Floryda Tax Preparer Uznany winnym oszustw i kradzieży tożsamości.

Ernst Pierre, port St. Lucie na Florydzie, specjalista ds. podatkowych, przyznał się 24 kwietnia 2012 r. do popełnienia oszustwa i kradzieży tożsamości, ogłosił Wydział Sprawiedliwości i Urząd Skarbowy. Pierre został oskarżony o system polegający na składaniu fałszywych federalnych zeznań podatkowych z wykorzystaniem skradzionych informacji o tożsamości.

Zgodnie z aktem oskarżenia i przyznaniem się Pierre’a do zarzutu, od października 2009 r. do maja 2011 r., Pierre składał fałszywe zeznania podatkowe dla klientów Tax Max, firmy Port St. Lucie, której był właścicielem i która prowadziła działalność w zakresie przygotowywania deklaracji podatkowych. Pierre uzyskał nazwiska i numery ubezpieczenia społecznego krewnych klientów, dla których przygotowywał i składał federalne zeznania podatkowe, a następnie oszukańczo używał tych nazwisk i numerów ubezpieczenia społecznego jako «osób pozostających na utrzymaniu» w innych zeznaniach podatkowych oraz w swoim własnym zeznaniu podatkowym. Włączenie osoby zależnej od federalnego zeznania podatkowego może skutkować wyższym zwrotem podatku.

Pierre może zostać skazany maksymalnie na dwadzieścia lat więzienia za kradzież podsłuchową i obowiązkową karę dwóch lat za kradzież tożsamości. Pierre jest również narażony na karę grzywny w wysokości do 500 000 dolarów oraz nakaz obowiązkowego zwrotu należności.

Artykuły pokrewne:

  • Przygotowawca zeznań podatkowych DC Indykowany do sporządzania fałszywych zeznań podatkowych
  • Kobieta skazana za używanie skradzionych dokumentów tożsamości do składania fałszywych zeznań podatkowych

Źródło: US Departament Sprawiedliwości