GASB zaproponuje zmiany w księgowaniu emerytur państwowych

Przez personel KsięgowościWEB

Rządowa Rada Standardów Rachunkowości (Government Accounting Standards Board – GASB) zaproponuje jeszcze w tym miesiącu zmiany w metodzie stosowanej przez większość stanów i samorządów lokalnych w USA przy zgłaszaniu niekapitałowych zobowiązań emerytalnych w swoich bilansach. Proponowane zmiany mogą doprowadzić do zwiększenia kwoty zobowiązań, które będą wykazywane przez rządy.

Obecnie większość publicznych planów emerytalnych rozkłada koszt spłaty swoich niekapitałowych zobowiązań emerytalnych średnio na okres od 24 do 25 lat, jak twierdzi Keith Brainard, dyrektor badawczy Krajowego Stowarzyszenia Państwowych Administratorów Emerytur, The Wall Street Journal .

Propozycje GASB wzywają rządowe plany emerytalne do rejestrowania niekapitałowych zobowiązań emerytalnych, tak jakby były one spłacane przez pozostały okres aktywności zawodowej pracowników w systemie – średnio około 10-15 lat dla wszystkich planów publicznych, powiedział Brainard. Brainard przemawiał na konferencji w Waszyngtonie, sponsorowanej przez Pew Center on the States.

Nowe zasady nie zmienią tego, jak szybko publiczne plany emerytalne muszą spłacać swoje niekapitałowe zobowiązania, powiedział na konferencji przewodniczący GASB Robert H. Attmore. “Chcemy, aby ludzie byli transparentni i ujawniali dokładnie to, co robią, a rynek będzie na tym opierał swoje osądy”. Ekonomia się nie zmienia.”

Proponowane zmiany ułatwiłyby również inwestorom porównywanie publicznych planów emerytalnych w poszczególnych państwach.

Wnioski będą mogły być przedmiotem publicznego komentarza przez 90 dni i nie przewiduje się, by weszły w życie przez dwa lata.

Pozycje pokrewne:

  • Zobowiązania emerytalne rządów krajów związkowych
  • Renty rządowe znajdują się w trudnej sytuacji