Gdzie mieszczą się firmy działające w oparciu o zasady zgodności?

Od samego początku, podręcznik Xero dla firm księgowych był dość jednoznaczny, jeśli chodzi o wsparcie dla tych, którzy chcą świadczyć usługi doradcze, ale to postrzeganie może się zmienić, ponieważ firmy działające w oparciu o zasady zgodności są w większym stopniu objęte ich zakresem.

Apokaliptyczne przewidywania co do przyszłości pracy opartej na zgodności zostały połączone z gwałtownym rozwojem technologicznym wprowadzonym w celu automatyzacji, automatyzacji, automatyzacji wszędzie tam, gdzie można było znaleźć powtarzające się zadania. I to była dobra historia, którą naśladowało wielu dostawców oprogramowania.

Logika robotów, które zmuszone są do wysiłku, aby uczynić pokój bardziej wartościowymi usługi, wszystkie piętrzą się w górę. Tak więc, to był moment, aby zauważyć, kiedy kierownictwo wziął nieco inny tack na Xerocon w Atlancie w zeszłym tygodniu.

Prezydent Keri Gohman napisała to na sesji otwarcia. Tak – można spodziewać się wzrostu przychodów o 29% – wynika z danych Xero – podążając za podręcznikiem do świata “kompleksowych” usług doradczych. Ale poczekaj – jeśli nie jesteś na to gotowy – to też jest OK

Firmy, które właśnie wykonują prace związane z zapewnieniem zgodności z przepisami, dalekie od wymarcia, wciąż są w stanie rozwijać się średnio o 11 procent (oczywiście z pomocą automatyki, aby zwiększyć wydajność).

Więc co tu się stało? Jeden z odczytów jest taki, że oczekiwana gorączka złota do doradztwa nie zmaterializowała się tak szybko, jak przewidywano. Czy Xero po prostu ustawiają się na przyjęcie tych, którzy jeszcze nie wypili przysłowiowej Kool-Aid?

Ale myślę, że to coś więcej. Jak wyjaśnił nowy VP Business Growth America’s, Ben Richmond: “Stwierdzamy, że jeśli firmy po prostu bardziej regularnie kontaktują się ze swoimi klientami w ciągu roku, nieuchronnie odkrywają obszary bólu, w których mogą naturalnie pomóc”.

Richmond wprowadził również koncepcje “Prostego” doradztwa i “Złożonego” doradztwa jako bardziej stopniowaną ścieżkę transformacji firmy, stwierdzając: “Nie postrzegamy tego jako rzeczy binarnej i firmy niekoniecznie muszą znać swoje miejsce docelowe w momencie rozpoczęcia podróży”

.

Krótko mówiąc, Xero zawsze byli dobrzy w podchwytywaniu entuzjastów zawodu księgowego. Zobaczmy, jak reszta rynku reaguje na tę zmianę w taktyce.