Drzwi więzienia zatrzaskują się o Tłustego Joe za uchylanie się od płacenia podatków

przez Teresę Ambord

Drugi but spadł w zeszłym tygodniu na Rappera “Fat Joe” (Joseph Cartagena), nie że przyszło mu to z zaskoczenia.

W grudniu ubiegłego roku Cartagena przyznała się do zarzutu uchylania się od płacenia podatków od dochodów w wysokości około 3 milionów dolarów uzyskanych w latach 2007 i 2008. Należny podatek wynosi około 1 miliona dolarów, a na niego nałożono grzywnę w wysokości 15 000 dolarów.

Od czasu skazania jest wolny za kaucją i podejmuje wspólne wysiłki w celu spłacenia swojego długu, w tym uwolnienia serii mix-tape. 26 sierpnia, zgodnie z planem, czterdziestodwuletni raper zgłosił się do Federalnego Ośrodka Zatrzymań w Miami. Spędzi tam cztery miesiące, a potem rok nadzorowanego zwolnienia.

“Zrobiłem wszystko, co mogłem, by naprawić sytuację”, powiedział raper. “Spłaciłem ich. To nie była do końca moja wina. Przez ostatnie cztery lata miałem nowego księgowego. A potem widać było, że mój księgowy, który pracował dla mnie 15 lat wcześniej, zawsze płacił za moje rzeczy na czas, zawsze miał je na czas.”

Adwokat Cartageny, Jeffrey Lichtman, powiedział, że pomimo uwięzienia, jego klient czuje się dobrze i nie może się doczekać, aby to zrobić za nim i wrócić do domu tuż przed świętami.

Artykuły pokrewne:

  • Tłusty raper Joe Skazany za uchylanie się od płacenia podatków
  • Tłuszcz raperski Joe bierze Rap z IRS