IRS do MC Hammer: Możemy dotknąć tego

przez Ken Berry

Czas na Hammera: Internal Revenue Service (IRS) idzie po MC Hammer za $779,585, twierdzi, że jest winien zaległe podatki z lat 1996 i 1997. Według serwisu informacyjnego TMZ, rząd federalny rozpoczął proces sądowy w celu odzyskania długu podatkowego od Hammera (prawdziwe nazwisko Stanley Kirk Burrell).

Czterdziestodziestodziewięcioletnia mieszkanka Oakland, najbardziej znana ze swoich przebojów U Can’t Touch This i Too Legit to Quit, złożyła wniosek o upadłość w 1996 roku po spiętrzeniu długów na kwotę około 13 milionów dolarów. W czasach swojego rozkwitu na początku lat dziewięćdziesiątych, magazyn Forbes oszacował wartość netto Hammera na ponad 33 miliony dolarów. Najwyraźniej jednak jego zwyczaje związane z wydawaniem pieniędzy były jeszcze większe niż nadwymiarowe spodnie, które słynął z tego, że nosił w swoich przedstawieniach i filmach.

«Nie tylko wziąłem pieniądze i powiedziałem: «Chcę być błogosławieństwem dla siebie», powiedział Hammer. «Wziąłem moje pieniądze i zatrudniłem 200 osób w mojej społeczności. Czasami miałem listę płac miliona dolarów miesięcznie.»

Przez większą część ostatniej dekady Hammer nie był w centrum uwagi, ale próbował odbić się od bankructwa dzięki nowym wydawnictwom płyt, karierze wyświęconego kaznodziei i występowi jako gospodarz programu telewizyjnego. W zeszłym roku zrobił też zamieszanie w związku z nawiązaniem do wiersza Jaya-Z w piosence So Appalled that goes»,Straciłem 30 milionów, więc wydałem kolejne 30, «bo w przeciwieństwie do Hammera, 30 milionów nie może mnie zranić».

Ostatnio, Hammer zrobił wiadomość o próbie stworzenia nowej wyszukiwarki o nazwie WireDoo, która ma na celu konkurowanie z Google i innych. Koncepcja ta jest wciąż w fazie rozruchu.

Hammer nie jest pierwszą, ani nie będzie ostatnią gwiazdą, która wylądowała w gorącej wodzie z IRS. Niecały tydzień wcześniej agencja złożyła zastaw podatkowy na Christie Brinkley na 531,000 dolarów rzekomo należnych z tytułu zaległych podatków. Była supermodelka przysięgła, że spłaci ten zastaw.

Artykuły pokrewne:

  • 2009 Recap of Celebrities with Tax Woes
  • Snoop Dogg, Spears: Potpourri Celebrytów i ich układów z Tax Manem
  • Gwiazdy i ich podatki: Młody Buck, Joe Francis, Jaime Pressly i Richard Hatch