Illinois Internship Program zapewnia dostęp, opiekę mentorską dla studentów mniejszościowych

przez Deanna C. White

Tego lata studenci księgowości w stanie Illinois Julia Haried i Takabvekure Buranda mogli zrobić to, co większość studentów uczelni w lecie: kopnąć swoje akademickie i zawodowe plany do neutralności.

Mogli udać się w długą podróż drogową, złapać bardzo potrzebny przestój z rodziną i przyjaciółmi, albo uderzyć w zegar w swojej letniej pracy – w przypadku Harieda, obmacywać włoskie lody w gorące letnie popołudnia w dzielnicy Małe Włochy w Chicago – aby zrekompensować sobie koszty studiów.

Na pewno wszystkie pomysły, które złożyłyby się na wielkie lato.

Ale z pewnością nie byłyby one “zmieniającymi życie” latami, które te dwie osoby stworzyły, dzięki stażom, które zapewniły w Illinois CPA Society (ICPAS) Mary T. Wylie Wylie Internship Preparation Program.

Mary T. Washington Wylie Internship Preparation Program, utworzony w 2012 roku, reprezentuje stałe zaangażowanie ICPAS w zwiększanie różnorodności w zawodzie księgowego poprzez zapewnienie dostępu do zawodu i ekspozycji na niego dla studentów z mniejszości narodowych.

Program honoruje przykład pierwszej kobiety w kraju, afroamerykańskiej CPA, Mary T. Washington Wylie – “tropicielki mniejszości w zawodzie księgowego”, mówi ICPAS. W duchu jej wkładu w rozwój różnorodności, program ten “przynosi możliwości rozwoju umiejętności i stażu dla uczniów z mniejszości narodowych w Illinois”.

W styczniu tego roku, dwudziestu pięciu uczniów z mniejszościowych szkół drugiego stopnia i młodszych księgowych z Illinois uczestniczyło w inauguracyjnym programie stażowym. Trzydniowy, w pełni opłacany program, odbywający się w centrum Chicago, wystawił uczniów na zawód, praktyczne szkolenia i zasoby finansowe, a także dał im dostęp do mentorów.

Zakres programu jest imponujący, powiedział Kari Natale, wicedyrektor ICPAS i CPA Endowment Fund of Illinois , szczególnie na rok inauguracyjny. Uczniowie z szesnastu szkół w Illinois, w tym community colleges i szkół dwuletnich, które normalnie nie mogą wystawiać wniosków od głównych firm księgowych, wzięli udział, powiedział Natale.

Jednym z największych efektów programu Wylie w Waszyngtonie, jak mówi Natale, jest fakt, że przyciąga on studentów ze szkół i uczelni społecznych, gdzie główne firmy księgowe zazwyczaj nie prowadzą rekrutacji; narażając “ukryte klejnoty” uczniów na możliwości nauki i talenty najwyższej klasy, do których prawdopodobnie nigdy nie mieliby dostępu we własnym zakresie.

Pierwsze dwa dni programu studenci spędzili na budowaniu poczucia własnej wartości, umiejętności biznesowych i znajomości zawodu.

Panel złożony z różnych młodych profesjonalistów rozmawiał ze studentami o tym, czego świat biznesu oczekuje od CPA, jak przeprowadzić się przez cały okres stażu i jak przekształcić ten staż w pełnoetatową możliwość.

Natale powiedziała, że to bardzo ważne, aby studenci mieli szansę usłyszeć od różnych mentorów w świecie biznesu, którzy autentycznie odzwierciedlają doświadczenia studentów; wielu z nich rozpoczęło naukę w ramach programu stażowego.

I nie brakowało różnych młodych mentorów, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami ze studentami, powiedziała Natale. Wolontariusze z partnerstwa ICPAS z National Association of Black Accountants i Association of Latino Professionals in Finance and Accounting, a także z Illinois accounting faculty i firm księgowych, wszyscy stanęli na wysokości zadania.

“Firmy były bardzo pomocne w zapewnieniu wolontariuszy i mentorów, podobnie jak nasi partnerzy”, powiedziała Natale. “Tak wiele osób zrobiło krok naprzód, by podzielić się swoimi historiami – by powiedzieć: “Właśnie dostałam pracę dzięki stażowi” lub “Wykonuję pracę, którą kocham, ty też możesz ją wykonywać”.

Organizatorzy wprowadzili również najlepszych rekruterów, aby pomóc studentom nauczyć się wyróżniać jako osoby poszukujące pracy, dowiedzieć się o najlepszych umiejętnościach, których poszukują potencjalni pracodawcy, a także poprawić swoje umiejętności w zakresie praktyk i CV.

“Przyprowadziliśmy rekruterów z najlepszych firm, aby powiedzieć studentom, czego szukają w kandydatach i pomóc im w ich życiorysach. Nie można zbliżyć się do tego, czego szukają rekruterzy”, powiedziała Natale.

Trzeciego dnia programu wszyscy stypendyści mieli możliwość odbycia płatnych praktyk w najbardziej prestiżowych firmach księgowych w rejonie Chicagoland, w tym w Crowe Horwath LLP, Deloitte LLP, Grant Thornton LLP, EY LLP i KPMG LLP.

Natale powiedział, że wiele z tych firm prowadzi już mniejszościowe programy rekrutacyjne i stażowe, ale programy te częściej sięgają do większych czteroletnich szkół wyższych i uniwersytetów. Piękno Programu Przygotowania Praktyk Mary T. Wylie Wylie, Natale powiedział, że zapewnił on tym większym firmom możliwość rekrutacji stażystów z mniejszych szkół wyższych i community college’ów w Illinois.

“Chcieli, żebyśmy znaleźli ukryte klejnoty w mniejszych uczelniach”, powiedziała Natale. “Jeśli je znajdziemy i przyspieszymy, mamy dla nich staże”.”

Spośród dwudziestu pięciu studentów, którzy uczestniczyli w programie inauguracyjnym w styczniu i odbyli rozmowy kwalifikacyjne na staże, trzynastu zapewniło sobie płatne praktyki na lato 2013 i zimę 2013-2014. Pierwsza grupa, do której należeli Haried i Buranda, zakończyła staże tego lata. Druga grupa rozpocznie swoje praktyki tej zimy.

Natale powiedziała, że wierzy, iż studenci będą wyróżniać się w tych stażach ze względu na intensywne przygotowanie ukończone w ramach programu; przygotowanie, które miejmy nadzieję przełoży się na pełnoetatową pracę w tych firmach, gdy studenci ukończą swoje stopnie naukowe.

Haried, student Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign, który zdobył miejsce w Letnim Programie Praktyk Odkrywczych Deloitte 2013, zgadza się. Haried powiedziała, że miała już staże w przeszłości, ale nigdy nie była tak w pełni przygotowana do stażu, ani do przyszłej kariery jak CPA, jak po ukończeniu tego programu.

“Program nauczył mnie ogromnej ilości o zawodzie CPA, o kulturze tych firm i o tym, jak podchodzić do egzaminu CPA, o czym nigdy wcześniej się nie dowiedziałem. Dowiedziałem się o całym procesie stawania się CPA”, powiedział Haried.

Haried powiedział, że program ten dał jej również niezrównane doświadczenie w recenzowaniu jej życiorysu przez osoby z branży.

“Nigdy nie miałem nikogo, kto by przejrzał moje CV z perspektywy firmy/CPA”, powiedział Haried. “To było bardzo cenne.”

Buranda, studentka Harolda Washingtona, community college’u w Chicago, odbyła swój letni staż w KPMG. Tej wiosny, Buranda powiedział publikacji ICPAS INSIGHT , program stażowy otworzył mu oczy na możliwości, o których istnieniu nigdy nie wiedział.

“Bycie Mary T. Washington Wylie Scholar zabierze mnie do miejsc w moim życiu, o których nigdy nawet nie wiedziałam, że są możliwe”, powiedziała Buranda w numerze INSIGHT na wiosnę 2013 roku. “Wierzę, że ten program na zawsze zmienił moją przyszłość, moje życie i życie mojej rodziny.”

Ostatecznie, Natale powiedziała, że to właśnie ten “zmieniający życie” wpływ programu Mary T. Wylie – jego zdolność do otwarcia zupełnie nowych światów dla nowej grupy studentów – wyróżnia go spośród wszystkich innych programów, z którymi kiedykolwiek pracowała.

“Jestem w rozwoju od dziesięciu lat i nigdy nie widziałem czegoś takiego tak dobrze”, powiedziała Natale. “Dosłownie zmieniamy życie studentów. Trzynastu studentów odeszło ze stażami, których nigdy nie mieliby bez tego programu. Ktoś dosłownie wejdzie tej zimy do Deloitte lub Grant Thornton, wiedząc, że jeśli dobrze sobie poradzą na stażu, prawdopodobnie będą mieli pracę, która czeka na nich po ukończeniu studiów”.

Program Przygotowania Staży Mary T. Wylie jest finansowany z darowizn na Fundusz Dofinansowania CPA z Illinois’ Mary T. Wylie Opportunity Fund. Fundusz został założony przez Lestera McKeevera, CPA, JD, dyrektora zarządzającego, Washington, Pittman & McKeever, LLC i oferuje społeczności możliwość promowania różnorodności i wzmacniania zawodu księgowego.

Aby dowiedzieć się więcej o programie stażowym Mary T. Wylie w Waszyngtonie odwiedź stronę internetową ICPAS.

Powiązany artykuł:

  • Chicago CPAs Offer Distinctive Internship Program