Gwiazdy i ich nieszczęścia podatkowe: Młody Buck, Joe Francis, Jaime Pressly i Richard Hatch

Ostatnia łapanka podatkowa celebrytów obejmuje kilku recydywistów. Wspaniale jest być w centrum uwagi, ale czy sparingi z IRS to najlepszy sposób na pozostanie w oczach opinii publicznej?

Zeszłego lata, gwiazda rapu Young Buck (prawdziwe nazwisko David Darnell Brown) obudził się, aby znaleźć agentów federalnych celujących do niego z broni w jego domu w Hendersonville, TN. Agenci byli tam, aby skonfiskować mienie w celu spłacenia 300.000 dolarów długu podatkowego Browna.Agenci zabrali długą listę przedmiotów, od sprzętu do nagrywania muzyki, przez biżuterię, do dzieł sztuki, do drogiego sprzętu do gier wideo. W trakcie tego procesu, urzędnicy znaleźli pistolet i amunicję kalibru .40. Teraz Brown stoi przed zarzutem posiadania broni palnej, co wynika z faktu, że jest skazanym przestępcą, a zatem nie może posiadać tej broni.Wcześniejsze skazanie miało miejsce, gdy Brown dźgnął nożem człowieka podczas walki o Nagrody Vibe 2004. 7 marca Brown został oskarżony o posiadanie, zgodnie z wiadomością WSMV Channel 4 z Nashville, przyznał się do winy i został zwolniony za kaucją w wysokości 100.000 dolarów.

Tymczasem Brown (były członek grupy G-Unit) i jego księgowy spłacają dług podatkowy Brown’a z dochodów, które otrzymuje z Cashville Records. Jak wiele znanych osobistości, które pozostają w tyle za należnymi podatkami, obwinia on zaległości za zaufanie niewłaściwemu księgowemu.

Joe Francis , z “Girls Gone Wild”, sława, to imię, które przez lata było w nagłówkach gazet i poza nimi. Franciszek rozpoczął rok 2009 w więzieniu za uchylanie się od płacenia podatków. Urząd Skarbowy twierdzi, że zaniżył swoje dochody o 20 milionów dolarów. Stawka została podniesiona, gdy Francis został później oskarżony o przekupywanie pracowników więzienia.Pod koniec 2009 roku, sprawy szukały Franciszka… przez około minutę.Sędzia zaakceptował jego ugodę i skazał go na odsiedzenie 301 dni, ćwierć miliona dolarów grzywny i roczny okres próbny.W ciągu trzech godzin od zawarcia umowy, Wewnętrzny Urząd Skarbowy nałożył na niego kolejny zastaw na 33.819.087 dolarów podatków związanych z dochodami z lat 2001, 2002 i 2003 (według raportu z TMZ.com).

Więc dlaczego Francis wraca dziś do wiadomości?Ostatnie dwa rozdziały sagi Joe-Francis-Gone-Wild zawierają: nowy zastaw podatkowy złożony przeciwko jego firmie, Mantra Films, tym razem na 113.128 dolarów, odnoszący się do dochodów z 2003 roku.Zastaw został złożony 29 listopada w Los Angeles County Recorder of Deeds. I… w lutym 2011, Francis został oskarżony przez ławę przysięgłych o dług hazardowy w wysokości 2 milionów dolarów. Dług ten jest rzekomo należny szefowi kasyna w Las Vegas, Steve’owi Wynnowi, który oskarżył Francisa o kradzież i oszustwo. Wynn wygrał sprawę sądową o ten dług w 2009 roku, ale Francis odmówił jego spłaty (według raportu z TMZ.com).

Francis powiedział dziennikarzom TMZ”, jestem w stu procentach przekonany, że zwyciężę, tak jak zawsze.

Jaime Pressly (blondynka aktorka najbardziej znana z roli w “My Name is Earl”) uderzyła latem ubiegłego roku w złą łatkę i po prostu zjeżdża na dół.W czerwcu stan Kalifornia złożył przeciwko niej zastaw podatkowy na 95.080 dolarów w Los Angeles County Recorder of Deeds.We wrześniu następnego roku, również w Los Angeles, IRS złożył zastaw na $281,699 w odniesieniu do dochodów z 2008 roku.

Runda trzecia… w grudniu IRS uderzył ją jeszcze raz, z nowym zastawem na $260,370.

Jeśli rosnące zadłużenie podatkowe Pressly nie było wystarczająco duże, miesiąc później, w styczniu 2011 r., została zatrzymana pod zarzutem jazdy pod wpływem alkoholu.

A potem jest Richard Hatch . Znowu.Hatch został skazany na 51 miesięcy więzienia za uchylanie się od płacenia podatków za niezłożenie zeznań podatkowych za rok, w którym wygrał 1 milion dolarów jako pierwszy zwycięzca “Survivor”, w krajowej telewizji, plus inne dochody. W tym czasie był w centrum uwagi z różnych powodów.Przez ostatnie kilka miesięcy swojego pobytu w więzieniu Hatch mógł spędzać czas w areszcie domowym w domu swojej siostry na Rhode Island.Ale przywilej ten został cofnięty, gdy naruszył warunki, opuszczając dom, by pojawić się w “Today Show”. Wykorzystał występy w telewizji, aby oskarżyć urząd skarbowy o to, że go wykiwano – nie na podstawie uchylania się od płacenia podatków, ale dlatego, że jest homoseksualistą i arogancki.Godzinami później władze zapukały do drzwi domu jego siostry i wciągnęły Hatch’a z powrotem do więzienia.

Dlaczego znów jest w centrum uwagi? Hatch nadal nie wywiązał się ze swojego prawnego obowiązku złożenia brakujących deklaracji podatkowych, które w pierwszej kolejności doprowadziły go do więzienia.

Pozycje pokrewne:

  • Young Buck: Rapper Young Buck pracujący nad umową z IRS
  • Francis: 2009 Recap of celebrities with tax woes
  • Naciśnij:Cztery sławne osoby stoczą bitwy z IRS
  • Hatch: Po skazaniach:Wesley Snipes, Richard Hatch, Method Man