Doradztwo przed otwarciem rachunku bankowego za granicą

Istnieje wiele powodów, dla których firmy prowadzące międzynarodową działalność gospodarczą miałyby prowadzić zagraniczne rachunki bankowe. Ditto dla osób, które są właścicielami zagranicznych nieruchomości generujących lokalne rachunki. Wielu klientów indywidualnych z nadmiarem gotówki pilnie poluje na najwyższe zyski. Mogą oni wpadać na pomysł zdeponowania pieniędzy w banku za granicą. Mogą nawet żartować o "stashing it." Istnieje wiele powodów, dla których nie jest to dobry pomysł.

Jako ich księgowy, często trzeba chronić klientów przed nimi samymi, tak jak rodzic chroniłby dziecko, które chce szturchnąć tygrysa w zoo kijem. Wiele może się nie udać. Twój klient nie chce ukrywać pieniędzy w raju podatkowym ani unikać podatków. Oni są uczciwi. Załóżmy, że Twój klient wpadł na ten pomysł, ponieważ stopa procentowa była "zbyt dobra, aby była prawdziwa." Oto kilka powodów, dla których powinieneś ją stłumić:

1. Kiedy bank nie jest bankiem: Jako obywatele amerykańscy, zostaliśmy wychowani w ubezpieczeniu depozytów FDIC. Tytuły nieco się zmieniły, ale pomysł jest taki sam. Wkładasz pieniądze do banku. Jeśli coś pójdzie nie tak, twoje pieniądze są bezpieczne, aż do pewnego progu. Banki w innych krajach nie są ubezpieczone przez FDIC. Zabrałeś swoje pieniądze z kraju, teraz to jest twój problem. To może być problem, zwłaszcza gdy bank ma oficjalną, brzmiącą nazwę.

2. Oszustwo: Twój klient dokonał elektronicznego przelewu do oficjalnego banku dźwiękowego na Karaibach. Otrzymuje on wyciągi online. Stopa procentowa jest świetna. Pewnego dnia zaczynają się plotki. Jest run na bank. Okazało się, że ich bank to był plan Ponziego. Żyjąc na dystans, zdeponując pieniądze w obcej jurysdykcji, nie mają większego wyboru.

3. Podatki w obcym kraju: Twój klient nie patrzy na fałszywy bank. To prawdziwa wielonarodowa firma. Twój klient jest zadowolony z ochrony ubezpieczeniowej w kraju. Deponuje dużo pieniędzy. Może przekroczyć próg, od którego kraj przyjmujący chce pobierać podatki od zarobionych odsetek. Prawdopodobnie będziesz potrzebował księgowego w tym kraju, aby złożyć odpowiednie zeznanie podatkowe. W międzyczasie, rząd USA może również czuć się uprawniony do swojego udziału. Na szczęście, zagraniczne ulgi podatkowe powinny pomóc w tej sytuacji.

4. Ryzyko kursowe: Zgodnie z artykułem z lipca 2019 r. cytującym dane MFW, meksykańskie banki płacą 6,15 procent.Twój klient mówi: "I’ll take some of that." However, the deposit is probably denominated in the Mexican Peso. Podlegają one wahaniom kursów walut i ewentualnie opłatom za konwersję. FYI, w dniach 10/22/19, kurs wymiany Peso na USD spadł o 2,79 procent na dzień dzisiejszy.

5. Sprawozdawczość podatkowa 5: Ogólnie rzecz biorąc, ludzie nie chcą tworzyć więcej pracy dla swoich księgowych, jeśli płacą do godziny. Zarobione za granicą odsetki komplikują ich sprawozdawczość podatkową. Księgowi, którzy zetknęli się z tą sytuacją zanim dowiedzieli się o złożeniu Formularza 114 FINCEN, Raportu Zagranicznego Banku i Rachunków Finansowych.

6. Przyciąganie uwagi: IRS wierzy w czerwone flagi. Posiadanie klienta ze znacznymi zagranicznymi depozytami może przyciągnąć niechcianą uwagę.

7. Kontrole walutowe: Grecja nadal ma limity na przelewy pieniężne za granicę. Inne kraje, zwłaszcza spoza Unii Europejskiej, utrudniają przemieszczanie środków pieniężnych poza granice kraju. Zasady te zostały wprowadzone z powodu prania brudnych pieniędzy i obaw o ucieczkę kapitału, ale Twój klient może jeszcze zostać złapany.

8. Zapomnij o tym: Tu jest największe ryzyko: Let's say it’s an older client, and they die. Ich ewidencja nie jest najlepsza, więc depozyt może pozostać przeoczony przez lata, być może na zawsze, ponieważ nie ma oczywistego śladu papierowego. To jest "zapomniane złoto w skrytce depozytowej"story.

Ile wyniosą lepszego oprocentowania? Czy podlegają one kosztom wymiany walut i ryzyku kursowemu? Czy jest to warte zachodu? Prawdopodobnie nie.

Powiązane artykuły

4 Pitfalls High Net Worth Clients Should Avoid

Jak pomóc klientowi w zarządzaniu spadkiem wiatru