Działając w chmurze: Następne kroki

Jesteś gotowy. Poświęciłeś czas na zbadanie swoich możliwości, skonsultowanie się z Twoimi mentorami i jednoznacznie stwierdziłeś, że chmura jest tam, gdzie chcesz zastosować swoją praktykę księgową. Teraz jest jeszcze więcej decyzji do podjęcia, kiedy przeniesiecie swoją praktykę do chmury. Istnieje świat możliwości oprogramowania w chmurze na wyciągnięcie ręki, aby zacząć. Jednakże, chociaż zawsze dobrze jest być elastycznym na początku, są pewne krytyczne rzeczy, o których należy zdecydować, aby zmaksymalizować swój potencjał i zachwycić swoich idealnych klientów.

Po pierwsze, zadaj sobie pytanie, jakiego rodzaju klienta chcesz? Jakie branże są twoją pasją? Gdzie masz największe doświadczenie? Aby rozpocząć silną działalność, ważne jest, aby ukierunkować swoją praktykę na niszę, taką jak startupy technologiczne, bankowość, nonprofit i tak dalej. Kiedy już podejmiesz tę decyzję, możesz zacząć zbierać narzędzia chmury, które będą Ci potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Wszystko, co przygotujesz od tego momentu, będzie z korzyścią dla Twoich docelowych klientów.

Na przykład, jeśli pracujesz z podmiotami non-profit, możesz potrzebować oprogramowania chmurowego, aby dostosować się do potrzeb tej branży, takiego jak oprogramowanie do zarządzania dawcami lub aplikacja do raportowania, która może współpracować z podmiotami 501(c)(3). Jeśli chcesz pracować z sektorem detalicznym, możesz potrzebować rozwiązań programowych dla płatności w punktach sprzedaży, płac i rachunków. Automatyzując proces dostarczania klientów za pomocą tych dodatków do systemu księgowego w chmurze, skorzystasz z tej możliwości poprzez skrócenie czasu administracyjnego i skrócenie zadań związanych z ręcznym wprowadzaniem danych. Pozwoli to na stworzenie wartości dodanej w postaci czasu potrzebnego na bycie doradcą klienta w sprawach biznesowych, a nie na poświęcenie czasu na wprowadzanie danych, które są mniej wartościowe.

Stworzenie rozwiązania branżowego stawia Cię również na silniejszej pozycji, gdy proponujesz swoje usługi potencjalnym klientom. Pokazanie specjalistycznej wiedzy i platformy chmury, którą będziesz wykorzystywał do świadczenia swoich usług, pomoże Twoim potencjalnym klientom lepiej zrozumieć sprawozdawczość operacyjną i finansową, którą będą widzieć podczas pracy z nimi. Jest to znacznie silniejsze podejście podczas spotkania sprzedażowego niż mówienie im “Mogę zająć się Twoją księgowością”. Będziesz uzbrojony w rozwiązanie, aby złagodzić ich punkty bólu i może pokazać “dzień w życiu” podczas pracy z nimi. Mając do dyspozycji odpowiednią platformę chmury, będziesz miał możliwość edukowania ich na temat tego, co mówią im liczby i zademonstrowania, że praca z Tobą jest wspólnym wysiłkiem, który przynosi korzyści ich firmie.

Intymna znajomość konkretnej branży nie przychodzi z dnia na dzień. Ważne jest, aby ocenić swoją obecną bazę klientów lub potencjalnych klientów, aby wybrać pierwszy rynek, na który można wejść. Wspaniałą rzeczą w tym podejściu jest to, że będzie można doskonalić swoje rozwiązanie chmury do konkretnej bazy klientów i ich punktów bólu, jak również do swojej sprzedaży i podejścia marketingowego. Pierwszy rynek, na który się zdecydujesz, jest najtrudniejszy do zestawienia. Jednak później każdy nowy rynek, na który zdecydujesz się wejść, będzie miał udany model do powielania, który przyspiesza czas potrzebny do rozpoczęcia działalności. Doskonałym sposobem na przetestowanie Twojego rozwiązania jest współpraca z istniejącym lub potencjalnym klientem (być może z rabatem), dzięki czemu wspólnie znajdziecie najlepsze aplikacje i rozwiązania, które ostatecznie będziecie mogli zaoferować.

Podjąłeś już najważniejszą decyzję o rozpoczęciu praktyki w chmurze, teraz zdecyduj się na narzędzia w chmurze, aby Twój biznes nabrał rozpędu!

O autorze:

Amy Vetter, CPA, CITP, CGMA, jest globalnym wiceprzewodniczącym ds. edukacji i rozwoju Xero . W tej roli jest ona odpowiedzialna za rozwój i realizację światowej strategii edukacyjnej Xero z naciskiem na Uniwersytet Xero (XeroU) i Xero TV . Inne wpisy na blogu Amy o tematyce biznesowej i jogicznej można znaleźć pod adresem: http://thedrishtiqcpa.blogspot.com/ .

Artykuły pokrewne:

  • Wstrzyknięcia Intuit Injects Uwaga na temat chmury
  • Jak rozpocząć praktykę rachunkowości w chmurze
  • The Four Reasons to Move to the Cloud