Firmy z młodszymi doradcami rozwijają się na szybszym klipie

Firmy, które zatrudniają już tzw. “następną generację” doradców, są w czołówce firm rozwijających się. A te, które nie, cóż, najlepiej się tam dostać lub zostać w tyle.

To jest sedno nowych badań przeprowadzonych przez InvestmentNews i TD Ameritrade Institutional, The Rise of the NextGen Adviser .

Ale, poczekaj: Tylko 21 procent obecnego zbioru doradców finansowych jest poniżej 40 roku życia. Więc, o co chodzi z zatrudnianiem ich? Ponieważ firmy, które rozwinęły się szybciej niż te, które nie rozwinęły się wcześniej, stwierdza się w badaniu.

W latach 2012-2014 aktywa firm z doradcami “NextGen” rosły średnio o 20 procent rocznie, jak wynika z badania. Firmy bez tej grupy wiekowej pracowników odnotowały 11-procentowy wzrost aktywów.

Co więcej, 61 procent ankietowanych stwierdziło, że największym powodem do zatrudnienia w tym roku w firmie NextGens jest poprawa obsługi klienta, a 50 procent, że chce przyciągnąć młodszych klientów.

Nic więc dziwnego, że 21,5 procent badanych firm zadeklarowało zamiar zatrudnienia młodszych doradców w tym roku, w porównaniu do 11,1 procent w roku ubiegłym. Według badania, próg dla firm, które dodają nowych doradców to co najmniej siedem pełnoetatowych osób.

W badaniu zauważono, że wzrost i zapotrzebowanie na młodszych doradców łączy się z dwoma kluczowymi zmianami w branży: więcej doradców to pracownicy, a nie właściciele, a najszybciej rozwijające się firmy mają wspólną strukturę delegowania obowiązków operacyjnych i administracyjnych.

“Właściciele, nie działając jako główny kontakt na wszystkich rachunkach, mają możliwość większego skupienia się na rozwoju biznesu i obsłudze najlepszych klientów firmy – te dwa podstawowe elementy często napędzają rozwój firmy” – stwierdza badanie. “To oczywiście daje firmie możliwość natychmiastowego zwrotu z inwestycji w kapitał ludzki, ale także przyspiesza rozwój i zwiększa ogólną bazę klientów”.

Lista obowiązków doradców NextGen dla personelu zawiera następujące informacje:

  • Prace techniczne i pomocnicze, takie jak wprowadzanie danych i projekty planów finansowych, badania, sporządzanie raportów oraz pomoc w innych projektach w celu wsparcia głównego doradcy lub zespołu.
  • Służą raczej jako zaplecze biurowe, niż jako miejsce kontaktu z klientem.
  • Praca zazwyczaj angażuje zespoły z wieloma doradcami, którzy następnie przygotowują młodszych doradców do obsługi własnych kont i klientów.
  • Około 20 procent doradców NextGen to również Certyfikowani Planiści Finansowi z czteroletnim doświadczeniem w firmie doradczej.
  • Jeden doradca NextGen obsługuje na ogół trzech lub czterech doradców.

Wynagrodzenie podstawowe doradców NextGen wzrosło z mediany 50.000$ do trzeciego kwartyla 60.000$ w 2013 roku do mediany 53.637$ do trzeciego kwartyla 60.438$ w zeszłym roku, jak wynika z badania.

Poniższe fakty dotyczą firm z siedmioma lub więcej pełnoetatowymi pracownikami oraz co najmniej jednym doradcą NextGen, w porównaniu z tymi, które tego nie robią:

  • Przychody na koniec 2014 r. wyniosły 5,6 mln USD, w porównaniu z 4,2 mln USD dla firm bez młodszego doradcy na pokładzie.
  • Zysk brutto w wysokości 3,191 miliona dolarów, w porównaniu z 2,638 miliona dolarów.
  • 2015 dochód na właściciela wynosi 700 000 dolarów, w porównaniu do 597 000 dolarów.