Gwiazda z Jersey Shore’u skończy w jednym drobnym problemie podatkowym.

Mike «the Situation» Sorrentino, jedna z gwiazd byłego programu telewizyjnego «Jersey Shore», jest w środku… cóż, sytuacji podatkowej.

23 października, w czasie gdy reality show atrakcja została oskarżona o uchylanie się od płacenia podatków w federalnym sądzie rejonowym w Newark, N.J., jego ojczystym stanie. Krótka sesja w sądzie trwała nie dłużej niż dwie minuty. Sorrentino, który pozostaje wolny za kaucją w wysokości $250,000 i złożył wniosek o niewinność, ma teraz przejść do procesu 2 grudnia.

Oskarżenie zostało początkowo ustalone na 6 października, ale zostało przełożone, aby Sorrentino mógł uczestniczyć w kręceniu nowego reality show», «Marriage Boot Camp». Jego narzeczona, Lauren Pesce, również pojawia się w tym programie. Podczas pobytu na Jersey Shore, Sorrentino był znany z bójki i szybkiego, swobodnego stylu życia.

Wraz z bratem Marcem, swoim partnerem biznesowym, oskarżony jest o spiskowanie w celu oszukania rządu USA i składanie fałszywych zeznań podatkowych za trzyletni okres od 2010 do 2012 roku. Jeśli Sorrentino zostanie skazany, grozi mu kara więzienia do 11 lat, mówi Newark Star-Ledger. Jego brat może być zmuszony do odbycia do 14 lat więzienia.

Władze twierdzą, że Sorrentinos nie zgłosiły milionów dolarów pochodzących z promocji i występów w sklepach monopolowych, klubach nocnych i innych miejscach. Za takie występy zapłacono rzekomo od 1500 do 48 000 dolarów. Otrzymał również rekompensatę za popieranie takich produktów jak biżuteria, smokingi i jego podpisane okulary przeciwsłoneczne.

IRS twierdzi, że Mike Sorrentino zarobił w 2011 roku w sumie 2 miliony dolarów. Ponadto, oskarżył braci o niewłaściwe zawyżanie odpisów biznesowych na luksusowe pojazdy i dokonywanie nieuzasadnionych odpisów na ubrania.

«Zgodnie z aktem oskarżenia, Michael i Marc Sorrentino złożyli fałszywe zeznania podatkowe, które nieprawidłowo zgłosiły miliony zrobione z awansów i występów», amerykański adwokat Paul J. Fishman został zacytowany przez ABC News jako mówiący do stacji radiowej WABC w Nowym Jorku. «Bracia rzekomo domagali się również kosztownych ubrań i samochodów jako wydatków biznesowych i wrzucali pieniądze firmy na konta osobiste. Prawo jest całkowicie jasne: mówienie prawdy do IRS nie jest opcjonalne.»