Efekty podatkowe sprzedaży domu po śmierci współmałżonka

Z mojego doświadczenia w doradztwie dla klientów, ci, którzy są właścicielami domów, zazwyczaj posiadają tytuł własności we wspólnej dzierżawie z prawem do przeżycia. W momencie śmierci pierwszego małżonka, osoba, która przeżyła, automatycznie dziedziczy połowę udziałów zmarłego małżonka i w ten sposób staje się właścicielem całego interesu. Również ta połowa odsetek zostaje zwiększona do wartości w dniu śmierci.

Ta ulga podatkowa szczególnie pomaga starszym parom, które mieszkają w swoim domu od dziesięcioleci. Ale ta pozornie korzystna sytuacja nie jest pozbawiona minusów. Pierwszy, który umrze prawdopodobnie pozostawia ocalałą osobę z wysoko cenionym domem, wykluczenie zysku, który spada z $500,000 do $250,000, jak ocalała osoba jest teraz jedną osobą, zakładając, że nie ma ponownego małżeństwa, i potencjalnie zaskakująco duży dług podatkowy, gdy ocalała osoba idzie go sprzedać.

Przykład: Kilka lat temu, Ray i Amy kupili dom, który oferował widok na ocean w zamożnej okolicy. Zapłacili 150.000 dolarów i dodali ulepszenia w wysokości 50.000 dolarów. Ich wspólnie posiadany dom wzrósł z 150 000 dolarów do 200 000 dolarów.

Kiedy Ray zmarł, dom był wart 600.000 dolarów. Jego połowa odsetek wzrosła do 300,000 dolarów. Udział Amy w skorygowanej podstawie nadal wynosił 100,000 dolarów. Więc jej zwiększona podstawa stała się 400.000 dolarów (300.000 dolarów plus 100.000 dolarów). Amy nie wyszła ponownie za mąż, a dom nadal to doceniał.

Ponad dwa lata po śmierci Raya, sprzedała go za $950,000. Cena sprzedaży w wysokości 950 000 dolarów została zrekompensowana przez jej zwiększoną bazę 400 000 dolarów, pozostawiając jej zysk w wysokości 550 000 dolarów. Amy była w stanie wykluczyć 250 tys. dolarów z zysku, ale od pozostałych 300 tys. dolarów należał się podatek.

Jakie są konsekwencje podatkowe dla spadkobierców Amy, jeśli po prostu pozostanie w domu, a jej wartość wzrośnie do 1,2 miliona dolarów do czasu jej śmierci? Cała podstawa jest zwiększona do wartości 1,2 miliona dolarów w chwili śmierci. Jeśli więc spadkobiercy mają podstawę w wysokości 1,2 miliona dolarów i sprzedają majątek za, powiedzmy, 1,4 miliona dolarów, cały wzrost wartości majątku przed spadkiem wynoszący 1 milion dolarów umyka podatkom od zysków kapitałowych i są winni podatki od zaledwie 200 000 dolarów, całego wzrostu wartości majątku po spadku.

Porównaj to z tym, co dzieje się, gdy Amy sprzedaje za 1,4 miliona dolarów, pozwalając w ten sposób IRS siphon off o wiele więcej w podatkach. Tutaj cena sprzedaży w wysokości 1,4 miliona dolarów jest równoważona przez podstawę w wysokości zaledwie 400 000 dolarów, pozostawiając jej zysk w wysokości 1 miliona dolarów. Będzie mogła wykluczyć 250.000 dolarów zysku, ale od pozostałych 750.000 dolarów będzie musiała zapłacić podatek.

Dla ludzi takich jak Ray i Amy, wynik końcowy jest taki, że sprzedaż domu, który docenia ogromnie może spowodować znaczne federalnych i stanowych podatków, wykluczenie zysku niezależnie od. Ale sprzedaż domu po śmierci Raya, lub zarówno Ray i Amy umiera, oznacza, że te podatki skurczą się dramatycznie lub nawet znikną.

Specjalne zasady dla wspólnotowych państw własności. Zasady współwłasności nie mają zastosowania, jeśli Ray i Amy mieszkają w jednym z państw należących do wspólnoty: Arizona, Kalifornia, Idaho, Luizjana, Nevada, Nowy Meksyk, Teksas, Waszyngton i Wisconsin.

W tych dziewięciu stanach, zwykle jest krok w górę podstawy dla wszystkich ich majątku wspólnego. Jeśli przynajmniej połowa została włączona, powiedzmy, do majątku Ray’a, to uważa się, że Amy nabyła swój udział (część nie włączona do jego majątku) w drodze dziedziczenia. W dniu jego śmierci nastąpił wzrost podstawy dla jego i jej udziałów.

W poprzednim przykładzie, gdyby udziały były posiadane jako własność wspólnotowa, podstawa zwiększyłaby się do 600.000 dolarów. W przypadku sprzedaży przez Amy za $950,000, która została skompensowana przez podstawę w wysokości $600,000, jej zysk wynosi $350,000. Jej wykluczenie eliminuje podatki od 250.000 dolarów zysku. Tylko $100,000 zysku podlega opodatkowaniu.

Artykuły dodatkowe . Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 180 i liczenie).

Bądź konkurencyjny z kolegami księgowymi, którzy zwracają się do artykułów, gdy, powiedzmy, odpowiadają klientom lub chcą pokazać klientom, jak zwinnie unikać pułapek, jednocześnie wykorzystując możliwości zmniejszenia, opóźnienia lub głębokiego sześć płatności znacznych kwot, które w przeciwnym razie puchną kasety IRS.

Pamiętaj również o artykułach, gdy starasz się budować rozpoznawalność nazwy, cel możliwy do osiągnięcia tylko poprzez wybór i wdrożenie strategii, które wyróżniają Cię od dzikiej konkurencji. Wykorzystaj artykuły do przygotowania rozmów z odbiorcami, takimi jak właściciele firm, inwestorzy i emeryci.