Hubdoc i ZenPayroll Uzyskaj głos księgowych na Xerocon

Dodatki Xero Hubdoc i ZenPayroll wygrały plaudity z panelu księgowych podczas porannej imprezy użytkowników i partnerów Xerocon w Denver.

Niezależnie od tego, czy są one dołączone do Xero czy QuickBooks Online, niektóre dodatki bardzo szybko się włączają, stając się częścią podstawowego zestawu narzędzi praktyki chmury. Receipt Bank okazał się popularny na obu rynkach chmury, ale na pytanie w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez dyrektora generalnego Xero w USA Jamie Sutherlanda, jakie dodatki miały największy wpływ na ich firmy, Scotta Scharfa z Catching Clouds, Marvina Galanga z Double Rule, i Elizabeth Palumbo z Bookkeeping Express, wszystkie zwróciły uwagę na narzędzie do zbierania dokumentów Hubdoc i ZenPayroll.

“Hubdoc miał duży wpływ”, powiedział Scharf, który specjalizuje się we wspieraniu systemów e-commerce klientów. “Możliwość wciągania dokumentów do aplikacji była znaczącym wzrostem produktywności”. Dzięki temu nasz zespół był szczęśliwszy, ponieważ nie musiał śledzić wszystkich danych. To na nich czekało.”

Podczas gdy Hubdoc otrzymał pierwszą wzmiankę, ZenPayroll zebrał równie wysokie pochwały od księgowych na panelu; nie tylko za jego funkcjonalność, ale również za obsługę klienta.

Palumbo specjalnie podkreśliło konsystencję ZenPayrolla. “Otrzymujemy dobrą obsługę klienta, tak samo jak nasi klienci. Płace są bardzo ważne dla klientów. Oni chcą odpowiedzi za pierwszym razem. I z ZenPayroll, oni ją dostają”, powiedziała.

Marvin Galang dodał: “Najlepszą rzeczą w ZenPayrollu jest to, że możemy porozmawiać z osobą.”

Księgowymi w panelu dyskusyjnym są wszyscy entuzjaści Xero, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami z publicznością twórców dodatków podczas pierwszego, technicznego dnia Xeroconu.

Wszyscy oni poświęcają wiele wysiłku na odkrywanie nowych dodatków, a zarówno Catching Clouds, jak i Bookkeeping Express mają dedykowany zespół do zarządzania tym zadaniem.

Według Palumbo, wyszukiwanie zazwyczaj rozpoczyna się, gdy klient przynosi im problem. Ona i jej zespół będą pracować na Xero’s Add-on Marketplace i gdzie indziej, aby znaleźć aplikacje, a następnie przeprowadzą porównania dotyczące funkcjonalności, łatwości obsługi i ceny, aby uzyskać najlepsze dopasowanie do potrzeb klienta.

Scharf wykorzystuje również doświadczenia własnej firmy jako punkt startowy. “Mógłbym spróbować zoptymalizować wewnętrzny proces. Co potyka zespół i denerwuje go? Jeśli są to rzeczy takie jak e-handel, zapasy i zasoby, które generują pieniądze, postaramy się to wciągnąć [do środowiska Xero]”.

Catching Clouds, Double Rule i Bookkeeping Express są częścią nowej generacji firm, które zmieniły sposób prowadzenia księgowości po wdrożeniu technologii chmury.

“Jesteśmy całkowicie wirtualni, wszyscy pracujemy w domu”, powiedział Scharf ze swojej praktyki w Kolorado. “Daje nam to możliwość zapewnienia prawdziwej równowagi między pracą a życiem prywatnym i napędzania wszystkiego do przodu.”

Xero i jego dodatki pozwalają księgowym zaprojektować swoją działalność w taki sposób, aby koncentrowała się ona na konkretnych rynkach pionowych i zwiększała efektywność w poszczególnych obszarach.

“Staramy się dostarczać klientom więcej wartości przy mniejszym wysiłku. Chcemy, aby złapali problemy z księgowością”, powiedział Scharf.

Galang dodał: “Rozwinęliśmy się”. Nie traktujemy się jak chrupiące liczby, ale jak konsultanci. Nie rozmawiamy z klientami tylko o procentach przychodów netto i tym podobnych. Większość rozmów koncentruje się na procesach biznesowych. To jest to, czym [Xero i dodatki] pozwalają nam się stać.”