Inwestycje Klienta: Zostanie Fliperem Nieruchomości

Księgowi często dowiadują się o decyzjach inwestycyjnych klienta po rozpoczęciu realizacji planu lub po wyrządzeniu szkody.Czasami ma się szczęście i klient pyta o zdanie z wyprzedzeniem.Twój klient chce stać się prawdziwym flirciarzem nieruchomości.Jakiej rady mu udzielasz?

Jako księgowy nie masz dużo czasu na oglądanie programów na HGTV, takich jak Flip lub Flop . Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają Homes Under the Hammer na BBC.

– domki pod młotem na BBC

The Premise <br>
W tych serialach gospodarze uczestniczą w aukcji, kupują kawałek nieruchomości mieszkalnej, naprawiają go i sprzedają komuś innemu, zwykle z przyzwoitym zyskiem.UK show obejmuje również agentów nieruchomości, którzy robią spacer i oszacować potencjał dochodów z wynajmu. Niewiele osób odchodzi rozczarowanych. Twój klient myśli: "How trudne może to być?"

The Rationale <br>
Jest wiele osób, które nie mają umiejętności, czasu i chęci do remontu domu. Wolą oni kupić nieruchomość pod klucz i wprowadzić się do niej od razu. Często będą gotowi zapłacić premię za dom, który naprawdę lubią, choć biznes nieruchomości jest ciężki na negocjacje cenowe i czas na rynku.

Prospekty kupna i sprzedaży ruchomych nieruchomości <br>
Kiedy brytyjscy widzowie oglądają Homes Under the Hammer , często uczą się, że oferenci wysoko licytujący dodają do portfela nieruchomości do wynajęcia, a obracanie nieruchomości jest dla nich dużym biznesem. Często mają ekipę do pracy, która przenosi się z nieruchomości do nieruchomości, lub dużą rodzinę z niezbędnymi umiejętnościami i czasem w rękach.

Oto kilka profesjonalistów w dziedzinie obrotu nieruchomościami:

1. Silny rynek nieruchomości . Słyszałeś "location, location, location." "Buy the worst house on the best block" is another piece of real estate wisdom. FYI: Philadelphia Magazine donosi, "Według Zillow, domy w odległości mili od Whole Foods mają wartość mediany ponad dwukrotnie , że z tych, które nie są tak blisko."

Jeśli mają dobry interes z nieruchomością w głównym obszarze, to znacznie zwiększa to ich szanse na sukces.

2. Prędkość. Czasami nieruchomość wymaga tylko oczyszczenia, przemalowania i drobnych napraw.

Jeśli mogą to zrobić praktycznie z dnia na dzień i umieścić nieruchomość z powrotem na rynku po atrakcyjnej cenie, ich powrót może być bardzo atrakcyjny w porównaniu z krótkim czasem ich kapitał został związany.

3. Zasilanie. Rynek nieruchomości potrzebuje zapasów we wszystkich punktach cenowych. Jeśli wykonałeś dobrą robotę remontując dom i wyceniłeś go atrakcyjnie, może się szybko sprzedać, jeśli w tym sektorze rynku jest mało zapasów.

Zasady podaży i popytu działają na twoją korzyść.

4. Dochód z wynajmu. Nie musisz sprzedawać, żeby zarobić pieniądze. Jeśli umieścisz go na liście z firmą zajmującą się nieruchomościami lub firmą zarządzającą, która zajmuje się wynajmem, może on być źródłem dochodu w okresie niskich stóp procentowych na rynku obligacji.

Poniżej przedstawiono kilka wad obrotu nieruchomościami:

1. Kto pracuje? Jeśli jesteś na emeryturze, niesamowicie poręczny i potrzebujesz projektu, to może to działać dla Ciebie.

Ale bardziej niż prawdopodobne, ty będziesz musiał sprowadzić profesjonalistów, którzy będą oczekiwać stawek rynkowych.

2. Kto nadzoruje pracę? Czy będzie Pan/Pani działał/Pani jako generalny wykonawca, koordynował/a handlowców i samodzielnie wykonywał/a prace kosmetyczne? Jeśli nie, czy zatrudni Pan/Pani kogoś do prowadzenia codziennych aspektów projektu, dodając kolejny poziom wydatków?

Przyprowadzenie kogoś, kto będzie wykonywał całą pracę, zwykle wiąże się z tymi kosztami.

3. Ujawnianie problemów. Chociaż możesz sprawdzić nieruchomość wcześniej, kupujesz "as is" w większości przypadków. Jest to czynnik, który utrzymuje cenę zakupu na niskim poziomie.

Mogą pojawić się problemy czające się za ścianami. Nie wiesz, dopóki nie zostaną otwarte.

4. Zezwolenia i profesjonalne usługi. W wielu gminach wymagane jest złożenie planów remontu domu. Biuro zezwoleń może wymagać planów. Oznacza to, że do wykonania rysunków należy zatrudnić architekta.

Będziesz miał koszty zanim praca faktycznie się zacznie.

5. Nadmierny rozwój. Jeśli chcesz dostać najlepszego dolara, Twoi kupujący chcą nowoczesnych kuchni i łazienek. Te kosztują, co zwiększa ogólny koszt remontu. Jest to wyważone w stosunku do porównań (porównywalnych cen) w okolicy, co jest kluczowym czynnikiem, który banki wykorzystują przy ustalaniu, ile będą pożyczać.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że twoja nieruchomość będzie sprzedawać za więcej niż podobne domy w pobliżu, niezależnie od modernizacji.

6. Przekroczenie kosztów. Często się zdarzają. Nawet jeśli możesz wbudować w swoje liczby 10-procentową awarię, ryzyko istnieje.

Projekty zazwyczaj kosztują więcej niż pierwotnie szacowano, dlatego też numery te nazywane są szacunkowymi.

7. Opóźnienia czasowe. Części nie są dostępne. Twoi handlowcy pracują również na innych stanowiskach.

Praca się rozciąga. Wciąż płacisz koszty transportu.

8. Podatki. Obszar specjalizacji księgowego. Ponieważ “flipping” oznacza kupno i sprzedaż w krótkim okresie czasu, to prawdopodobnie krótkoterminowe zyski kapitałowe będą stanowiły część wydatków.

Dolna linia

Przerzucanie może zadziałać dla Twojego klienta, jeśli wszystkie gwiazdy się wyrównają. Zakładając, że kupuje on w obszarze, w którym nieruchomość tradycyjnie doceniana jest w czasie, strategia może zadziałać, jeśli wyremontuje nieruchomość, wynajmie ją na kilka lat, a następnie sprzeda, zakładając, że ceny zostały docenione. Twój klient prawdopodobnie znacznie niedoszacował kosztów wykonania pracy. Musi iść do tego przedsięwzięcia z otwartymi oczami.

Artykuły pokrewne:

Inwestycje Klienta: Za i przeciw kupowaniu złota

Jak powiedzieć, czy Inwestycja Klienta jest zbyt dobra, aby była prawdziwa