Generacja X Problemy z klientami: Koszty wychodzenia za mąż za ludzi młodych

Klienci często mają dzieci.Dorastają, umawiają się i pobierają.Ostatnia część polega na wypisywaniu czeków o wielkości związanej wcześniej z zakupem luksusowego samochodu.

Planowanie finansowe jest często częścią długoterminowych relacji z klientami.Jak powinniście rozmawiać z klientami Generation X o planowaniu wydatków na wesele?

Rodzice z gen. X, w wieku od 34 do 54 lat, mają w domu dzieci w wieku nastoletnim i dwudziestu kilku lat. Przewidywanie i planowanie ślubów jest najważniejsze dla wielu dziewcząt, jak rozumie każdy, kto włączył TLC w piątkowe wieczory i widział Powiedz Tak Sukience .Odcinek 2014 z Sethem Meyersem, gospodarzem Późnej nocy , przyciągnął 1,6 miliona widzów.Oglądają go liczne córki.

Ile kosztuje wesele?

Tak jak w college’u, rodzice rozumieją, że wydatki na wesele kumulują się na horyzoncie.W przeciwieństwie do college’u, dedykowane konta z ulgami podatkowymi zachęcającymi do oszczędności nie istnieją.Klienci mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że możesz pomóc w oszacowaniu bieżących kosztów, tak jak w przypadku planowania studiów.

Strona CostofWedding.com wykonuje całą pracę. Wpisz kod ZIP lub powiatowy, a strona poda zakres i średnie koszty związane ze ślubem.

Dla tego przykładu, użyłem innego zasobu, TheKnot.com, który robi coroczną ankietę kosztów ślubu. W Stanach Zjednoczonych średni koszt zgłoszony w 2015 roku wynosi 32 641 dolarów. A gdzie mieszkają twoi klienci?

 • Manhattan (82,299 dolarów)
 • Chicago ($61,263)
 • Westchester County, Nowy Jork ($57,501)
 • Long Island ($56,950)
 • North/Central New Jersey ($55,389)
 • Cape Cod, Massachusetts (54.334 USD)
 • Nowy Orlean (44.178 dolarów)
 • Los Angeles (39.942 dolarów)

Dlaczego powinienem mieć tę rozmowę z moimi klientami?

To proste.Wesela kosztują więcej, niż ludzie myślą.Rosną większe niż planowano.Jak kupno domu, gdy emocje się angażują, logika i rozważne planowanie często wychodzą przez okno.Jaki rodzic panny młodej nie doświadczył rozszerzającej się listy gości?Jeśli powyższe liczby nie są wystarczająco zaskakujące, należy wziąć pod uwagę przyjęcie zaręczynowe i miesiąc miodowy nie są uwzględnione.

Często zdarza się, że rodzice uważają niewłaściwe rozwiązania za atrakcyjne.»Tak dużo płacimy i nic więcej» budzi niechęć.»Jeśli uciekniesz, damy ci czek na twój pierwszy dom.» Brzmi jak uraza. Jeśli drugi zestaw rodziców chce «tylko prostej ceremonii» w ramach umowy, ta część szybko zbliża się do $32,641. Teraz wypisujecie dwa duże czeki.

Więc, dlaczego ty, ich CPA, miałbyś się w to mieszać?To duży czek, który muszą wypisać.Jeśli nie planują, będą zmuszeni działać, a nie reagować, gdy nadejdzie czas.Doradzasz w wielu aspektach ich życia.Planowanie ślubu to kolejny aspekt planowania finansowego. Ty też dostajesz korzyści. Twoja więź z klientem pogłębia się.Twój klient mówi innym ludziom, jak patrzysz w przyszłość i widzisz duży obraz sytuacji.Czy ich CPA?

Jak masz tę rozmowę?

Na szczęście klienci Gen X rozumieją, że śluby są na horyzoncie, zwłaszcza jeśli mają córki i śledzą romantyczne przygody swoich dzieci.Ich wiek jest stałym przypomnieniem, kiedy to może się zdarzyć.

Na jednym z okresowych spotkań z klientami Gen X, zadawaj kilka taktownych pytań:

 • Widzę, że pańska córka ukończyła studia i rozpoczęła karierę w dziedzinie inżynierii środowiska. Jest w wieku, w którym może poznać właściwą osobę i wyjść za mąż.Czy twoim zdaniem spotkała już właściwą osobę?
 • Zastanawiałaś się nad tym, jaki rodzaj ślubu chcesz?
 • Jaki był twój ślub?Czy ty i twoja narzeczona zaplanowaliście go?Czy twoi rodzice?
 • Było kilka dobrych artykułów o tym, ile dziś kosztują śluby.Widziałeś je?(Share some.)
 • Czy twoim zdaniem jest to wydatek opłacany z oszczędności, jak koszt nauki w szkole wyższej, czy też pokrywany przez pożyczkę, jak na przykład zakup nowego samochodu?
 • Jeśli my zaprojektujemy wydatki, a ty podzielisz się swoim planem, pomoże mi to zasugerować zalecenia dotyczące pokrycia tych kosztów.

Rodzice z dziećmi zazwyczaj oczekują dni, w których ich dzieci skończą szkołę, przejdą się do ołtarza i urodzą pierwszego wnuka. Kolegium, które zaplanowali z wyprzedzeniem, ale mogą potrzebować twojej pomocy, przewidując te wydatki na wesele.