Firmy księgowe oceniają oferty i relacje oparte na wartościach merytorycznych jako najbardziej udane strategie wiodącej generacji

Według nowego VitbergLLC 2013-2014 Badania Najlepszych Praktyk Generowania Ołowiu w Firmie CPA , najbardziej postępowe i największe w kraju firmy księgowe generują więcej leadów dzięki ofertom opartym na treści, sieci kontaktów i poleceniom, ale nie wykorzystują technologii na swoją korzyść, aby znaleźć i zaszyć leady. Badanie zostało sponsorowane przez Thomson Reuters/BizActions/PDI Global oraz Association for Accounting Marketing (AAM).

W badaniu tym wzięło udział ponad 150 firm różnej wielkości, które zbadały również sposób, w jaki firmy śledziły leady przy użyciu zautomatyzowanych procesów i technologii, budżety marketingowe na generowanie leadów w 2014 r. oraz kluczowe różnice między sposobem, w jaki partnerzy zarządzający i dyrektorzy ds. marketingu uważają, że ich firmy powinny zajmować się marketingiem a znajdowaniem leadów.

«Na podstawie badania i mojej własnej pracy z firmami, bardziej niż czegokolwiek innego, partnerzy i marketerzy chcą wiedzieć, w jaki sposób mogą uzyskać przewagę konkurencyjną, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu i nie tracąc zbyt wiele ze swojego budżetu», mówi Alan Vitberg, dyrektor VitbergLLC. «[Indywidualny] marketing poprzez rekomendacje i tworzenie sieci kontaktów będzie nadal najbardziej efektywną metodą. Jednakże, aby stworzyć dobrze zaokrąglony program lead-generation, firmy muszą korzystać z internetowych strategii marketingowych, taktyki, narzędzi i technologii, aby znaleźć nowych klientów lub uzyskać więcej biznesu od obecnych klientów.

Chociaż partnerzy zarządzający i dyrektorzy ds. marketingu zgodzili się co do tego, że tworzenie sieci i rekomendacje są zdecydowanie najlepszym sposobem na znalezienie potencjalnych klientów, to jednak nie zgodzili się co do najskuteczniejszej taktyki, przy czym marketerzy preferowali udział w organizacjach branżowych, content marketing, posiadanie dedykowanej osoby ds. rozwoju biznesu wśród pracowników oraz marketing w wyszukiwarkach.

«Różnica w postrzeganiu pomiędzy marketerami i partnerami pokazuje, że potrzebna jest większa edukacja w zakresie wiodącego pokolenia», mówi Katie Tolin, dyrektor ds. rozwoju praktyki w Rea & Associates, Inc. i prezes zarządu AAM. «Marketerzy muszą zapewnić, że pokolenie liderów i niszowy wzrost rynku są częścią planu strategicznego ich firmy. Dla firm, które nie posiadają pracowników działu marketingu, są to nadal ważne cele i powinny one wdrożyć taktykę, która pomoże im znaleźć i zabezpieczyć liderów. Niezależnie od wielkości, nie można już tylko trzymać głowy w piasku i ignorować faktu, że istnieją inne sposoby generowania leadów niż czekanie na ich upadek na kolanach».

W porównaniu z innymi branżami, inne kluczowe ustalenie w badaniu wskazuje, że zawód księgowego nie jest tak postępowy w cyfrowych technikach marketingowych. Na przykład, firmy nie używają swoich stron internetowych i wiele z dzisiejszych bardziej progresywnych technologii marketingowych do przechwytywania wskazówek. Zamiast tego, firmy preferują bardziej osobisty kontakt ze spotkaniami i pozdrowieniami, prezentowanie informacji na seminariach oraz udział w spotkaniach organizacji branżowych / stowarzyszeń.

«Przemyślenie i realokacja budżetu w celu zapewnienia wiodącej generacji będzie ogromną częścią marketingu firmy CPA», mówi Brenda Sleeper, menedżer ds. marketingu i rozwoju biznesu w BizActions/PDI Global i członek AAM. Firmy muszą dokładnie przyjrzeć się temu, co w ich budżecie jest, a co nie, i ponownie przyjrzeć się tym rzeczom, które nie działają». Następnie mogą opracować program marketingowy wsparty odpowiednią technologią dla ich konkretnej strategii i ukierunkowania.

«Dla branży zbudowanej wokół liczb, dziwne wydaje się, że pomiar wyników marketingowych nie jest powszechnie stosowaną praktyką», dodaje Vitberg.

VitbergLLC, Thomson Reuters/BizActions/PDI Global i AAM stworzyły kompleksowe podsumowanie wyników i prezentują kilka seminariów internetowych w celu omówienia wyników. Odwiedź stronę internetową VitbergLLC, aby bezpłatnie pobrać streszczenie w formacie PDF. Znajdą się tam również dwa webinaria:

  • W środę 13 listopada od 13:00 do 14:15 EST – sponsorowany przez AAM – zarejestruj się tutaj.
  • W środę 4 grudnia od 14:00 do 15:00 EST – sponsorowany przez Thomsona Reutersa – zarejestruj się tutaj.

Źródło: 5 listopada 2013, VitbergLLC News Release