Formatowanie kopiowania z jednego arkusza programu Excel do drugiego

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie trud sformatowania arkusza pracy – dodając pogrubienie do tytułów, wyśrodkowanie nagłówków kolumn, zmianę formatu liczb na walutę w niektórych wierszach i format przecinka w innych, zmianę szerokości kolumn – a potem chciałbyś po prostu pstrykać palcami i przenieść całe to formatowanie do innego arkusza pracy?

Nigdy nie przegapisz kolejnej aktualizacji!

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do najlepszego serwisu AccountingWEB co tydzień.Wpisz adres e-mail *Enter email addressSign up

Proces ten jest faktycznie wykonywany prawie tak szybko, jak pstrykanie palcami. Oto jak skopiować wszystkie formatowania (nie faktyczną zawartość komórek, tylko jak wyglądają) z jednego arkusza na drugi:

  1. Kliknij na przycisk Wybierz wszystko w lewym górnym rogu arkusza, który zawiera żądane formatowanie. [Przycisk Wybierz wszystko jest małym szarym kwadratem nad wierszem nr 1 i na lewo od kolumny A].
  2. Kliknij przycisk Formatuj malarz na pasku narzędzi Standard. [Przycisk Formatuj farbę to ten z pędzlem]
  3. Kliknij na zakładkę arkusz w dolnej części ekranu, aby otrzymać arkusz, który ma zostać sformatowany, lub otwórz inny plik programu Excel, który chcesz sformatować.
  4. Kliknąć na przycisk Wybierz wszystko w nowym arkuszu. Presto! Całe Twoje formatowanie zostało przeniesione!