Gruby Rapper Joe Gapi się z IRS

przez Teresę Ambord

Jak wiele gwiazd, gwiazda rapu, która nazywa siebie Grubym Joe, ma zaległości w podatkach. Ale w przeciwieństwie do wielu słynnych martwych podatników, jest on skłonny wziąć odpowiedzialność za własne błędy, zamiast obwiniać swoich opiekunów lub rzucać się na władze.

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, Gruby Joe pojawił się w Newark, New Jersey, w sądzie federalnym i przyznał się do winy za niepłacenie podatków – w wysokości 718.038 dolarów – od około 3 milionów dolarów dochodu uzyskanego w latach 2007 i 2008.

Czterdziestodwuletni raper, którego prawdziwe nazwisko to Joseph Cartagena, jest mieszkańcem Miami Beach na Florydzie. Zarzuty zostały jednak złożone w New Jersey, ponieważ jego dochody pochodziły z własności dwóch firm z New Jersey, Terror Squad Productions, Inc. i Miramar Music Touring, Inc. Miał on również dochody z firmy znanej jako FJTS Corp.

Cartagena jest obecnie wolna za kaucją, która została ustalona na 250.000 dolarów. Jeśli zostanie skazany, może stanąć w obliczu dwóch lat więzienia i grzywny w wysokości do 200.000 dolarów, plus kary z IRS.

Podczas pobytu w sądzie amerykańska sędzina Cathy Waldor zapytała Cartagena, czy rozumie zarzuty. Odpowiedział”, super-zrozumiałam.” Jego adwokat, Jeffrey Lichtman, powiedział, że jego klient “podjął już kroki w celu rozwiązania sytuacji” przed wniesieniem zarzutów. Powiedział, że Cartagena ma nadzieję zapłacić to, co jest mu winien do 3 kwietnia, czyli do daty skazania.

Cartagena nie tylko przyznał się do porażki podatkowej, ale także zmienił swoje życie w bardziej zasadniczy sposób. Po śmierci kolegów raperów, którzy zapadli na choroby związane z otyłością, podjął się programu odchudzania swojego zgniłego ciała. Bardzo głośno mówił o swoich wysiłkach na rzecz odchudzania, m.in. odwiedzając uczniów w Newark, mając nadzieję, że wpłynie to na ich świadomość znaczenia zdrowia i dobrego samopoczucia. Oczywiście… jeśli to się utrzyma, Gruby Joe może być zmuszony do wymyślenia nowego imienia.

Cartagena jest platynowym sprzedawcą, który niegdyś plasował się na szczycie listy przebojów Billboardu. Jednym z jego największych hitów był duet “What’s Luv”, z piosenkarką R&B Ashanti. Wydał również kilka udanych singli. Ostatnio Cartagena ma mniej wiadomości o swojej muzyce, niż z powodu nieustającej walki z raperem 50 Cent. Ale 50 Cent powiedział dziennikarzom, że waśń się skończyła i żaden z nich nie pamięta, co zapoczątkowało ten spór prawie dziesięć lat temu.

Minęły ponad dwa lata odkąd Cartagena wydał swój ostatni solowy album, The Darkside Vol. 1 , ale teraz przygotowuje się do wydania jedenastego albumu, powiedział mtv.com, z którego dochód powinien pomóc mu wygasić jego dług podatkowy i dalej obracać nowy liść.

Przeczytaj więcej wiadomości o gwiazdach.