Excel: Niezbędne narzędzie NCAA Bracket Tool

Jest już prawie niedziela selekcyjna, kiedy to wydaje się, że wszyscy w kraju, w tym prezydent Obama, dokonują swoich wyborów do Final Four. Nie ma potrzeby szukania w Internecie szablonu nawiasów – wystarczy kilka kliknięć myszką w Microsoft Excel. Wielu użytkowników nie zwraca uwagi na szeroką gamę szablonów, które są łatwo dostępne w programie Excel. Poke wokół trochę, a znajdziesz zawrotną gamę szablonów biznesowych, wraz z kartą wyników krykieta, kwadraty basenów piłkarskich i wiele innych.

Szablony wsporników NCAA są dostępne w każdej wersji programu Excel. Z menu Plik (lub menu głównego w programie Excel 2007) należy wybrać Nowy, a następnie wpisać NCAA w polu Search Office.com for Templates, jak pokazano na Rysunku 1.

Rysunek 1: W programie Microsoft Excel znajduje się bezpłatny szablon NCAA Final Four bracket.

Konkurs rozpoczyna się wcześnie, ponieważ w zależności od wersji Excela znajdziesz jedną lub dwie różne wersje szablonu. Myślę, że pierwsza z nich jest łatwiejsza dla oka, ale po prostu kliknij dwukrotnie na wybrany szablon. Gdy szablon otworzy się w Excelu, trzeba będzie zrobić kilka drobnych czynności konserwacyjnych, aby uzyskać dostęp do pól [Daty]:

  • Excel 2007 i później: Kliknij Unprotect Spreadsheet na zakładce Review.
  • Excel 2003 i wcześniejsze: Wybierz Narzędzia, Ochrona, a następnie Niezabezpieczony arkusz.

Rysunek 2: Musisz odblokować arkusz, zanim będziesz mógł wpisać daty w arkuszu kalkulacyjnym w nawiasie.

Drugi arkusz w ramach szablonu zawiera tracker, z którego można zarządzać maksymalnie pięcioma zestawami picków. Jeśli to nie wystarczy, po prostu odbezpiecz arkusz Trackera, a następnie skopiuj i wklej dodatkowe kolumny wyboru/wyniku w zależności od potrzeb.

Rysunek 3: Darmowy szablon NCAA firmy Microsoft ułatwia śledzenie wyborów.

Użytkownicy, którzy podążają za March Madness często uważają swoje wybory za zastrzeżone. Jeśli chcesz ukryć arkusz kalkulacyjny w pośpiechu, możesz nacisnąć klawisz Ctrl-Tab, aby przełączyć się na następny otwarty skoroszyt. Oczywiście, jeśli masz tylko jeden otwarty arkusz kalkulacyjny, Twój nawias pozostanie na ekranie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby tymczasowo ukryć ten lub inny wrażliwy arkusz kalkulacyjny:

  • Excel 2007 i później: Wybierz Widok, a następnie Ukryj.
  • Excel 2003 i wcześniejsze: Wybierz okno, a następnie Ukryj.

Szybkie wykonanie tych poleceń może być trudne, jeśli ktoś nieoczekiwanie zbliży się do Twojego biurka, więc możesz chcieć utworzyć skrót klawiaturowy:

  • Tworzenie makra: Włącz nagrywarkę makr Excela, wykonaj kroki Ukryj dla swojej wersji Excela, a następnie zatrzymaj nagrywanie. Podczas tego procesu zobaczysz miejsce, w którym możesz przypisać skrót klawiaturowy.
  • Użyj paska narzędzi szybkiego dostępu: W programie Excel 2007 i późniejszych kliknij prawym przyciskiem myszy polecenie Ukryj na karcie Widok, a następnie wybierz polecenie Dodaj do paska narzędzi szybkiego dostępu. Nie tylko daje to ikonę, którą można kliknąć, ale także tworzy skrót klawiaturowy, który zostanie ujawniony po naciśnięciu klawisza Alt.

Kiedy będziesz gotowy do ukrywania swojego skoroszytu, wybierz View (lub Window w Excelu 2003), Unhide, a następnie kliknij dwukrotnie na nazwę pliku, np. NCAA Bracket.xlsx.

O autorze:

David H. Ringstrom, CPA, szef Accounting Advisors, Inc., firmy doradczej w zakresie oprogramowania i baz danych z siedzibą w Atlancie, świadczącej usługi szkoleniowe i doradcze w całym kraju. Skontaktuj się z Davidem pod adresem [chronione pocztą elektroniczną] lub śledź go na Twitter . David przemawia na konferencjach o programie Microsoft Excel, uczy webcastów dla i pisze niezależne artykuły w programie Excel dla AccountingWEB , et. al.