GASB to Offer Webcasts of Public Board Meetings

przez Jasona Bramwella

W dniu 8 października, tydzień po uruchomieniu nowej, zaktualizowanej strony internetowej, Rządowa Rada Standardów Rachunkowości (GASB) zapowiedziała, że począwszy od posiedzenia w dniach 30-31 października będzie udostępniać na żywo transmisję wideo ze swoich osobistych spotkań publicznych.

Telekonferencje, czyli celowe spotkania telefoniczne pomiędzy osobistymi spotkaniami GASB, będą miały charakter wyłącznie webcastów audio. Na stronie internetowej GASB będą organizowane webcasty na żywo, zarówno z osobistych spotkań publicznych, jak i telekonferencji.

“Nowa i ulepszona strona internetowa GASB, w połączeniu z ostatnimi ulepszeniami w naszej technologii biurowej, skłoniły nas do podjęcia decyzji o zapewnieniu wideo-transmisji spotkań publicznych zarządu oraz audio-tylko webcastów z telekonferencji”, powiedział Prezes GASB David Vaudt w oświadczeniu pisemnym. “Pozwoli to naszym interesariuszom z całego kraju na dostosowanie się do wszystkich działań rady nadzorczej w zakresie ustanawiania standardów dla władz państwowych i lokalnych. Oczekujemy, że doprowadzi to do zwiększenia udziału w naszym procesie”.

Wcześniej jedynym sposobem na dostosowanie się do publicznych spotkań GASB było uczestnictwo w nich osobiście lub poprzez konferencje telefoniczne. Zainteresowani udziałem w przyszłych spotkaniach osobiście mogą nadal rejestrować się na stronie internetowej GASB.

Powiązany artykuł:

  • GASB uruchamia nową przyjazną dla użytkownika stronę internetową