Identyfikacja i radzenie sobie z syndromem oszusta

Syndrom szarlatana przyćmiewa Twój sukces

Sukces następuje od wewnątrz na zewnątrz. Twoje myśli, przekonania i uczucia albo pobudzają cię do przodu, albo powstrzymują cię. Chociaż rzadko mówi się o tym w chłodni wodnej, większość księgowych doświadcza pewnego stopnia syndromu oszusta.

Jak można stwierdzić, czy to dotyczy ciebie?

  • Wątpisz w swoje możliwości.
  • Martwisz się, że ktoś nazwie cię podróbką.
  • Przeceniasz swoje osiągnięcia.

Zostawiony samemu, to jak cichy rak, który sabotuje twój potencjał.

Według badań, 70 procent profesjonalistów w pewnym momencie czuje się jak fałszywy. Syndrom Szarlatana przenika wszystkie dane demograficzne, od start-upów po właścicieli firm o ugruntowanej pozycji. Występuje on najczęściej wśród kobiet osiągających wysokie wyniki, które doświadczają zwątpienia w siebie.

Czasami odosobniony incydent wywołuje Twoje obawy, zwłaszcza jeśli podjąłeś się realizacji projektu, który rozszerza Twój obecny zestaw umiejętności. Innym razem, twój wewnętrzny głos nieustannie kwestionuje twoje możliwości.

Co to jest syndrom oszusta?

Zespół szarlatanów został nazwany przez zespół psychologów dopiero w 1978 roku.

Wielu bardzo szanowanych ludzi w historii miało trudności z uznaniem swoich osiągnięć. Mimo że ich rówieśnicy szanowali ich, po cichu obawiali się, że zostaną zdemaskowani jako oszustwo.

Symptomy i kleje

Jeśli trzymasz się wyjątkowo wysokich standardów, to jesteś podatny na syndrom oszusta. Które z tych pięciu wspólnych doświadczeń dotyczy ciebie?

Perfekcjonizm

Każda praca wymaga perfekcji. Skończyło się na tym, że wielokrotnie sprawdzałeś swoją pracę, aby uniknąć błędów i zredukować pominięcia.

Przeglądając wszystkie drobne szczegóły można dodać godziny do projektu. Niepokój, zwątpienie i zmartwienie podsycają pragnienie naprawienia sytuacji i uniknięcia błędów.

Ciągła samokrytyka odprowadza twoją energię, jest wyczerpująca. Ponieważ naturalnie skupiasz się na tym, co nie poszło dobrze, często zapominasz świętować swoje osiągnięcia.

Zamiast uczyć się na podstawie doświadczeń, perfekcjoniści w kółko powtarzają błędy w swoich umysłach. Cokolwiek mniej niż osiągnięcie celu jest postrzegane jako porażka.

Przepracowanie

Znalazłeś kilka sposobów, by zrekompensować sobie uczucie bycia fałszywym. Długie godziny pracy to wskazówka. Poświęcasz swoje życie towarzyskie, zdrowie osobiste i duchowe związki dla dobra swoich interesów.

Czy często zdarza ci się pracować do późna w nocy, aby zrobić jeszcze jedną rzecz? Jeśli tak, to jest to znak, że się przepracowujesz.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Osiągnięcia Undermine

Komplementy są niewygodne. Nawet jeśli ktoś publicznie przyzna się do twojego sukcesu, zmyjesz miłe słowa.

Aby ograniczyć przytłoczenie, podświadomie sabotujesz dalszy rozwój biznesu.

Oto kilka przykładów:

  • Odwołania ważnych spotkań z klientami w ostatniej chwili.
  • Niedotrzymane terminy.
  • Nie odpowiadając na zapytania nowych klientów.
  • Przekonanie siebie, że ktoś nie chce twoich usług przed spotkaniem z nimi.

Kiedy kamienie milowe nie spełniają twoich wysokich oczekiwań, przeceniasz je. Ten sposób myślenia sprawia, że wszystko, co robisz, jest bardzo czarno-białe. Albo ci się nie udaje, albo ci się udaje.

W rzeczywistości, konsekwentnie osiągasz więcej, niż dajesz sobie zasłużyć.

Strach przed porażką

Ponieważ nie lubisz przegrywać, unikasz ryzyka. W rezultacie, zmiana jest trudna. Nawet badanie możliwości rozwoju Twojej firmy, takich jak nowe technologie czy relacje referencyjne, stanowi wyzwanie dla Twojej strefy komfortu. Zamiast tego, wolisz trzymać się tego, co już wiesz.

Rutynowo ustalasz cele. Wolisz jednak te łatwe, osiągalne, niż rozciągnięte cele. Faza badań i planowania trwa dłużej niż to konieczne. Jest to sposób na odroczenie fazy działania.

Dyskontowanie Chwała

Chociaż jesteś pracowity, nie lubisz żadnego uznania. Kiedy ktoś cię komplementuje, twój wewnętrzny głos mówi ci, że to nieprawda i odrzuca pochwały.

Zamiast mówić dziękuję , minimalizujesz pracę, którą wykonałeś. Właściwie, to walczysz o przyjęcie szczerej pochwały za dobrze wykonaną pracę.

Pierwsze kroki do poczucia się prawdziwym

Tolerowanie tych rzeczy kosztuje bardzo dużo. Oto dobre wieści – można pokonać czynnik oszustwa. Poniższe kroki odwracają uwagę od krytyki.

1. Świadomość: Wszystko co musisz zrobić, to zacząć rozpoznawać, kiedy jesteś surowy wobec siebie. Na początku, rozpoznasz krytykę po fakcie. Załóż gumkę na nadgarstek i pstryknij ją za każdym razem, gdy przyłapiesz się na tym, że jesteś krytyczny. Choć brzmi to głupio, to jednak ta prosta czynność wywołuje u ciebie myślenie.

2. Osiągnięcia: Stwórz Folder słów miłosierdzia dla swoich nagród, osiągnięć i świadectw. Umieść w tym folderze wszystko, co pozytywne, w tym referencje klientów i karty z podziękowaniami. Następnie wyciągnij swój folder, aby przejrzeć go w każdej chwili, gdy poczujesz się jak fałszywy.

3. Unikaj porównywania: Kobiety mają tendencję do porównywania się do ludzi bardziej zaawansowanych. Wzmacnia to toksyczne przekonania o tym, że nigdy nie jest się wystarczająco dobrym. Twoja droga do sukcesu jest twoja. Jeśli chcesz dokonać porównania, sprawdź, jak bardzo rozwinąłeś się od czasu założenia firmy.

4. Przyznaj się do błędów: Jak wiesz, nikt nie jest odporny na złe decyzje lub złe wybory. Nie określaj kim jesteś przez jakiekolwiek pojedyncze działanie. Jesteś czymś więcej niż tylko tym.

Moi klienci uczą się podążać śladami właścicieli firm odnoszących duże sukcesy. Znajdują sposoby na to, by z negatywu zrobić coś pozytywnego.

Wiele sukcesów jest wplecionych w porażkę. Zidentyfikuj dobrych, złych i brzydkich. Następnie skoryguj swój plan, aby następnym razem osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

5. Postawa: Krytykowanie i narzekanie sprawia, że koncentrujesz się na wszystkim, co jest złe. Frustracja narasta, gdy koncentrujesz się na rzeczach, na które nie masz wpływu. Dodatkowo, to postrzeganie wzmacnia poczucie niedoboru i braku.

Kontrolujesz tylko dwie rzeczy – swoje działania i swoją postawę. Jeśli nie jesteś z czegoś zadowolony, to znajdź rozwiązanie, które pozwoli Ci to zmienić. Czasami rozwiązanie angażuje inną osobę. Innym razem rozwiązanie wiąże się z szeregiem kroków działania.

Zmienić wartość ujemną na dodatnią

Nie oczekuj, że twoje krytyczne myśli magicznie znikną. To dlatego, że zmiana jest procesem, a świadomość jest pierwszym krokiem.

Gotowi, żeby to odwrócić? Oto moje wyzwanie dla ciebie. Połączyć każde negatywne stwierdzenie z jednym pozytywnym stwierdzeniem. Jeśli masz zamiar być samokrytyczny, dołącz taką samą liczbę stwierdzeń potwierdzających coś, co zrobiłeś dobrze.

Wszyscy moi klienci uczą się dzielić swoimi zwycięstwami, czy to małymi czy dużymi. Niektórzy z nich zapisują swoje codzienne osiągnięcia w swoim Kind Words Journal.

Rozpoczęcie czegokolwiek nowego wymaga większej koncentracji i energii. Dobrze jest zacząć od małych podziękowań. Im więcej to robisz, tym bardziej ćwiczysz swój mózg, by zauważać też dobre rzeczy.

Robienie tych rzeczy stopniowo odrywa się od czynnika oszustwa. Wewnętrzny krytyk zaczyna tracić swoją siłę. W rezultacie, zaczynasz stawać tam, gdzie stawiałeś opór.

Zdjąć maskę

Sukces jest niechlujny. Zredukujmy negatywy. Zamiast skupiać się na tym, co złe, dostrój się do tego, co zrobiłeś dobrze. Przyjmij odpowiedzialność za swoje działania i postawę. To bardzo wzmacniające.

Ponieważ Syndrom Impostera pojawia się na różne sposoby, trudno jest wykonać tę pracę na własną rękę. To po prostu dlatego, że jesteś tak blisko niego, że prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, kiedy to się dzieje. Czynnik oszustwa ma jednak wpływ na sukces firmy.

Uwalniając się od syndromu szarlatana, zaczynasz stawać w miejscu, w którym kiedyś się powstrzymywałeś. Sukces pojawia się od wewnątrz na zewnątrz. Wyobraź sobie, że doświadczasz sukcesów i posiadasz swoje osiągnięcia.

Powiązane artykuły

Jak utrzymać się na ścieżce partnerskiej podczas pobytu na ścieżce Flex

Strategie sieciowe mające na celu pomoc kobietom w osiąganiu celów partnerskich