Identyfikacja kradzieży w IRS: Czy twoja firma może być następna?

Istnieje zagrożenie bezpieczeństwa dla praktycznie każdej firmy korzystającej z technologii. Nawet IRS nie jest odporny. 18 marca, krajowa agencja podatkowa ujawniła poważne naruszenie bezpieczeństwa. Według różnych opublikowanych raportów, pracownik urzędu skarbowego użył dysku z kciukiem, aby zabrać do domu dane osobowe około 20,000 pracowników urzędu skarbowego, byłych pracowników i kontrahentów. Dane te obejmują nazwiska, numery ubezpieczenia społecznego i adresy. Jeśli zdarzyło się to IRS, może zdarzyć się Tobie.

Urzędnicy IRS mówią, że szukają dalszych informacji w tej sprawie, ale jak dotąd nie zauważyli żadnych poważnych reperkusji. “W tym momencie nie mamy żadnych bezpośrednich dowodów na to, że te dane osobowe zostały wykorzystane do kradzieży tożsamości lub innych niewłaściwych celów”, powiedział komisarz IRS John Koskinen w przygotowanym oświadczeniu, jak donosi Associated Press.

Koskinen szybko zauważył również, że kradzież nie wiązała się z żadnymi informacjami od podatników. IRS nazywa zdarzenie “odosobnionym incydentem”, jak zgłosił Bloomberg , ale nadal traktuje je jako priorytet. Jego dochodzenie będzie prowadzone z pomocą Generalnego Inspektora Skarbu Państwa. W e-mailu wysłanym do pracowników, szef IRS napisał: “Ten incydent jest silnym przypomnieniem dla nas wszystkich, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić dane wrażliwe – bez względu na to, czy dotyczą one naszych współpracowników, czy podatników”.

Większość pracowników, których informacje zostały ujawnione, pracowała w biurach IRS w Pensylwanii, New Jersey i Delaware i nie są już zatrudnieni przez tę agencję. Koskinen powiedział, że z każdym z nich będzie można skontaktować się osobiście i zaoferować bezpłatny monitoring kradzieży tożsamości.

Wieść o kradzieży szybko rozeszła się po Waszyngtonie i zaowocowała większymi skandalami w krajowej agencji zajmującej się pobieraniem podatków. W tym roku urząd skarbowy otrzymał już naganę za kilka błędnych działań, w tym za skandal “Tea Party” polegający na składaniu wniosków o zwolnienie z podatku przez grupy konserwatywne i nadużywaniu funduszy podatników do błahych celów.

“W przeszłości IRS udostępniał publicznie dane osobowe podatników i nie był w stanie skutecznie zapobiegać i wykrywać kradzieży tożsamości”, powiedział przedstawiciel Dave Camp (R-MI), przewodniczący komisji podatkowej Izby. “Ten ostatni raport dotyczy. Urząd Skarbowy wielokrotnie łamał zaufanie Amerykanów, a Komitet ds. Sposobów i Środków zamierza dokładnie przyjrzeć się temu incydentowi”.

Lekcja do nauczenia się: Nie myśl, że coś takiego nie może ci się przytrafić. Ilu pracowników i innych osób w Twoim biurze ma łatwy dostęp do poufnych informacji o klientach? Co stałoby się z twoimi źródłami utrzymania, gdyby ktoś ukradł te informacje i wykorzystał je do nielegalnych celów lub sprzedał innym przestępcom? Poświęć czas na zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa informatycznego, aby upewnić się, że istnieją odpowiednie zabezpieczenia.

Artykuły pokrewne:

IRS powiedział, że trzeba zrobić więcej, aby walczyć z kradzieżą tożsamości “Epidemiczna”
.
Zidentyfikuj kradzież: Czy naprawdę muszę się martwić ?