Floryda Firm Leaving Wellness Footprint

przez Deanna C. White

Markham Norton Mosteller Wright & Company (MNMW) rozpoczął nowy rok i sezon podatkowy w styczniu tego roku, rozpoczynając nowy program wellness w miejscu pracy – Path to Wellness.

Pracownicy MNMW, która ma swoje biura w Fort Myers w Neapolu i Fort Lauderdale na Florydzie, zawsze byli spontanicznie świadomi stanu zdrowia. Christi Sarlo, kierownik ds. marketingu MNMW , mówi, że pracownicy firmy zawsze chętnie przyłączają się do wspólnych wysiłków na rzecz poprawy kondycji fizycznej, takich jak coroczny WINK News Feeds Families Hunger Walk for the Harry Chapin Food Bank, czy zachęcanie współpracowników do zbierania jabłek zamiast bajgla na popołudniową przekąskę.

Ale w tym roku, Sarlo powiedział, że firma zdecydowała się sformalizować te wysiłki i wzmocnić zdrowy styl życia dla swoich członków zespołu poprzez ustanowienie programu Path to Wellness.

«Celem programu Path to Wellness jest zainspirowanie zespołu do dokonywania mądrych wyborów, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, ćwiczenia i ogólny wellness, powiedział Sarlo. «Chcemy, aby zdali sobie sprawę, że nie jest trudno być zdrowym, ale jest to proces długotrwały. Bycie zdrowym to jak podążanie ścieżką, a my chcemy im pomóc podążać tą drogą.»

Gail Markham, CPA, partner założyciel MNMW i szef zespołu ds. sporów sądowych, księgowości sądowej i usług mediacyjnych powiedział, że partnerzy firmy uważają, iż pozytywny wpływ, jaki program będzie miał na jej pracowników, jest więcej niż warty czasu i wysiłku.

«Chcemy, by nasi pracownicy czuli się dobrze w środku i na zewnątrz», powiedział Markham. «Ten program nie tylko edukuje nasz zespół w zakresie zdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych, ale także pomaga nam w dokonywaniu wyborów, które mają wpływ na nasze nastroje, życie społeczne i finanse».

Sarlo powiedział, że ścieżka MNMW’s Path to Wellness została zainspirowana programem Healthy Lee County, sponsorowanym przez Horizon Council i Lee County Economic Development Office z Lee County na Florydzie, a także programem Fit-Friendly Worksites Amerykańskiego Stowarzyszenia Serca.

«Partnerzy firmy uznali, że istnieje potrzeba stworzenia formalnego programu mającego na celu edukację i zachęcenie członków zespołu do dbania o siebie poprzez zdrowsze odżywianie i uczynienie ćwiczeń fizycznych podstawą ich codziennego życia», powiedział Sarlo.

Firma uruchomiła program 21 stycznia z dziewięćdziesięciodniowym wyzwaniem zdrowotnym, który ma na celu zapewnienie pracownikom odrobiny wskazówek w zakresie podejmowania zdrowych decyzji oraz utrzymanie zaangażowania i ekscytacji członków zespołu w programie Path to Wellness, nawet podczas wymagającego sezonu podatkowego.

Współpracując z Lee Memorial Health System (LMHS) w Fort Myers, firma zaprosiła lekarzy i pielęgniarki z LMHS do przeprowadzenia indywidualnych ocen stanu zdrowia pracowników MNMW, które obejmowały szczegółowy kwestionariusz zdrowotny oraz rutynowe badania medyczne, w tym pomiar wskaźnika masy ciała, badanie poziomu cholesterolu oraz badanie poziomu glukozy we krwi. Następnie lekarze spotkali się poufnie z członkami zespołu MNMW, aby zapoznać się z wynikami.

W trakcie trwania wyzwania, które kończy się 19 kwietnia, członkowie uczestniczącego zespołu zaangażują się w szerokie spektrum działań na rzecz zdrowia w nadziei na poprawę ich ogólnego stanu zdrowia.

LMHS dostarcza cotygodniowy biuletyn informacyjny i filmy wideo, aby wszyscy byli na bieżąco, podczas gdy MNMW zapewnia zdrowe posiłki, takie jak świeże owoce na śniadanie. oraz pożywne wybory obiadowe, takie jak humus, piersi indycze i warzywa.

Firma promuje również zdrowe działania i konkursy mające na celu zmotywowanie członków zespołu do skupienia się i zaangażowania w trakcie wyzwania.

MNMW udostępniło wszystkim pracownikom krokomierze i przyznaje nagrody dla członków zespołu, którzy w ciągu dnia pracy pokonują najwięcej kroków. Firma rozprowadza również dwa wewnętrzne e-maile każdego dnia; pierwszy z nich to zdrowa rada mająca na celu utrzymanie motywacji i edukacji zespołu w zakresie zdrowego trybu życia, a drugi to codzienny «trening biurkowy» – ćwiczenie lub technika rozciągania, który można wykonać przy biurku członka zespołu lub w pokoju wypoczynkowym.

W ciągu nieco ponad miesiąca, członkowie zespołu mówią, że mogą już odczuć pozytywną energię generowaną przez nowy program.

«Brzęczenie wokół naszego biura było niesamowite! Informacja zwrotna była bardzo pozytywna, a kierownictwo wykonało dobrą robotę, utrzymując dynamikę od momentu uruchomienia programu», powiedział Sarlo. «Wszyscy rozwijają dobre nawyki żywieniowe i zaczynają zdawać sobie sprawę, że małe zmiany mogą zrobić wielką różnicę. Nasz poziom energii również wydaje się być bardzo wysoki z powodu nowych nawyków żywieniowych».

Pod koniec dziewięćdziesięciu dni, Sarlo powiedział, że MNMW ma nadzieję, że członkowie zespołu zobaczą wymierną poprawę fizyczną w swoich ocenach kontrolnych przeprowadzanych przez LMHS. Firma ma również nadzieję, że jej zespół pozostawi po sobie wyzwanie podekscytowany długotrwałym zaangażowaniem w program Path to Wellness oraz zaangażowaniem na rzecz zdrowego stylu życia.

W miarę rozwoju programu Path to Wellness w nadchodzących latach, Sarlo powiedział, że MNMW planuje rozważyć dodanie takich korzyści jak członkostwo w siłowni i centrum odnowy biologicznej, aby utrzymać pracowników skoncentrowanych na fitness.

Partnerzy MNMW twierdzą, że są więcej niż chętni do podjęcia tego zobowiązania w ramach Drogi do Wellness, ponieważ uważają, że zdrowa siła robocza jest prawdopodobnie największą inwestycją, jaką mogą zrobić dla swoich klientów i swojej firmy.

«Są jeszcze ludzie, którzy uważają, że program odnowy biologicznej w miejscu pracy zajmuje dużo czasu i pieniędzy. Ale nasza firma wierzy, że dobrze zaplanowany program wellness nie odbiera zespołowi wydajności ani nakładu pracy», powiedział Sarlo. «Wierzymy natomiast, że istnieją sposoby na zorganizowanie programu odnowy biologicznej, który może uzupełnić napięty grafik ludzi poprzez wprowadzenie małych, zdrowych zmian i ćwiczeń, które można wykonywać podczas pracy. Końcowym efektem jest szczęśliwy zespół, który dostrzega wysiłki przywódców, aby uczynić miejsce pracy lepszym. Dlatego wszyscy pracują ciężej i mądrzej».

Artykuły pokrewne:

  • Pracodawcy, pracownicy, a nawet społeczeństwo korzystają z biurowych programów Wellness
  • Rozpoczęcie programu Wellness w Twojej firmie