EcoTaxFile.com łączy przygotowanie deklaracji podatkowych z audytem energetycznym

Przez Franka Byrta

Pomaganie w ratowaniu planety podczas wypełniania formularzy podatkowych brzmi trochę na rozciągnięcie, ale EcoTaxFile.com mówi, że to dobry sposób na rozpoczęcie. Firma łączy usługi przygotowania podatkowego z audytem energetycznym w celu zidentyfikowania śladu węglowego podatnika, a następnie sugeruje sposoby na obniżenie kosztów i redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Firma Vancouver z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej, oferująca obywatelom amerykańskim i kanadyjskim oraz małym przedsiębiorstwom online, w czasie rzeczywistym, usługi w zakresie przygotowania podatkowego od profesjonalnych księgowych, uruchomiła swoją usługę 11 marca.

Niektórzy mogą myśleć, że łączenie podatków i świadomości ekologicznej jest mało prawdopodobne, ale Brad Cran, założyciel firmy , powiedział księgowym, że powinni co roku weryfikować swoje nawyki energetyczne, tak samo jak robią to, gdy przygotowywane jest ich zeznanie podatkowe. “Patrzysz na dwunastomiesięczne zdjęcie [Twojej działalności finansowej], więc mówimy, że w tym samym czasie możesz zrobić zdjęcie swojego wpływu na środowisko”.

EcoTaxFile.com posiada darmowy internetowy Kalkulator Śladu Węglowego, którego osoby prywatne i małe firmy mogą użyć do obliczenia swojego zużycia energii, od przebiegu samochodu do nawyków wodnych, i porównać go z tym, który jest używany w podobnych gospodarstwach domowych lub firmach. Konkretne rekomendacje są podane w Raporcie Ekologicznym na temat zmniejszenia zużycia, wraz ze sposobami uczestniczenia w mniej emisyjnych działaniach.

EcoTaxFile.com współpracuje z Climate Smart Businesses Inc., który dostarcza nauki i współczynniki emisji za EcoTaxFile.com Kalkulator śladu węglowego i Raporty Ekologiczne. Firma współpracuje również z Offsetters, organizacją, która ma na celu dostarczanie rozwiązań w zakresie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych.

“Wraz z zeznaniem podatkowym oprowadzimy cię po Raporcie Ekologicznym, który powie ci, gdzie możesz zaoszczędzić pieniądze i jak możesz zmniejszyć swój ślad węglowy i żyć bardziej ekologicznie”, powiedział Cran.

Tak jak korporacje opracowują narzędzia zrównoważonego rozwoju, które pomagają im w oszczędzaniu pieniędzy, tak samo osoby prywatne – powiedział. “Jeśli uda nam się zmobilizować branżę księgową w tych sprawach, to wszystko na dobre.”

Strona internetowa zawiera również przyjazne dla środowiska wskazówki dla konsumentów oraz linki do zniżek i zachęt, aby pomóc klientom w dokonywaniu wyborów, które w dłuższej perspektywie zmniejszą ich wpływ na środowisko, tak aby wiedzieli oni, że robią wszystko, co w ich mocy, aby spowolnić zmiany klimatu.

Wśród amerykańskich księgowych pracujących z EcoTaxFile.com jest Jody Padar , a CPA z New Vision CPA Group w Arlington Heights, Illinois. Padar jest również dyrektorem operacyjnym dla EcoTaxFile.com .

Kiedy przychodzi do połączenia deklaracji podatkowej z audytem środowiskowym, Padar powiedział do AccountingWEB”, Dlaczego nie? Większość danych już tam jest, więc dlaczego nie wykorzystać ich również do innych celów?”

Jeśli chodzi o koszty usług, powiedziała”, Nie staramy się być najtańsi. Chcemy skupić się na ludziach, którzy uważają, że ważne jest, aby być ekologicznym i świadomym środowiska”.

Padar mówi, że biorąc pod uwagę dostępną dziś technologię, podejście EcoTaxFile.com pozwala zaoszczędzić na podróżach do biura księgowego, jednocześnie zapewniając bezpośredni dostęp do profesjonalisty podatkowego. “To, co jest naprawdę fajne, to łatwość użytkowania dla [podatników]. Mogą oni robić zdjęcia i przesyłać kopie swoich rachunków [i formularzy podatkowych], a następnie możemy przeprowadzić z nimi wywiad przez Skype’a lub e-mail. I to sprawia, że oszczędza to czas także księgowym.”