Idaho CPA Host Inauguracyjny Dzień Obsługi

przez Deanna C. White

Personel w Jordan & Company, Chartered w Pocatello, Idaho, mógł zająć kilka dni po złożeniu wniosku o przedłużenie podatku 16 września, aby uporządkować typowy bałagan w biurze po terminie. Ale zamiast tego, pracownicy spędzili swój “przestój”, budując zupełnie inny typ siedliska.

19 września CPA Maureen L. Holman i ośmiu jej współpracowników w Jordan & Company chwyciło kilka grabików i łopat i spędziło dzień na wyciąganiu chwastów i oczyszczaniu podszczotki w ogrodzie zoologicznym w Pocatello.

Były one tylko jedną z kilku firm Idaho CPA, które we wrześniu tego roku zgłosiły się na ochotnika do organizacji nonprofit w całym stanie z okazji inauguracyjnego Dnia Służby Społecznej Idaho Society of CPA (ISCPA).

Holman powiedział, że podczas gdy wiele CPA służy już swoim lokalnym społecznościom jako jednostki, ISCPA Community Service Day daje im możliwość połączenia sił w ramach zawodu, aby pomóc innym.

“Dawanie to tylko część tego, co robimy. Służba jest bardzo ważną częścią naszej misji, a Dzień Służby Wspólnotowej pozwala nam zjednoczyć się jako CPA, aby służyć i celebrować tego ducha”, powiedział Holman. “To sposób na pokazanie ludziom, że CPA to nie ludzie siedzący za zielonym cieniem do powiek w kącie”. Aktywnie ulepszamy nasze społeczności.”

Holman, który jest również dyrektorem południowo-wschodniego regionu Idaho dla ISCPA, powiedział, że pomysł stworzenia ogólnokrajowego dnia pracy społecznej przyszedł od nowego prezesa zarządu ISCPA, Farrella Steinera.

Holman powiedział, że sam Zarząd ISCPA zawsze był bardzo aktywny w działaniach na rzecz społeczności, ale Steiner zachęcał ich do rozszerzenia działań charytatywnych na projekt, który pozwoliłby wszystkim członkom społeczeństwa na uczestnictwo.

ISCPA dołącza obecnie do kilku stanowych stowarzyszeń CPA w całym kraju, w tym stowarzyszeń w Illinois, Północnej Karolinie, Wirginii i Ohio, między innymi, które sponsorują coroczne dni prac społecznych.

“Kiedy Ferrell wpadł na ten pomysł, naprawdę po prostu go wzięliśmy i pobiegliśmy z nim”, powiedział Holman. “Wydaje mi się, że jednym z powodów, dla których ten pomysł naprawdę się narodził, jest to, że ludzie zdają sobie sprawę z tego, że wspólny wolontariat jako firma pobudza rozwój zespołu i morale pracowników.”

Holman powiedział, że Dzień Dobrej Praktyki Społecznej łączy CPA o charakterze usługowym, aby pomóc ludziom w ich własnych społecznościach i daje gotową możliwość wolontariatu tym, którzy chcą służyć, ale nie wiedzą od czego zacząć.

19 września, te zorientowane na usługi CPA, wraz ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami, okazały się być początkiem imprezy, która miała miejsce w całym stanie Idaho i miała na celu pomoc różnym organizacjom non-profit na ich własnych podwórkach.

Wolontariusze wypiekali smakołyki dla miejscowego Ronalda McDonalda House’a, współpracowali ze studentami z Boise State University w napędzie butelkowym dla Usful Glassworks, sponsorowali napój skarpetkowy dla Boise Rescue Mission, pracowali w Palouse Habitat for Humanity Surplus Store, a także byli wolontariuszami na Ranczu Młodzieży w Idaho.

Homan powiedział poszczególne firmy koordynowane z lokalnymi agencjami, aby wybrać zasłużonych nonprofit w całym stanie potrzebującym wolontariuszy. Jordan & Company, na przykład, koordynowała swój projekt usługowy poprzez United Way. Każda indywidualna CPA lub firma wybrała lokalną organizację charytatywną, która najlepiej im odpowiadała.

“To było dla nas naprawdę ważne, że każda firma miała szansę wybrać swoją własną szansę na wolontariusza, ponieważ tak jak różne społeczności w państwie mają inny cel i różne potrzeby, tak każda firma ma swoją własną tożsamość lub problem, który jest dla niej ważny”, powiedział Holman. “Chcieliśmy, by firmy były w stanie zrobić coś wyjątkowego dla swoich społeczności”.

Słowo “wyjątkowy” z pewnością opisuje wybraną przez pracowników firmy Jordan & Company działalność – porządkowanie krajobrazu w ogrodzie zoologicznym Pocatello na terenie kompleksu grizzly bear.

“Pocatello Zoo ma nowy eksponat niedźwiedzia grizzly”. Jest to bardzo naturalne siedlisko z przepływającym przez nie strumieniem. Jest to duży obszar, który wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a zoo polega na wolontariuszach, którzy wyrywają chwasty i wykonują inną pracę fizyczną, aby go utrzymać”, powiedział Holman. “Kiedy Wspólna Droga zasugerowała zoo, pomyśleliśmy, że będzie ono dla nas idealne, ponieważ chcemy zrobić coś fizycznego, coś na zewnątrz, gdzie moglibyśmy zabrać nasze rodziny”.

Holman powiedział, że pomoc w zoo jest również doskonałym sposobem na pomoc organizacji społecznej.

Holman powiedział, że personel Jordanii cieszył się wspólnym dniem na dworze, z dala od biurek, arkuszy kalkulacyjnych i terminów, sprzątania związku – wszystko pod czujnym okiem Stripes niedźwiedzia grizzly, który obserwował wysiłki z jej pobliskiego ogrodzenia.

“Przez cały czas czuliśmy się jak obserwatorzy”, powiedział Holman. “Z wyjątkiem tego, że pieprzyła się.”

Holman powiedział, że rzeczywiste doświadczenie wspólnego wolontariatu zdecydowanie wspiera tomy badań, które sugerują, że projekty pracy grupowej tworzą większe koleżeństwo wśród współpracowników.

“Czułem, że to było wspaniałe doświadczenie w budowaniu zespołu dla naszej firmy. Mieliśmy okazję pracować razem nad czymś poza naszą strefą komfortu i dowiedzieliśmy się o sobie rzeczy, którymi nie dzieliliśmy się w biurze”, powiedział Holman.

Ale ostatecznie, jak powiedział Holman, dowodem na sukces pierwszego dnia prac społecznych ISCPA jest natychmiastowa gotowość wolontariuszy do ponownego uczestnictwa w przyszłym roku.

“Ludzie już proponują pomysły na przyszłoroczny projekt”, powiedział Holman. “Na pewno zrobimy to jeszcze raz!”

Artykuły pokrewne:

  • CPA idą “za barami” na dobrą sprawę: MDA Lock-Up
  • Mądre serce: Firm’s Giving Is Grassroots Employee Effort