Fałszywy prorok uznany za winnego uchylania się od płacenia podatków

przez Terri Eyden

Ronald Weinland, “prorok zagłady”, został 13 czerwca 2012 r. uznany za winnego uchylania się od płacenia podatków. Wygląda na to, że ława przysięgłych nie kupiła wymówki Weinlanda: nie zapłacił swoich podatków, ponieważ wierzył, że koniec świata wkrótce nadejdzie na nas.

Najwyraźniej jednak wierzył , że pieniądze, które wrzucił do szwajcarskiego systemu bankowego, zostaną oszczędzone od “końca czasów”.

Weinland prowadzi kościół ze swojego domu w Cincinnati w Ohio i wygłasza kazania przez Internet. W 2006 roku przewidział, że świat skończy się 30 września 2008 roku. Kiedy to nie wyszło na jaw, zmienił datę na 27 maja 2012 roku. Kiedy 27 maja przyszedł i poszedł, jeszcze raz zmienił swoje wyliczenia – teraz jest 19 maja 2013 roku.

Podczas procesu zadano mu to pytanie: Gdybyś myślał, że koniec świata jest bliski, czy zapłaciłbyś swoje podatki? Weinland powiedział, że nie zapłaciłby.

I rzeczywiście, Weinland uniknął płacenia ponad 357.065 dolarów podatków w latach 2005-2010, przenosząc pieniądze na zagraniczne konto bankowe, leżąc na swoich formularzach podatkowych i odpisując wydatki osobiste â pobyt w weneckim hotelu i kasynie w Las Vegas, bilety na Blue Man Group , wycieczki na zakupy do Nordstrom, system bezpieczeństwa w domu, i więcej. Forbes poinformował, że mieszka w domu wartym 400.000 dolarów, z szafami pełnymi drogich garniturów.

Według Northern Kentucky News Weinland został uznany za winnego pięciu oszustw podatkowych, a po wpłaceniu 300.000 dolarów kaucji został umieszczony w areszcie domowym. Zostanie on skazany 24 września i grozi mu pięć lat więzienia.

Artykuły pokrewne:

  • Samozwańczy “gubernator” odbiera 10 lat w więzieniu
  • IRS Odrzuca przynętę na kołowrotek wśród podatników posiadających rachunki typu offshore