Impulsowe kupowanie bębnów Oszczędność pieniędzy na większość tysiącleci, AICPA znajduje

Planiści finansowi CPA, ten jest dla ciebie. Tylko 34 procent z tysiącleci ocenia oszczędności jako swój główny cel w tym roku, podczas gdy 65 procent twierdzi, że ich impulsywne zakupy przeszkadzają w skarbonce.

Ostatnie badania przeprowadzone przez American Institute of CPA (AICPA) i Ad Council wskazują, że tysiąclecia wyprzedzają oszczędności w zdrowym stylu życia (20 procent), spłacaniu długów (19 procent) i odchudzaniu (14 procent). Dla tych, którym udaje się pozbyć trochę pieniędzy, 40 procent twierdzi, że oszczędzają na fundusz awaryjny, podczas gdy 22 procent twierdzi, że emeryturę.

Wchodzi jednak w grę pragnienie większych zakupów, a oto jak to się zaczyna:

 • Trzydzieści sześć procent oszczędza na urlopie.
 • Dwadzieścia siedem procent, dom.
 • Dwadzieścia sześć procent, samochód.
 • Dwadzieścia procent, ulepszenia w domu.
 • Osiem procent, wesele.

“Wielu młodych ludzi uważa, że oszczędzanie jest niemożliwe” – powiedział w przygotowanym oświadczeniu Gregory Anton, CPA, CGMA, przewodniczący krajowej komisji ds. umiejętności finansowych AICPA. “Podczas gdy niskie płace i wysoki poziom zadłużenia z pewnością mogą być przeszkodą w oszczędzaniu, kluczem jest stworzenie budżetu i trzymanie się go. Ustanowienie zdyscyplinowanej strategii oszczędzania na wczesnym etapie życia i unikanie niewłaściwych kroków pozwoli na uzyskanie znacznych długoterminowych dywidend”.

Ale oto dlaczego ilość impulsów kupujących to pokolenie najwyraźniej podnosi brwi:

 • Wynagrodzenia są zbyt niskie (84 procent).
 • Mają za dużo rachunków (81 procent).
 • Spłacają dług (79 procent).
 • Większość z nich nie ma budżetu (62 procent).
 • Nie płacą co miesiąc pełnej kwoty z karty kredytowej ani nie pożyczają pieniędzy od przyjaciół czy rodziny (44 procent).
 • Na ich kontach czekowych jest mniej niż 100 dolarów (41 procent).

Jednak poza tym, że prawie dwie trzecie osób, które powiedziały, że zakupy impulsowe skurczyły ich oszczędności, 55 procent stwierdziło, że spadły one o co najmniej 30 lub więcej dolarów dziennie lub tygodniowo . Więc, zobaczmy, mówimy gdziekolwiek od 120 dolarów do może 900 dolarów miesięcznie? Poważnie, ludzie?

Ponadto, nabywcy impulsowi są bardziej skłonni niż ci, którzy nigdy lub rzadko dokonują zakupów impulsowych, do posiadania salda na swojej karcie kredytowej (45 procent w porównaniu do 35 procent) i zapłacenia opłaty za opóźnienie lub przekroczenie salda (31 procent w porównaniu do 21 procent), zgodnie z AICPA.

AICPA i Ad Council rozpoczęły kampanię “Feed the Pig” (nakarm świnię), aby pomóc w przywróceniu tysiącleci na tory. Strona internetowa oferuje interaktywne narzędzia i podcasty oraz cotygodniowe wskazówki dotyczące oszczędzania poprzez e-mail lub tekst.