Intuicyjne zwiększanie oferty pomocy technicznej w QuickBooks Online

Podczas szóstej dorocznej konferencji QuickBooks Connect firmy Intuit firma zaprezentowała kilka funkcji wspomaganych przez sztuczną inteligencję w swoich produktach QuickBooks Online, które zostały zaprojektowane w celu uproszczenia i zautomatyzowania typowo żmudnej pracy.

Poprawa przepływu środków pieniężnych

QuickBooks Online wykorzystuje teraz sztuczną inteligencję do zautomatyzowania pewnych powtarzających się zadań back-office’owych, zmniejszenia tarcia w otrzymywaniu zapłaty i poprawy prognoz przepływu gotówki. Intuit powiedział, że już wkrótce w QBO pojawi się AI power Cash Flow Planner, który oferuje małym klientom biznesowym pełny wgląd w ich przepływy pieniężne w celu podejmowania najlepszych decyzji. Narzędzie to pozwoli małym firmom przewidzieć dzienne przepływy pieniężne w ciągu najbliższych 90 dni.

Narzędzie Planner proaktywnie alarmuje właścicieli firm, gdy na horyzoncie pojawia się negatywna sytuacja i dostarcza rekomendacji, jak poruszać się po sytuacji. Ponadto, planista może być wykorzystywany do planowania scenariuszy, aby pomóc użytkownikom odpowiedzieć na takie pytania jak “Czy biorąc pod uwagę przewidywane przepływy pieniężne w najbliższych miesiącach, można bezpiecznie zatrudnić innego pracownika?

Następnie funkcja QuickBooks Payments w QBO wkrótce umożliwi błyskawiczne dokonywanie wpłat, dając małym firmom dostęp do środków po otrzymaniu płatności, czy to za pomocą przelewów bankowych, czy też karty kredytowej, zamiast czekania na kilka dni roboczych. Firmy mogą stworzyć fakturę obsługującą płatności w czasie krótszym niż jedna minuta, a ich godziny, wydatki i kilometry zostaną dodane automatycznie przez SI. Mogą również dostosować swoją fakturę, pobierać wpłatę lub strukturę rat i pozwolić klientom płacić w różnych formatach, poprawiając tym samym obsługę klienta i poprawiając przepływ gotówki.

Uzupełnieniem tematu przepływów pieniężnych są usprawnienia w QuickBooks Capital, a w szczególności dostępność kredytów dla niektórych klientów QuickBooks Desktop oprócz QuickBooks Online.

Księgowanie wstępne

Nowa aplikacja QuickBooks Mobile zawiera teraz funkcję Receipt Capture, która umożliwia małym firmom przesyłanie, wysyłanie e-maili lub pstryknięć paragonów w celu lepszego zarządzania wydatkami. Receipt Capture wyodrębnia istotne dane z paragonu, dzięki czemu małe firmy mogą utworzyć nową transakcję lub znaleźć w QuickBooksie zgodność między paragonem a istniejącą transakcją dotyczącą wydatków.

Śledzenie przebiegu trasy

Następnie firma Intuit ogłosiła, że QuickBooks Online może teraz śledzić i oddzielać kilometraż biznesowy od osobistego, aby zidentyfikować więcej potencjalnych odliczeń podatkowych i oszczędności, co wcześniej było dostępne tylko w QuickBooks Online dla osób samozatrudnionych. Wykorzystując sztuczną inteligencję, system QuickBooks Mileage Tracking automatycznie rozpoznaje trasy częstych podróży, pozwala użytkownikom oznaczać lokalizacje jako “ulubione” i może proaktywnie zalecać zasady, aby zapewnić, że podróże są konsekwentnie oznaczane jako służbowe lub osobiste.

Midsized Business Focus

Nowe funkcje, które wkrótce pojawią się w QuickBooks Online Advanced, średniej wielkości produkcie Intuit zorientowanym na biznes, obejmują możliwość automatyzacji transakcji i przepływów pracy oraz integrację z wiodącym, opartym na chmurze narzędziem do zarządzania organizacją i relacjami z klientami. Dodatkowe zaawansowane funkcje QuickBooks Online przeznaczone dla szybko rozwijających się firm obejmują

  • sprawozdawczość zaawansowana
  • zdolność do przetwarzania większej liczby transakcji
  • zwiększone wsparcie produktu
  • integracja z 700 aplikacjami

Nowe tablice rozdzielcze

Księgowy QuickBooks Online wkrótce będzie miał do dyspozycji narzędzie Business Performance, które za pomocą jednego kliknięcia dostarczy kluczowych mierników, trendów i wskaźników. Zaprojektowana specjalnie dla księgowych technologia wewnątrz QuickBooks automatycznie oblicza wskaźniki i wyświetla kluczowe trendy na podstawie danych klienta, które mogą pomóc księgowym w identyfikacji obszarów, na których powinni skupić się klienci, aby poprawić wydajność biznesową.