Dyrektorzy finansowi nie są tacy towarzyscy, gdy przychodzi do sieci biznesowych.

Trzymaj ten tweet, przynajmniej jeśli chodzi o interesy.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Roberta Half Management Resources na 2 200 dyrektorów finansowych wykazało, że 50 procent szefów finansowych woli kontaktować się z innymi zawodowymi kolegami za pomocą poczty elektronicznej. Dwadzieścia pięć procent ankietowanych stwierdziło, że lubi utrzymywać kontakt z kolegami poprzez wydarzenia sieciowe, spotkania i konferencje.

O dziwo, media społecznościowe znalazły się w odległej jednej trzeciej, na 18 procent â dramatyczny spadek z 45 procent CFO, którzy powiedzieli, że sieci online był ich głównym wyborem w podobnym badaniu trzy lata temu.

âEmail pozwala zapracowanej kadrze kierowniczej łatwo pozostać w kontakcie z kontaktami i szybko otrzymać informację zwrotną na temat pytania lub prośby biznesowej, â» Paul McDonald, starszy dyrektor wykonawczy Robert Half, powiedział w pisemnym oświadczeniu.

Pomimo wygody poczty elektronicznej, McDonald doradza specjalistom, aby nie polegali na niej zbytnio i nie zaniedbywali czynnika ludzkiego.

Wymiana pomysłów podczas lunchu lub udział w konferencji z innymi osobami w Twojej branży to bardziej osobisty sposób na rozwinięcie relacji z kolegami, â» powiedział McDonald. Ale dodał, że kierownictwo nie powinno całkowicie liczyć się z mediami społecznościowymi w roli biznesowej.

â Social media oferuje narzędzie do szybkiego poszerzenia zasięgu i uzyskania dostępu do szerszego zakresu wiadomości i spostrzeżeń, â» powiedział.

W ankiecie zapytano również Dyrektorów Finansowych: â What is the primary purpose of your professional networking activities?â» Nadążanie za trendami w branży zostało przytoczone przez 46% respondentów, a następnie rozwój firmy (37%). Trzy lata temu, rozwój firmy był cytowany przez 60 procent CFO; nadążanie za trendami w branży był drugi, na 20 procent.

Poniżej znajduje się pięć profesjonalnych porad dotyczących nawiązywania kontaktów z kadrą kierowniczą wyższego szczebla w celu poszerzenia ich zasięgu i zwiększenia widoczności.

1. Zbudować obecność na imprezach branżowych. Przeprowadzenie prezentacji lub ułatwienie warsztatów na spotkaniu krajowym lub kapitulnym w celu przedstawienia się kolegom z branży. Zdobędziesz reputację lidera myśli.

2. Mentor inni. Podziel się mądrością, którą zdobyłeś w trakcie swojej kariery zawodowej, aby kształtować przyszłych liderów i zyskać osobistą satysfakcję, pomagając innym rozwijać swoją karierę.

3. Wolontariusz w organizacjach filantropijnych i lokalnych. Zmienić życie innych ludzi poprzez interakcję z ludźmi o różnych zainteresowaniach, z różnych środowisk i dziedzin.

4. Służyć na stanowisku kierowniczym poza firmą. Podejmij się roli w grupie biznesowej lub społecznej, aby pokazać swoje umiejętności przywódcze w innym charakterze. Spotkasz się z ludźmi, z którymi będziesz mógł wymieniać się pomysłami biznesowymi.

5. Zajmij się swoją alma materią. Przygotuj następną generację profesjonalistów, wzmacniając jednocześnie powiązania Twojej firmy ze szkołą. Twój wkład może budować pokrewieństwo studentów z Twoją firmą.