Firmy księgowe Atlanty ogłaszają połączenie

Firmy księgowe Atlanty: Windham Brannon i Tarpley & Underwood ogłosiły swoje połączenie. Powstała w ten sposób firma znajduje się w pierwszej dziesiątce firm Atlanta CPA zatrudniających ponad 140 pracowników. Rozbudowana firma będzie kontynuować działalność jako Windham Brannon, P.C., CPAs, która służy przedsiębiorstwom i rodzinom Atlanty od ponad pół wieku.

Zgodnie z ogłoszeniem o połączeniu, ta rozbudowana firma oznacza zwiększenie zakresu i głębokości usług dla klientów połączonych firm. Oprócz branż, w których firma oferuje specyficzne doświadczenie i wiedzę, połączenie łączy uzupełniające się obszary praktyki.

“Znamy ludzi Tarpley & Underwood od lat i zawsze podziwialiśmy ich jako ludzi i za ich zaangażowanie w pracę wysokiej jakości”, powiedział prezes zarządu Windham Brannon Charles L. McGimsey. “Jest to połączenie podobnie myślących kultur i uzupełniających się obszarów wiedzy”. Windham Brannon wzmocnił niektóre kluczowe obszary praktyki, a klienci obu firm będą korzystać z większych zasobów i poszerzonych możliwości”.

“Fuzja rozszerza i poszerza nasze możliwości w zakresie obsługi naszych klientów”, zauważył prezes Tarpley & Underwood, Jim Underwood. “Dodatkowe zasoby w postaci personelu i wiedzy fachowej pozwalają nam świadczyć naszym klientom większe, bardziej kompleksowe usługi i zapewniają ciągłość usług w dłuższej perspektywie. Nasz połączony zakres zasobów i wiedzy fachowej oznacza również, że możemy skuteczniej konkurować na rynku”.

Połączenie jest “prawdziwym połączeniem”, dodał Underwood”, z zachowaniem własności przez obie grupy.

Obie firmy mają wspólną spuściznę w zapewnianiu sobie wiodącej pozycji w przemyśle gruzińskim w całej swojej historii. Pomiędzy nimi siedmiu dyrektorów pełniło funkcję przewodniczących Gruzińskiego Stowarzyszenia CPA (Georgia Society of CPAs). Obie firmy były wielokrotnie nagradzane za swoją wiedzę fachową przez księgowych, a także za wkład, zarówno finansowy, jak i intelektualny, w zawód i te, którym służą.

Firmy pozostaną w swoich obecnych lokalizacjach, “The Peachtree in Midtown and Three Ravinia”, przez cały bieżący sezon podatkowy”, jak twierdzi McGimsey.

Tarpley & Underwood, założona w 1978 roku, jest firmą oferującą pełen zakres usług CPA, obsługującą gruzińskie przedsiębiorstwa i osoby prywatne, z dostosowaną do potrzeb, osobistą, lokalną obsługą. Obszary specjalizacji firmy obejmują budownictwo, opiekę zdrowotną, produkcję i dystrybucję, planowanie nieruchomości i finansów, działalność non-profit, technologię i transport.

Firma Windham Brannon, założona w 1957 roku, od trzech lat jest uznawana przez magazyn Accounting Today za jedną z najlepszych firm księgowych w kraju, przez Atlanta Business Chronicle za jedno z 50 najlepszych miejsc pracy w Atlancie oraz przez Inside Public Accounting za jedną z 25 najlepszych firm CPA w Ameryce.