GASB uruchamia nową przyjazną dla użytkownika stronę internetową

przez Jasona Bramwella

Rządowa Rada Standardów Rachunkowości (GASB) uruchomiła 30 września zaktualizowaną stronę internetową, która zawiera bardziej przyjazną dla użytkownika nawigację i “proste angielskie” zasoby, które dostarczają informacji na temat zagadnień rachunkowości i sprawozdawczości finansowej dla władz państwowych i lokalnych.

Zaprojektowana jako podstawowe źródło wiadomości i informacji o GAZB i jej działalności, strona internetowa zawiera filmy wideo i inne nowe treści przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników, w tym dla tych, którzy nie znają GASB i jej działalności.

Na przykład, na inauguracyjnym filmie wideo przewodniczący GASB David Vaudt omawia kwestie związane z wdrożeniem nowych standardów rachunkowości emerytalnej i sprawozdawczości finansowej GASB.

Strona posiada również bardziej intuicyjną platformę internetową, która ułatwia użytkownikom znajdowanie najnowszych aktualizacji projektów i inicjatyw, takich jak nowe standardy emerytalne GASB, dokumenty procesowe obecnie dostępne do skomentowania oraz nowy internetowy rządowy system badania rachunkowości.

Ponadto, strona internetowa zawiera interaktywną cyfrową linię czasu, która opowiada historię GASB; jej organizacji siostrzanej, Rady Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB); oraz organizacji macierzystej, Fundacji Rachunkowości Finansowej (FAF) – wszystko poprzez zdjęcia, filmy i cytaty z ostatnich czterdziestu lat.

“Nowa strona internetowa GASB pozwala odwiedzającym łatwo znaleźć to, co powinni wiedzieć o zarządzie i roli, jaką odgrywa w ustanawianiu standardów rachunkowości i sprawozdawczości finansowej”, powiedział Vaudt w pisemnym oświadczeniu. “Strona została zaprojektowana tak, aby pomóc zainteresowanym stronom poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie oraz wziąć udział w działaniach normalizacyjnych GASB”.

Przeprojektowanie strony internetowej GASB nastąpiło po uruchomieniu nowych stron internetowych dla FASB w kwietniu tego roku i FAF w lipcu. W kwietniu FAF ogłosił również nowy wizerunek marki i logo dla wszystkich trzech organizacji.

Nowa strona GASB została zaprojektowana przez Ball & Chain LLC w Stamford, Connecticut.