Gorące tematy w zarządzaniu praktyką w AICPA Engage

Po prostu nie chodzi się na konferencję, żeby pozostać tym samym.Mówię to od lat i mając to na uwadze, zmiany często zaczynają się na najbardziej podstawowym poziomie firmy.

Ale co dokładnie ma największy sens, by to zmienić? To był główny temat poruszony w tym tygodniu na konferencji AICPA Engage, w sesji zatytułowanej «Gorące tematy w zarządzaniu praktyką».

Prowadzeni przez Lisę Simpson, CPA, zastępcę dyrektora ds. usług firm w grupie PCPS AICPA, oraz Carla Petersona, CPA, wiceprezesa małych firm w AICPA, zaproponowali uczestnikom zerknięcie na niektóre z najważniejszych kwestii dotyczących małych i dużych firm.

Podkreślili, że kluczowe czynniki decydujące o sukcesie firmy na wszystkich poziomach zaczynają się od nich:

  • Zmiany w strukturze, strategii i modelu biznesowym.
  • Wykorzystanie technologii.
  • Budowanie relacji z klientami.
  • Rozwój personelu.

I zmienić muszą, jeśli istniejące firmy chcą przetrwać w ciągu najbliższych kilku lat, a około 12.000 firm będących wyłączną własnością praktyków, które przygotowują się do wyjścia z biznesu, chce sprzedać lub przekazać coś wartościowego.

W nocie przejściowej Simpson zacytował niektóre wyniki badań PCPS, które wykazały, że 56 procent firm nie ma pisemnej umowy partnerskiej dotyczącej dziedziczenia, a 93 procent właścicieli jedynych firm nie ma umowy o kontynuacji praktyki.

«Moja rada dla jedynych praktykantów: Jeśli chcesz mieć lub zostawić coś wartościowego, zacznij podnosić swoje stawki rozliczeniowe, usprawniaj procesy przepływu pracy i eliminuj klientów o niskiej rentowności» – powiedział Simpson.

«A jeśli zatrudniasz, wiedz, że dzisiejsi młodzi ludzie nie chcą podążać tradycyjną ścieżką partnerską w firmach». Jeśli nie idziesz do przodu z technologią, nie zostaną», dodał Peterson.

W związku z tym, to samo badanie PCPS dotyczyło również zdecydowanego podejścia do technologii w ich praktykach. Stwierdzono, że najmniejsze i największe firmy stwierdziły, że technologia będzie miała znaczący wpływ na ich praktykę w ciągu najbliższych pięciu lat.

«Technologia zmienia się tak szybko, że musimy ją zawsze oceniać w naszych firmach», powiedział Peterson. «Dzięki temu, co się stanie w analizie danych i uczeniu się maszynowym, znacznie zwiększy się nasza wartość jako doradców».

Simpson i Peterson uzupełnili sesję mówiąc o pojawiających się możliwościach usług dla małych firm. Ponownie, cytując badanie PCPS, sprowadzenie nowych klientów było nadal głównym problemem dla małych firm (od jednego do 20 pracowników), stwierdzając, że zmieniające się potrzeby klientów będą miały również znaczący wpływ na wszystkie wielkości firm.

Peterson doradzał, że oferowanie usług księgowych dla klientów jest dobrym pierwszym krokiem do zaoferowania nowych usług.

«W dzisiejszych czasach jest wystarczająco dużo produktów w chmurze dla firm każdej wielkości, aby móc z nich korzystać», dodał, zauważając również, że cyberprzestrzeganie bezpieczeństwa było dla firm nową usługą dla klientów, pomagającą im w aktywnym podejściu do ich własnych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa.