Excel Tip: Wklejanie tekstu do programu Excel 2010

Ekspert w dziedzinie Excela David Ringstrom dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi optymalizacji sposobu korzystania z Excela w naszej nowej serii porad dotyczących Excela.

przez Davida Ringstroma, CPA

Od czasu do czasu można skopiować listę danych w formacie tekstowym ze strony internetowej, ekranu raportów lub innego źródła do schowka systemu Windows. W takich przypadkach program Excel 2010 oferuje ukryty skrót, który ułatwia podział takich danych na kolumny.

W przypadku danych tekstowych w schowku, kliknij dolną połowę przycisku Wklej na karcie głównej, a następnie wybierz opcję Użyj kreatora importu tekstu.

Funkcja ta pozwala na parsowanie wydzielonych danych na kolumny w oparciu o separator, taki jak tabliczka, średnik, przecinek, spacja lub pojedynczy znak do wyboru. Możesz też wybrać Stałą szerokość i ręcznie umieścić przerwy w kolumnach tam, gdzie są potrzebne. Pozwala to na zapisanie kroku wklejania danych do kolumny arkusza, a następnie ręczne uruchomienie kreatora Text to Columns w zakładce Data na wstążce.

Przeczytaj więcej artykułów Davida Ringstroma.

O autorze:

David H. Ringstrom, CPA kieruje firmą Accounting Advisors, Inc. z siedzibą w Atlancie, świadczącą usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie baz danych w całym kraju. Skontaktuj się z Davidem pod adresem [chronione pocztą elektroniczną] lub śledź go na Twitter . David mówi na konferencjach o programie Microsoft Excel i prezentuje webcasty dla kilku dostawców CPE, w tym dla partnera AccountingWEB .