Duma Yankeesów? Hal Steinbrenner Sued by the IRS

przez Ken Berry

George Steinbrenner, nieżyjący już właściciel New York Yankees , który zmarł w 2010 roku, był równie sławny z tyrad przeciwko graczom i manewrów poza sezonem, jak z siedmiu mistrzostw świata, które wygrał w ciągu trzydziestu siedmiu lat posiadania. Teraz, jeden z jego następców, jego syn Harold (“Hal”) Steinbrenner , zyskuje inną sławę: Hal jest pozwany przez Internal Revenue Service (IRS) o zwrot podatku w wysokości $670,494, który rzekomo otrzymał przez pomyłkę w 2009 roku.

Pozew – złożony przez IRS w dniu 27 grudnia 2011 r. w sądzie federalnym w Tampa na Florydzie – ma na celu odzyskanie środków finansowych wydanych 28 grudnia 2009 r. Halowi Steinbrenerowi, głównemu wspólnikowi zarządzającemu Jankesami. Zwrot wynikał ze sporu pomiędzy rodziną Steinbrennerów a IRS za rok podatkowy 2001, jak również z kontroli spółki dominującej zespołu za lata podatkowe 2001 i 2002.

Zgodnie ze skargą, George Steinbrenner i IRS rozwiązali kwestie związane z audytem w porozumieniu przyjętym w dniu 1 marca 2007 roku. Porozumienie to wprowadziło korekty do deklaracji podatkowych beneficjentów trustu rodzinnego. Hal Steinbrenner jest w 25 procentach właścicielem trustu.

IRS twierdzi, że Hal zapłacił swój podatek w całości w 2008 r. i złożył poprawione zeznanie podatkowe za rok 2001 w 2009 r., starając się o zwrot w oparciu o stratę operacyjną netto w wysokości 6,8 mln USD przeniesioną z 2002 r. IRS wypłacił zwrot, ale następnie stwierdził, że roszczenie o zwrot należało złożyć do 1 marca 2009 r. – lub więcej niż pięć miesięcy przed rozpoczęciem przez Hal.

Imperium Steinbrennera nie przyznaje się do żadnego wykroczenia. W przygotowanym oświadczeniu e-mail, rzecznik rodzinny Alice McGillion powiedział”, Hal Steinbrenner przedstawiciele nie mieli wiedzy na temat pozwu i nie otrzymali żadnych wcześniejszych zawiadomień w tej sprawie od IRS lub innej agencji rządowej”. Mimo, że spór wynosi mniej niż pensja, którą Jankesi zapłaciliby łapaczowi zapasowemu, interesujące będzie zobaczyć, która strona zwycięża.

Artykuły pokrewne:

Śmierć właściciela nowojorskiego Yankees’a Wysyła Lawmakers Scrambling

The New York Yankees Receive $26 Million Luxury Tax Bill