Drużyna University of Texas w Dallas zdobywa najwyższe wyróżnienia w konkursie AICPA

Czy hotel może stać się bardziej zrównoważony i zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez zastosowanie oświetlenia LED i zainstalowanie ogrodu na dachu? Zespół czterech studentów księgowości z Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas uważa, że tak. Amerykański Instytut Biegłych Rewidentów Publicznych (AICPA) i popularny luksusowy hotel w Cary, w Północnej Karolinie, też tak sądzą. Mówi Jason Bramwell.

Studenci z Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas w Richardson zajęli w miniony weekend pierwsze miejsce w krajowym konkursie indywidualnym sponsorowanym przez AICPA, który koncentrował się na doskonaleniu praktyk zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwie.

Za wygraną w Konkursie Rachunkowości AICPA 21 stycznia, zespół z Teksasu, który nazywał się Eco Consulting LLC, otrzymał 10.000 dolarów. Eco Consulting składał się z uczniów Dariel Dato-on, Diane Henry, Jinson Jose i Jennifer Rauschuber. Studentom doradzał dyrektor ds. księgowości John Barden, CPA.

Jose powiedział AccountingWEBowi, że to miło, że wysiłek, który zespół włożył w zawody się opłacił.

“Byliśmy dość pewni siebie z wybranymi przez nas pomysłami i tym, jak wyjaśniliśmy stojące za nimi rozumowanie”, powiedział Jose, który tej wiosny ukończy podwójny kierunek studiów z zakresu finansów i rachunkowości. “Jednak zawsze istniała możliwość, że sędziowie woleliby inny pomysł”.

Dato-on, który był kapitanem zespołu, powiedział, że cieszył się możliwością nawiązania kontaktów z ważnymi osobami w branży i nawiązania nowych znajomości w trakcie trwania zawodów.

“[Zwycięstwo] było po prostu lukrem na torcie. Cały konkurs sam w sobie był wart doświadczenia”, Dato-on powiedział AccountingWEB. “Być może ważniejsze od rzeczywistego pomysłu, który zaproponowaliśmy, jest posiadanie odpowiednich ludzi w zespole. Od momentu pierwszego spotkania wiedziałem, że mamy bardzo silny zespół.”

Studenci z Uniwersytetu w Tennessee, Knoxville, zajęli drugie miejsce w konkursie AICPA i otrzymali 5 000 USD, a trzeci zespół z Ohio Dominican University, Columbus, otrzymał 2 500 USD.

Współpracując z Chapel Hill, Instytutem Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w NC, AICPA otworzyła konkurs we wrześniu 2010 roku, aby dać studentom ubiegającym się o tytuł licencjata lub stowarzyszonego możliwość zastosowania swojej wiedzy z zakresu rachunkowości i zrównoważonego rozwoju do prawdziwego wyzwania biznesowego dla prawdziwego klienta – The Umstead Hotel & Spa, pięciodiamentowy obiekt AAA, który otrzymał certyfikat Green Plus od Instytutu Zrównoważonego Rozwoju.

“Księgowi dzisiaj muszą być dynamiczni, równoważąc wartości i filozofię organizacji z solidnymi wskazówkami finansowymi”, powiedział Ben Campsey, dyrektor finansowy w The Umstead Hotel & Spa, w oświadczeniu pisemnym. “Postrzegaliśmy to jako okazję do zaangażowania się w ćwiczenie, które stanowiłoby wyzwanie dla studentów do krytycznego myślenia na istotne tematy biznesowe, a jednocześnie nadal promowało naszą wiarę w odpowiedzialny luksus”.

Sześćdziesiąt cztery zespoły studenckie z całego kraju zgłosiły pomysły, które poprawiłyby wpływ hotelu na środowisko naturalne, pozostałyby spójne z jego marką i miałyby sens finansowy.

Dato-on powiedział, że jednym z wyzwań związanych z byciem kapitanem zespołu jest właściwe zarządzanie pomysłami, które zostały wygenerowane z grupy inteligentnych ludzi.

“Kiedy każdy stara się wyprodukować swoją najlepszą pracę, łatwo padać ofiarą zjawiska zwanego thrashing: robienie wielu fal, ale tak naprawdę nigdzie się nie rusza”, powiedział Dato-on, który ukończy studia w maju tego roku z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości. “Młócenie niekoniecznie jest czymś złym, a z tych intensywnych sesji burzy mózgów wychodzi wiele dobrych pomysłów”. Jednym z moich kluczowych obowiązków jako kapitana zespołu było wiedzieć, kiedy się dławić i kiedy ruszać dalej.”

Dodał jednak, że zespołowi nie zajęło dużo czasu uzgodnienie dwóch pomysłów na poprawę praktyk zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie śladu węglowego w The Umstead Hotel & Spa.

“Rozważaliśmy inne pomysły, ale podobała nam się prostota świateł LED i estetyczny wygląd ogrodu na dachu”, powiedział Dato-on. “Oba pomysły mają wiele korzyści dla środowiska, które przyczyniają się do realizacji celów Umstead. Nasz zespół był dość jednomyślny co do naszego ostatecznego wyboru.”

Spośród 64 zespołów, które zgłosiły pomysły, 10 zostało wybranych do udziału w konkursie, w którym przedstawiły one propozycje pisemne i wideo. Propozycje wideo zostały umieszczone na stronie internetowej konkursu i przez tydzień były przeglądane przez publiczność.

Publiczne głosowanie, jak również przegląd przeprowadzony przez komisję sędziowską, zawęziły pole z 10 do trzech, a zespoły z Ohio, Tennessee i Teksasu przedstawiły ośmiominutową prezentację przed zarządem AICPA w Nowym Jorku 20 stycznia.

“Miałem wiarę w naszą prezentację i nasz pomysł”, Henry powiedział AccountingWEB. “Kiedy poznałem inne zespoły, wiedziałem, że będziemy musieli poradzić sobie doskonale, ale zawsze wierzyłem w moich kolegów z zespołu.”

Eco Consulting wyjaśnił w swojej prezentacji, że żarówki LED zmniejszą emisję dwutlenku węgla w hotelu o 2 miliony funtów rocznie, zwrócą się w ciągu dwóch lat i zaoszczędzą hotelowi 30 dolarów rocznie na kosztach energii na żarówkę. Według studentów, ogród na dachu odciąłby spływ wody, zapewniłby dodatkową izolację i produkowałby na miejscu ekologiczne zioła i warzywa dla restauracji hotelowej. Według nich ogród na dachu wystarczyłby na dwa razy dłuższy okres czasu, obniżyłby koszty energii w hotelu o 30 procent i zaoszczędziłby 5000 dolarów na rocznych kosztach żywności.

“Byłem tak podekscytowany i szczęśliwy, że wygraliśmy ten konkurs”, powiedział Henry, który w maju 2012 r. ukończy studia licencjackie z rachunkowości. “To było prawie jak marzenie. To trochę dziwne widzieć podróż, w którą włożyliśmy tyle myśli i czasu, by w końcu się zakończyć.”

Według AICPA, Umstead Hotel & Spa planuje włączyć plan zrównoważonego rozwoju Eco Consulting do swojego procesu budżetowania kapitałowego.

“Nasz zespół ma nadzieję, że Umstead zdecyduje się na wdrożenie ogrodu dachowego, ale będzie wspierał hotel w podejmowaniu ostatecznych decyzji”, powiedział AccountingWEB Rauschuber, starszy księgowy.

Zespół Tytanów z Uniwersytetu w Tennessee zaproponował, aby hotel zintegrował rozwiązanie do zarządzania energią EyePower firmy Energy Eye Inc., które posiada certyfikat oszczędności od 15 do 35 procent na zużyciu energii HVAC, z obecnymi systemami automatyki HVAC. Studenci zaproponowali również, aby hotel zaktualizował swoją usługę “turndown” poprzez wykorzystanie iPoda Shufflesa, który odtwarza muzykę lokalnych muzyków, gdy goście wchodzą do pokoi hotelowych.

Studenci stwierdzili, że obie propozycje będą wspierały obecny model biznesowy hotelu, zachowają doświadczenia klientów i zwiększą jego potrójne zaangażowanie. Członkami zespołu byli Daniel Aycock, Camille Crumpton, Richard Lusk i Johannah Reed.

Studenci z Ohio Dominican University, który nazwał swój zespół “The Green Assets”, zaproponowali, aby hotel zastosował oświetlenie LED w salach konferencyjnych, salach balowych i na parkingu oraz wdrożył zielony dach, aby zminimalizować koszty, zwiększyć wydajność i zmniejszyć ślad węglowy hotelu. Wśród członków zespołu znaleźli się Rachel Billing, Ryan Fasig, Mari Monaco i Christina Steiner. Doradzał im asystent profesora księgowości Robert Osborne.

“CPA są dziś strategami, kierującymi decyzjami biznesowymi w kwestiach takich jak zrównoważenie środowiskowe, które stają się nowym miernikiem sukcesu firmy”, powiedział Prezes AICPA Paul Stahlin w pisemnym oświadczeniu. “Konkurs ten podkreślił wyjątkowy poziom rozwijających się talentów w naszym zawodzie i dał uczestnikom bezcenne, rzeczywiste doświadczenie. Gratulacje dla studentów z Uniwersytetu Teksańskiego i wszystkich zespołów za ich wybitne pomysły i analizy”.

Czterech studentów Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas zgodziło się, że konkurs był wspaniałym doświadczeniem, które na zawsze pozostanie w ich pamięci.

“Miałem szczęście, że miałem tak niesamowitą drużynę i twardych zawodników”, powiedział Henry. “To było wspaniałe spotkanie z zarządem AICPA w Nowym Jorku, i bardzo doceniam ich czas. Miałem też przyjemność spotkać się z innymi zespołami i spędzić z nimi czas w Nowym Jorku.”

Rauschuber dodał, że zainwestowany czas byłby nadal warty tego doświadczenia, nawet gdyby zespół nie wygrał.

“Mam nadzieję, że przyszłe konkursy AICPA dadzą uczniom szansę, którą miałem i że [uczniowie] przyjmą to jako coś więcej niż tylko zajęcia pozalekcyjne”, powiedział Rauschuber.

Eco Consulting LLC, zespół czterech studentów z Uniwersytetu Teksańskiego w Dallas, zajął pierwsze miejsce w konkursie American Institute of Certified Public Accountants Accounting Competition. Na zdjęciu (od lewej) są: doradca naukowy John Barden, Diane Henry, Jinson Jose, Dariel Dato-on i Jennifer Rauschuber.

Zdjęcie dzięki uprzejmości American Institute of Certified Public Accountants

Artykuły pokrewne:

  • Uczniowie uczelni biorą udział w grach PwC xTREME
  • SUNY wygrywa Long Island College Accounting Challenge
  • AccountingWEB ogłasza 2011 Studencki Program Stypendialny dla Księgowych