Intuit to Purchase Consumer Fintech Credit Karma za $7B

Od momentu założenia w San Francisco w 2007 roku, Credit Karma zbudowała bazę klientów liczącą 100M członków, aby stać się jednym z tych nieuchwytnych jednorożców fintech o wartości ponad $1B. Zgodnie z zapowiedzią rynkową Intuit, Credit Karma zarobiła prawie $1B nieaudytowanych dochodów w roku poprzedzającym 31 grudnia 2019.

“Naszą misją jest zapewnienie dobrobytu na całym świecie z odważnym celem podwojenia stopy oszczędności gospodarstw domowych dla klientów na naszej platformie”, powiedział prezes Intuit Sasan Goodarzi. “Łącząc siły z Karmą Kredytową, możemy stworzyć spersonalizowanego asystenta finansowego, który pomoże konsumentom znaleźć odpowiednie produkty finansowe, włożyć więcej pieniędzy do kieszeni oraz zapewni wgląd i doradztwo, umożliwiając im zakup domu, o którym zawsze marzyli, opłacenie edukacji i wyjazd na wakacje, o których zawsze marzyli”.

Transakcja ta z pewnością wniesie więcej gotówki do kieszeni założycieli i pracowników Credit Karmy. Połowa z $7.1B ceny zakupu zostanie dokonana w akcjach Intuit po cenie $299.73 w dniu zawarcia transakcji (21 lutego), z czego $1B zostanie przeznaczone na nagrody kapitałowe, które zostaną wydane w ciągu następnych trzech lat. Po zamknięciu transakcji Intuit powiedział, że wyemituje około $300M w akcjach dla pracowników Credit Karma.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

System Credit Karma można by porównać do australijskiej platformy MyProsperity.com, która powstała z ekosystemu Xero. Obie aplikacje łączą wszystkie swoje dane finansowe w jednym miejscu online, podczas gdy Credit Karma oferuje również bezpłatny test kredytowy, który zachęca do zapisywania się i daje klientom z USA dostęp do bezpłatnego programu do składania deklaracji podatkowych.

Połączenie z QuickBooks zwiększy zasięg działania Credit Karmy do ponad 100 partnerów finansowych i otworzy drzwi dla asystentów finansowych zasilanych sztuczną inteligencją, którzy będą ich wspierać alertami i poradami.

“Jest wiele innowacji i inwestycji w fintech, ale nie widzimy nikogo z naszymi wspólnymi możliwościami, kto by pomógł konsumentom przejąć kontrolę nad ich życiem finansowym” – powiedział Goodarzi.

Prezenterzy Cloud Accounting Podcast Blake Oliver i David Leary (wcześniej starszy ewangelista ekosystemu Intuit) zaproponowali bardziej cyniczne ujęcie ich ostatniego odcinka. Podczas gdy Credit Karma wkraczała na rynek TurboTax Intuit, Intuit oferował bezpłatne raporty kredytowe ze swojego produktu Mint dla konsumentów.

“Jak oni robią pieniądze?” zapytał Leary. “Moją rzeczą w Karmie Kredytowej jest to, że to wszystko jest grą na danych, jak Facebook. Jeśli nie płacisz za produkt, to ty jesteś tym produktem. To oczywiście $7B danych, za które Intuit właśnie zapłacił. Dzięki Credit Karma, Mint i QuickBooks, Intuit ma teraz pełny obraz tego, co robisz. Intuit może zakłócić całą branżę ratingów kredytowych.”

Tymczasem Blake Oliver zwrócił uwagę na ostatnie kontrowersje dotyczące amerykańskich podatników, którzy byli uprawnieni do korzystania z darmowego oprogramowania, które było kierowane do płatnych produktów, takich jak TurboTax. “Myślę, że zatrzymają je, aby zadowolić tych, którzy potrzebują wolnego produktu do archiwizacji”, powiedział.

Oryginalny artykuł pojawił się na stronie AcccountingWEB.co.UK.