Gdzie będzie praca w księgowości za 10 lat?

Można by pomyśleć, że prognozowanie perspektyw zatrudnienia w dziedzinie księgowości byłoby bezmózgie, a badania pokazują, że w większości przypadków perspektywy zawodu księgowego są dobre.

Wielu Amerykanów zastanawia się, dokąd trafiają ich dolary podatkowe, niewielka część trafia proporcjonalnie do Biura Statystyki Pracy. (BLS). Przewidywalnie, robią oni badania i ostatnio The Job Outlook for Accountants and Auditors, który znajduje się w Occupational Outlook Handbook jest wart przeczytania w całości.

Reflektory

W 2016 r. rząd liczył 1 397 700 osób pracujących w terenie w charakterze audytorów i księgowych. Do 2026 r. spodziewają się oni wzrostu o 10 procent, czyli 139 900 miejsc pracy, co oznacza wzrost zatrudnienia ogółem do 1 537 600 osób.

W ciągu najbliższych ośmiu lat wiele CPA przejdzie na emeryturę, co stanowi znaczny wzrost, ponieważ jest to wzrost wykraczający poza obsadzanie miejsc pracy w miarę przechodzenia na emeryturę w ramach CPA. Warto również zauważyć, że po raz pierwszy liczba partnerów w wieku powyżej 50 lat zmniejszyła się z 69,9 proc. do 65,6 proc. z powodu przejścia na emeryturę. Średnia krajowa wynosi około 55,7 proc. w mniejszych firmach.

Dlaczego zawód się rozwija?

Raport BLS podaje cztery powody wzrostu:

1. A Gospodarka rosnąca . Więcej nowych firm oznacza więcej rekordów finansowych, które należy analizować i raportować.

2. Więcej IPO . Po wejściu spółki prywatnej na giełdę znacznie zwiększa się ilość sprawozdawczości finansowej.

3.Globalizacja . Prowadzenie działalności gospodarczej za granicą oznacza przestrzeganie wielu kodeksów podatkowych. Istnieją kwestie związane z fuzjami i przejęciami oraz handlem.

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

4.Postęp technologiczny . Podczas gdy rutynowe zadania księgowe będą bardziej zautomatyzowane, rola doradcza i analityczna pracy przejdzie do fazy centralnej.

Gdzie jest zapotrzebowanie na księgowych?

BLS informuje również, że pięć najlepszych stanów dla rozwoju zawodu księgowego to Kalifornia, Teksas, Nowy Jork, Floryda i Pensylwania.

Kierownicy finansowi

BLS gromadzi statystyki dotyczące wielu opisów stanowisk. “Kierownicy finansowi są odpowiedzialni za kondycję finansową organizacji. Opracowują oni raporty finansowe, bezpośrednie działania inwestycyjne i opracowują strategie dla długoterminowych celów finansowych organizacji”. Ścieżka kariery często przebiega przez zawód księgowego i audytora.

BLS szacuje, że zapotrzebowanie w latach 2016-2026 wzrośnie o 19 procent w porównaniu z 10 procentami dla zawodu księgowego. Czują oni, że potrzeba zarządzania środkami pieniężnymi i zarządzania ryzykiem będzie motorem wzrostu w tej dziedzinie.

Planowanie, kierowanie i koordynacja inwestycji to kolejna część tej roli. Zakłada się, że w 2016 r. zatrudnienie w tej dziedzinie wyniesie 580 400 osób, a do 2026 r. wzrośnie o 108 600 miejsc pracy. Pole płaci więcej niż pole księgowe, w 2017 roku średnia płaca wynosiła 125.080 dolarów rocznie.

Podobnie jak w przypadku księgowości, stany o największym zapotrzebowaniu to Kalifornia, Teksas i Nowy Jork. Pozostałe stany w pierwszej piątce to Massachusetts i Illinois. Prawdopodobnie odpowiadają one stanom o największej koncentracji centrali dla spółek publicznych notowanych na giełdzie.

Wniosek

Ogólna prognoza wzrostu zatrudnienia w BLS dla wszystkich zawodów wynosi 7 procent w latach 2016 – 2026. Przy 10-procentowym wzroście w sektorze księgowości i 19-procentowym wzroście w sektorze menedżerów finansowych, umiejętności w tej branży są bardzo poszukiwane.