Doradcy majątkowi obejmujący swoją niezależność

Przez Tony’ego Batmana, przewodniczącego i dyrektora generalnego, 1st Global

Bieżące wydarzenia mogą często dyktować zachowanie doradcy majątkowego, zwłaszcza jeśli chodzi o perspektywę zostania niezależnym doradcą. Ze względu na to, że rynki finansowe mają już za sobą sezon finansowy i podatkowy, wiele firm CPA, które usiadły na uboczu, ponownie angażuje się w działania i poszukuje nowych sposobów na zwiększenie swoich wyników finansowych i zbadanie składnika wzrostu w naszej branży: zarządzania majątkiem. Przez ostatnie pięć lat firmy CPA widziały trudną drogę do wzrostu, zarządzając niskim jednocyfrowym wzrostem przychodów. Firmy CPA poszukują nowych możliwości, aby zaprezentować swoje możliwości doradcze i poczuć się pewnie co do możliwości zarządzania majątkiem.

Ostatnie badanie Fidelity potwierdza ciągłe przechodzenie z kanału “wirehouse” do kanału “Independent Broker Dealer and Registered Investment Advisor”[1]. Obserwujemy tę zmianę od lat, ale pojawiło się kilka interesujących statystyk, które podkreślają dużą część przesłanek do przejścia na niezależność.

  • Doradcy, którzy stali się niezależni, zamiast być związani z określonymi produktami, zarabiają w 2012 r. o 38 procent więcej w porównaniu z 2008 r. niż ci, którzy przenieśli się do firmy nie będącej niezależną firmą (16 procent)
  • .

  • Nowo niezależni doradcy zwiększyli swoje aktywa inwestycyjne u dotychczasowych klientów (“udział w portfelu”) o ponad 54%
  • .

  • Co równie ważne, 89 procent doradców było zadowolonych ze swojej decyzji
  • .

  • Innymi ważnymi czynnikami motywującymi były: pewność, że klienci podążą za nimi, reputacja nowej firmy oraz perspektywa osiągnięcia lepszej równowagi między pracą a życiem prywatnym
  • .

Patrząc przez jeden obiektyw, wszystkie te odkrycia zaczynają opowiadać większą historię. Powodem, dla którego niezależna strona biznesu zarządzania majątkiem nadal się rozwija, jest w dużej mierze utrwalony wzrost organiczny w firmach. Firmy te są teraz wolne od popychania zastrzeżonych linii produktów i mogą włączyć nowe techniki marketingu i poszukiwań, aby pomóc zmienić swoje praktyki w wysokiej wydajności dominujących na rynku. Zaczynasz widzieć wyraźniejszy obraz tego, w jaki sposób doradcy są w stanie lepiej pozycjonować praktykę, aby odzwierciedlić potrzeby swoich klientów, nie poświęcając przy tym ich godności ani wyniku końcowego. Co najlepsze, zdecydowana większość doradców jest zadowolona z ich decyzji o przyjęciu niezależności.

W 1st Global doradcy wykorzystują nasze doradcze podejście do zarządzania majątkiem i krytycznych kwestii, takich jak planowanie sukcesji. Konsultujemy się z rozwijającymi się kancelariami podatkowymi i prawniczymi, aby pomóc w przygotowaniu i integracji nowych doradców w środowisku usług finansowych. Filozofie niezależnego zarządzania majątkiem doskonale współgrają z wieloma firmami CPA – cnoty i etyka niezależności są jednymi z kluczowych zasad w DNA wielu firm CPA. Model, na którym opiera się firma CPA, obejmuje niezależne, obiektywne doradztwo, które jest wolne od wszelkich konfliktów interesów. To właśnie dlatego zdecydowana większość firm CPA współpracuje z modelem niezależnego doradcy (RIA lub IBD) w zakresie świadczenia usług zarządzania majątkiem na rzecz swoich klientów. Te same standardy niezależności mogą jeszcze bardziej rozkwitnąć po dostosowaniu się do 1st Global. Wspieramy Twoją firmę we wszystkim, czego potrzebuje do zarządzania majątkiem, w tym w usługach maklerskich papierów wartościowych, zarządzaniu aktywami za opłatą, usługach ubezpieczeniowych i planowaniu emerytalnym.

Wiele z naszych nowo utworzonych grup doradców zgłasza podobne wnioski. Nasza Grupa Rozwoju Praktyki zapewnia indywidualne wsparcie dla doradców, aby pomóc w integracji usług finansowych z Państwa praktyką. Nasze 20-letnie doświadczenie w pomaganiu firmom CPA w uzyskaniu niezależności mówi samo za siebie.

Czy nadszedł czas, abyś przyjął swoją niezależność?

Chcesz przeczytać więcej z 1st Global? Śledź nas na Twitterze @1stGlobal lub na LinkedIn. Możesz również oglądać filmy na firmowym kanale YouTube.

Tony Batman jest założycielem i dyrektorem generalnym 1st Global, partnerem badawczym i konsultingowym dla wysokowydajnych firm CPA oferujących zarządzanie majątkiem. 1st Global zapewnia firmom z branży CPA, podatkowej i planowania nieruchomości edukację, technologię, ramy budowania biznesu i rozwiązania dla klientów, które sprawiają, że firmy te są liderami w swoich zawodach poprzez dedykowane profesjonalne relacje z klientami zbudowane wokół zarządzania majątkiem.

1st Global Capital Corp. jest członkiem FINRA i SIPC i ma siedzibę pod adresem 12750 Merit Drive, Suite 1200 w Dallas, Texas 75251; (214) 294-5000. Dodatkowe informacje na temat 1st Global są dostępne w Internecie pod adresem www.1stGlobal.com.

¹ Fidelity Insights on Independence, marzec 2013