Ignorancja to Bliss? Nie kiedy przychodzi do przygotowania podatkowego

Aby przeczytać więcej artykułów Evy Rosenberg, MBA, EA, kliknij tutaj i sprawdź archiwum Talk to TaxMama.

Ulubioną rozrywką TaxMamy® jest odpowiadanie na pytania podatkowe na moim Forum TaxQuips. Z czasem zauważyłem, że wiele z tych pytań pokazuje jedną z trzech poniższych rzeczy. I to wskazuje na kilka poważnych problemów z edukacją i nadzorem nad osobami przygotowującymi rozliczenia podatkowe w Stanach Zjednoczonych.

  1. Całkowity brak wiedzy na temat narzędzi referencyjnych w zakresie podatków dostępnych dla specjalistów podatkowych i społeczeństwa.
  2. Całkowite lenistwo w poszukiwaniu rzeczy dla siebie.
  3. Po prostu płaski brak znajomości prawa i aktualizacji.

To wszystko to przerażające myśli.

Zacznijmy od ostatniej kwestii: nie nadążanie za zmianami. Podczas gdy wszystkie zawody z zakresu podatków, rachunkowości i prawa wymagają corocznego kształcenia ustawicznego (CE), nie wszystkie licencje w ogóle wymagają aktualizacji w zakresie opodatkowania. Nie wszyscy więc przeszkadzają w podjęciu kursu aktualizacji podatkowej. Albo ludzie przebijają się przez jakieś cztery godziny samokształcenia online w ciągu pół godziny, bez faktycznego uczenia się aktualizacji. Ale oni zdają mini egzaminy, które zapewniają kursy.

Szczerze mówiąc, tęsknię za dawnymi czasami, kiedy firma zajmująca się oprogramowaniem podatkowym (zazwyczaj zewnętrzna firma zajmująca się przetwarzaniem danych, jak CCH Computax, Unitax, Dynatax itp. Nie tylko siedziałbyś tam przez osiem godzin ucząc się jak wprowadzać dane do ich formularzy, ale także poznałbyś odpowiednie aktualizacje prawa podatkowego. Często sesje były bezpłatne – i zapewniały kredyty CE – więc firmy wysyłały wszystkich swoich pracowników podatkowych.

Dzisiaj kupujemy oprogramowanie podatkowe i używamy go we własnym zakresie. Deweloperzy oferują mini kursy wideo pokazujące jak używać różnych części swojego oprogramowania. Ale niewiele firm nadal prowadzi warsztaty indywidualne.

Przechodząc do wydania numer dwa: nie wiadomo, gdzie zacząć szukać. Wynika to z faktu, że w 47 z 50 stanów nie ma minimalnej normy dotyczącej licencjonowania profesjonalistów podatkowych. (Kalifornia, Oregon i Maryland są wyjątkami. Chociaż Nowy Jork oczekuje od ciebie rejestracji – nie mają praktycznie żadnych standardów). Tak więc w 47 stanach nie trzeba mieć wykształcenia średniego, mówić po angielsku, wiedzieć, gdzie znajdują się przepisy podatkowe, umieć czytać lub pisać… lub cokolwiek innego. Każdy może otworzyć urząd skarbowy i otrzymać zapłatę za sporządzenie zeznania podatkowego – i robi to. To są twoi konkurenci. (To prawda, w tych stanach jest wielu dobrze wyszkolonych i wykształconych ludzi. Przekonasz się, że dołączyli oni do NAEA, NATP i innych stowarzyszeń księgowych i podatkowych, aby być na bieżąco).

Niestety, niektóre z pytań, które przychodzą do mnie, są przerażająco nieznajomymi nawet najbardziej podstawowych zasad dotyczących właściwego sposobu identyfikacji osób pozostających na utrzymaniu, tych, które kwalifikują się do kredytów dochodowych i innych ulg podatkowych, a także praw, które ty i ja znamy i z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Dzięki mądrości niektórych osób, które czuły, że otrzymanie CE było nadmiernym obciążeniem (Loving v. Commissioner), platforma, którą IRS ostatecznie wprowadził w celu regulacji podmiotów przygotowujących podatki upadła. (Opracowanie wytycznych zajęło 100 lat po utworzeniu w 1913 roku pierwszej powojennej deklaracji podatkowej).

Tak więc nadal mamy wśród nas znaczną liczbę całkowicie ignoranckich, często latających na noc operatorów, którzy nigdy nie czytali Publikacji 17.

I to prowadzi nas do pierwszej kwestii: braku świadomości narzędzi. Jeśli nie ma nic innego, każdy w zawodzie przygotowania podatkowego musi przeczytać Publikację 17. (Uwaga: Jest ona znacznie łatwiejsza do przeczytania niż w Prentice Hall lub CCH Tax Course w college’u. Nie zasypiam prawie tak często czytając Publikację 17 w porównaniu z tomami kursów podatkowych). Zawiera ona wszystkie podstawowe informacje związane z przygotowaniem zeznania podatkowego dla osób fizycznych. Zawiera nawet przykłady, arkusze pracy i tabele podatkowe.

Oczywiście, miło jest rzeczywiście przejść do źródła – wewnętrzny kodeks podatkowy jest online. Za darmo. Naprawdę. Ostatnio zaktualizowana wersja to ta na Cornell University. Pamiętaj, aby raz na jakiś czas przekazać im trochę pieniędzy, aby pomóc w utrzymaniu aktualności zasobów.

Istnieje kilka innych wspólnych narzędzi badawczych, z których cały czas korzystam – wraz z niektórymi arkuszami roboczymi i innymi zasobami. Możesz je znaleźć w darmowych źródłach TaxMama’s®. I naprawdę, kiedy musisz znaleźć odpowiedź na wszystko – spróbuj Googlowania tematu. Byłbyś zdumiony, ile dobrych, istotnych informacji możesz znaleźć, w tym szczegółowe artykuły, sprawy sądowe i wiele innych.

Naturalnie, istnieją doskonałe płatne narzędzia – i znajdziesz je reklamowane na całej tej stronie. Ale nie zapomnij sprawdzić u dostawców oprogramowania podatkowego. Obejmują one całe mnóstwo narzędzi do wykorzystania dla Ciebie. Kiedy ostatni raz korzystałeś z ich baz danych i zasobów?

I proszę – zanim zaczniesz pytać o rutynowe rzeczy – naucz się je samemu sprawdzać. Będziesz coraz silniejszy.

O autorze:

Eva Rosenberg, EA, jest wydawcą TaxMama.com ®, gdzie udzielane są odpowiedzi na pytania podatkowe. Eva jest autorką kilku książek i ebooków , w tym «Small Business Taxes Made Easy . » Eva prowadzi pro-podatkowy kurs na IRSExams.com oraz kursy podatkowe pomagające w radzeniu sobie z długiem podatkowym http://www.cpelink.com/teamtaxmama .