Firmy księgowe z Teksasu ogłaszają połączenie w połowie sezonu podatkowego

Jedna z największych firm księgowych w Austin, w regionie TX, połączyła się z 33-letnią firmą Houston. Z siedzibą w Austin PMB Helin Donovan LLP połączyła się z firmą McEvoy & Co z siedzibą w Houston. Związek wchodzi w życie natychmiast i będzie działał pod nazwą PMB Helin Donovan.

«Poszerza to nasz ślad w jednym z najbardziej dynamicznych i przyjaznych biznesowi miast w kraju», powiedział Tom Wilkinson, CPA, partner zarządzający PMB Helin Donovan. «Przeprowadziliśmy wiele badań due diligence przed ustaleniem, czy nasze firmy dobrze się połączą. Jesteśmy przekonani, że pomoże to lepiej służyć naszym klientom i klientom McEvoy & Co.».

PMB Helin Donovan jest obecny na rynku w Houston od momentu otwarcia oddziału w 2006 roku. Wszyscy pracownicy firmy McEvoy & Co. staną się częścią PMB Helin Donovan, a łączna obecność w Houston wyniesie 20 pracowników.

Działania w Houston będą prowadzone przez zespół partnerski Chase’a McEvoy’a i Johna Thayera z McEvoy & Co. oraz Mickey’a O’Neala i Davida Forresta, obecnych partnerów audytu w Houston dla PMB Helin Donovan. Zarówno McEvoy, jak i Thayer zostali uznani za partnerów PMB Helin Donovan.

Tom Wilkinson, partner zarządzający PMB Helin Donovan, przewiduje, że przejście to będzie przebiegać płynnie. «Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić, że nie będzie żadnych zakłóceń w obsłudze», powiedział Wilkinson AccountingWEB. «Proces ten rozpoczął się wiele miesięcy temu, a my starannie przygotowywaliśmy się, aby fuzja przebiegała bezproblemowo dla naszych klientów», powiedział Wilkinson.

Firma McEvoy & Co. została założona przez firmę McEvoy w 1978 roku i świadczy usługi doradztwa podatkowego, księgowego i biznesowego. Jest wysoko ceniona w rejonie Houston za swoją pracę w zakresie przygotowania podatkowego i doradztwa dla przemysłu medycznego i stomatologicznego. W celu dostosowania się do wzrostu związanego z fuzją, PMB Helin Donovan powiększa swoją powierzchnię biurową przy 3 Greenway Plaza, a także zachowa biuro McEvoy w rejonie Gallerii.

«Połączona firma zaoferuje niezwykłą siłę w swoich specjalistycznych usługach i natychmiastową zdolność do wspierania klientów o krajowych i międzynarodowych potrzebach», powiedział McEvoy.

«Jednym z głównych powodów połączenia było to, że obie firmy mają uzupełniające się atuty, a każdy klient powinien odnieść korzyści z nowego związku», dodał Wilkinson.

McEvoy zauważa, że PMB Helin Donovan jest firmą zarejestrowaną i kontrolowaną przez PCAOB. Firma posiada wyspecjalizowane nisze usługowe w audytach planów świadczeń pracowniczych i kontroli wewnętrznej oraz nisze branżowe w spółkach notowanych na giełdzie, spółkach prywatnych, organizacjach non-profit w sektorze opieki zdrowotnej, nauk przyrodniczych, technologii, usług finansowych, ubezpieczeń, energii, poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu.Posiadając klientów w ponad 30 krajach na sześciu różnych kontynentach, PMB Helin Donovan jest w stanie wykonywać pracę na całym świecie.

Z 33 umowami CPA i 50 profesjonalistami w biurze w Austin, PMB Helin Donovan plasuje się na drugim miejscu wśród największych lokalnych firm księgowych Austin, zgodnie z «Księgą List 2011» Austin Business Journal . Firma zatrudnia ponad 100 pracowników w swoich siedmiu biurach w Austin: Austin, Dallas, Houston, San Francisco, Chicago, Seattle i Spokane. PMB Helin Donovan została uznana za jedno z najlepszych miejsc pracy w 2010 roku zarówno przez Austin American-Statesman , jak i Austin Business Journal .