Dziewięciu na dziesięciu dyrektorów finansowych mówi o doświadczeniu zawodowym ważnym dla absolwentów szkół wyższych

Studenci uczelni biorą pod uwagę: Wcześniejsze doświadczenie zawodowe może być niezbędne do postawienia stopy w drzwiach z pracodawcami, nowa ankieta Accountemps sugeruje. Dziewięciu na dziesięciu (91%) dyrektorów finansowych, z którymi przeprowadzono rozmowy, stwierdziło, że ważne jest, aby początkujący księgowi i finansiści zdobyli praktyczne doświadczenie podczas studiów.

Badanie zostało opracowane przez Accountemps, wyspecjalizowany serwis kadrowy dla tymczasowych księgowych, finansowych i księgowych. Zostało ono przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą i opiera się na wywiadach z ponad 1400 CFO z rozwarstwionej losowo próby firm amerykańskich zatrudniających dwudziestu lub więcej pracowników.

Dyrektorzy finansowi zostali poproszeni: “Jak ważne jest, aby początkujący księgowi i finansiści zdobyli doświadczenie zawodowe w tej dziedzinie podczas studiów?”.

Ich odpowiedzi:

Bardzo ważne
26%
Trochę ważne
65%
Nieco nieistotne
6%
Wcale nie jest to ważne
3%

100%

“To wiekowy połów-22 – trudno jest wylądować bez doświadczenia lub zdobyć doświadczenie bez pracy”, powiedział Max Messmer, prezes Accountemps i autor Job Hunting For Dummies , drugie wydanie. “Jedną z zalet dla studentów jest dostępność praktyk i pracy tymczasowej w ich dziedzinach, które mogą dać posmak świata pracy, pomóc im zbudować CV i rozszerzyć sieć kontaktów”.

Accountemps oferuje pięć wskazówek, które pomogą uczniom w rozpoczęciu kariery zawodowej jeszcze w szkole:

  1. Sieć wcześnie i często. Specjaliści powinni budować swoje sieci w szkole, w pracy wakacyjnej i poprzez staże. Zwróć uwagę, aby pozostać w kontakcie z kluczowymi doradcami i profesorami. Mogą oni być źródłem informacji nawet po ukończeniu studiów.
  2. Bądź aktywny w grupach studenckich i handlowych. Uczestnictwo w organizacji branżowej pomoże Ci uzyskać widoczność i rozszerzyć swoją sieć. Ale nie tylko dołączaj do nich – szukaj możliwości przejęcia roli przywódczej.
  3. Weź pod uwagę pracę tymczasową. Firmy zatrudniające pracowników często mają zadania, do których studenci lub niedawni absolwenci uczelni mogą się dopasować. Jest to sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego, spotkanie z potencjalnymi pracodawcami i poznanie różnych firm.
  4. Zabezpieczyć staż. Stuknij swoje centrum kariery w college’u, aby określić praktyki w swojej dziedzinie. Zdobędziesz praktyczną wiedzę, która będzie dobrze wyglądać w twoim CV.
  5. Wolontariusz. Pomaganie organizacjom charytatywnym lub stowarzyszeniom zawodowym również przynosi korzyści Twojej karierze. W szczególności, poszukaj ról, które są zgodne z Twoimi celami zawodowymi. Na przykład, jeśli jesteś księgowym, możesz zaoferować pełnienie funkcji skarbnika dla lokalnej grupy non-profit lub studenckiej.

Powiązany artykuł:

  • Znaczenie doświadczenia zawodowego