Dyrektor finansowy oskarżony o morderstwo na zlecenie w ramach limitu kredytowego swojego pracodawcy

przez Teresę Ambord

Bogaty teksański dyrektor finansowy John Franklin Howard (który nazywa się Frank Howard) jest oskarżony o defraudację milionów od swojego pracodawcy. Skarga ta pojawia się na piętach jego aresztowania pod koniec sierpnia za rzekome zatrudnienie nastoletniego zabójcy w celu zabicia jego żony Nancy.

18 sierpnia Nancy Howard została zaatakowana w garażu w Carrollton w Teksasie, w domu, który dzieliła z mężem. W napadzie została postrzelona w lewe oko. Przeżyła ten strzał, ale straciła oko. Jej mąż stał przy jej łóżku w szpitalu, kiedy leżała w śpiączce, ale kiedy się obudziła, złożyła pozew o rozwód, ponieważ jej mąż przyznał się do trzyletniego romansu z kalifornijską kobietą. Uważa się, że w ciągu tych trzech lat wydał miliony na swoją kochankę, kupując wiele domów, płacąc czesne dla swojej córki i dając jej pół miliona dolarów na “wydatki”.

Bad to Worse

Osiem dni po strzelaninie, dziewiętnastoletni Dustin Hiroms powiedział policji, że Howard wynajął go do zabicia Nancy i sprawienia, że będzie to wyglądało na wypadek. Hiroms i inni członkowie jego rodziny powiedzieli władzom, że Howard był w kontakcie z rodziną przez trzy lata, starając się, aby zabójstwo miało miejsce w zamian za 85.000 dolarów. Nic nie wskazuje na to, dlaczego zajęło to trzy lata, bez prób dokonania zabójstwa. FBI stwierdziło, że przed strzelaniną 18 sierpnia otrzymali napiwek od informatora więziennego o morderstwie za wynajem, ale agenci nie powiedzieli miejscowej policji o tym napiwku do czasu, gdy Nancy została zastrzelona.

Howard jest teraz wolny za kaucją, ale jego kłopoty wciąż się nasilają.

Gorsze do katastrofalnych

Wkrótce po jego aresztowaniu, pracodawca Howarda złożył przeciwko niemu pozew, twierdząc, że Howard sprzeniewierzył aż 32 miliony dolarów z firmy, w tym pieniądze, które wykorzystał do zapłacenia zabójcy i sfinansowania wydatków jego kochanki.

Przez trzy lata, począwszy od 2009 roku, Howard pełnił funkcję zaufanego Dyrektora Finansowego w Raley Holdings, Inc., kontrakcie na usługi obronne z siedzibą w Grapevine w Teksasie. Raley Holdings, założony przez Richarda R. Raleya, zajmuje się wysyłką towarów na i z Bliskiego Wschodu i realizuje wielomilionowe kontrakty z Departamentu Obrony USA. Howard był jedynym sygnatariuszem Raley Holdings, a ponadto miał uprawnienia do wykonywania przelewów bankowych.

Skarga przeciwko niemu, złożona przez Raley Holdings i J.P. Morgan Bank, stwierdza, że Howard założył cztery firmy-cienie, które wykorzystywał do wyssania pieniędzy z kont swoich pracodawców. Były to Genshu Management Company, Inc.; JFH Management Company, Inc.; Snew Management Company, Inc. oraz Sutaho Management Company, Inc.

Skarga, jak opublikowano w Courthouse News Service , powiedział”,Miliony dolarów z tych funduszy są nierozliczone.” Kontynuuje”,Oskarżony próbował ukryć swoje zachowanie poprzez dokonanie fałszywych zapisów w aktach księgowych powoda poprzez błędną kwalifikację płatności jako “materiały biurowe”. Oskarżony napisał co najmniej 144,000 dolarów w takich czekach.”

Firma “nie zezwoliła na te transfery i nie miała o nich wiedzy”, mówi garnitur.

Raley domaga się pełnej księgowości i odszkodowania za oszustwa, przerwę w obowiązkach powierniczych, pieniądze, które miał i otrzymał oraz bezpodstawne wzbogacenie.

Artykuły pokrewne:

  • CPA oskarżony o oszustwa podatkowe jest obecnie podejrzany o zabójstwo świadków
  • Były przedstawiciel państwa przyznaje się do winy za nadużycia finansowe i uchylanie się od płacenia podatków