IRS i wzrost liczby kilometrów

Ostatnim razem, gdy widzieliśmy gwałtowny wzrost cen gazu w pompie, IRS pomógł złagodzić ból poprzez zwiększenie dopuszczalnych standardowych stawek odliczeń/zwrotów przebiegu. W 2005 r. miała miejsce śródroczna korekta wskaźnika przebiegu, a w 2008 r., kiedy to wskaźnik przebiegu służbowego został podniesiony do rekordowego poziomu 58,5 centa za milę.

W zeszłym tygodniu przedstawiciel Jim Sensenbrenner (R-WI) wraz z ośmioma innymi republikanami i trzema demokratami wysłał list do komisarza IRS Douglasa Shulmana, w którym zwrócił się do agencji o rozważenie zwiększenia stawek kilometrowych do końca 2011 roku. W piśmie tym nie wspomniano o konkretnych zaleceniach dotyczących podwyższenia stawek kilometrowych.

W międzyczasie rzeczniczka IRS Ligeia Donis, zastępca szefa oddziału w Biurze Głównego Radcy Prawnego IRS, rozmawiała z przedstawicielami branży płacowej podczas telekonferencji w zeszłym tygodniu i wyjaśniła, dlaczego pomimo rosnących cen gazu, nie powinniśmy spodziewać się wzrostu standardowego przebiegu tego lata.

Donis powiedział tym, którzy uczestniczyli w konferencji: «Zmiana stawki w połowie roku może stanowić wyzwanie logistyczne, a jeśli cena gazu spadnie, będzie więcej komplikacji».

Aktualne przebiegi są:

  • 51 centów za milę dla mil handlowych
  • 19 centów za milę do celów medycznych lub ruchomych, oraz
  • 14 centów za milę dla organizacji charytatywnych.