IRS jest pod ostrzałem na wydatki związane z konferencjami

przez Ken Berry

Oczekuje się, że w tym tygodniu, kiedy Generalny Inspektor Skarbu Państwa ds. Administracji Podatnikami (TIGTA) opublikuje nowy raport, IRS – już znajdujący się pod silną presją w związku z działaniami skierowanymi do «tea party» i innych konserwatywnych grup – będzie musiał stawić czoła jeszcze większemu upałowi. TIGTA twierdzi, że krajowa agencja poboru podatków wydała około 50 milionów dolarów na zorganizowanie co najmniej 220 konferencji dla pracowników IRS w latach 2010-2012.

To ostatnie objawienie zamyka kilka trudnych tygodni dla IRS. W ostatnich wydarzeniach, IRS jest badana pod kątem działań skierowanych do konserwatywnych grup ubiegających się o status zwolnionego z podatku, p.o. komisarza IRS Stevena Millera został zastąpiony, a agencja została skrytykowana za produkcję filmów na koszt podatników. Trzy filmy wideo – w tym parodie Star Trek i Gilligan’s Island oraz jeden z tańców liniowych pracowników IRS – zostały przekazane Kongresowi 31 maja.

Według nowego raportu TIGTA produkcja tych filmów kosztowała łącznie ponad 60.000 dolarów, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Na przykład, IRS rzekomo wydał 4 miliony dolarów na konferencję Auguest 2010 w Anaheim w Kalifornii. W konferencji wzięło udział 2.600 pracowników IRS z 350 biur w całym kraju.

Na konferencji w Anaheim IRS nie wynegocjował niższych stawek za pokój, chociaż taka jest zwyczajowa praktyka agencji rządowych. Co gorsza, niektórzy uczestnicy konferencji otrzymali dodatkowe korzyści, w tym bilety na baseball, podczas gdy pobyt w wystawnych apartamentach prezydenckich kosztował zwykle od 1500 do 3500 dolarów za noc.

Podczas konferencji IRS wypłacił łącznie 135.000 dolarów w opłatach dla piętnastu osób z zewnątrz. Jednemu z nich zapłacono 17.000 dolarów za przemówienie na temat «przywództwa przez sztukę».

Nowy raport zawiera również więcej szczegółów na temat filmów IRS, które zostały wyprodukowane przed konferencją. Oprócz parodii rzekomo używanych do celów szkoleniowych, inny film pokazuje pracowników IRS ćwiczących ruchy taneczne do «Cupid Shuffle». IRS przyznała w swoim oświadczeniu, że nagranie video tanecznych pracowników było «niedopuszczalne i niewłaściwe wykorzystanie funduszy rządowych».

W obronie IRS rzeczniczka Michelle Eldridge powiedziała jednak, że wydatki na duże konferencje agencji z pięćdziesięcioma lub więcej uczestnikami zmniejszyły się z 37,6 mln dolarów w roku fiskalnym (FY) 2010 do 4,9 mln dolarów w roku 2012. Rok fiskalny rządu rozpoczyna się 1 października poprzedniego roku kalendarzowego.

Daniel Werfel, który niedawno został mianowany nowym pełniącym obowiązki komisarza IRS w miejsce Millera, określił konferencję w Anaheim mianem «niefortunnego śladu z poprzedniej epoki». Dodał», «Choć istniały uzasadnione powody do zorganizowania spotkania, wiele związanych z nim wydatków było niewłaściwych i nie powinno było mieć miejsca».

Werfel zauważył, że IRS nałożył ograniczenia wydatków od 2010 r., ograniczając wydatki na podróże i szkolenia o ponad 80 procent. «Podatnicy powinni mieć pewność, że taka konferencja nie odbędzie się dzisiaj», powiedział Werfel. Ze swojej strony, Departament Skarbu powiedział, że będzie współpracował z Werfel, aby pomóc przywrócić zaufanie społeczne do IRS.

Sprawozdanie TIGTA na temat konferencji IRS zostanie przedstawione podczas przesłuchania w dniu 6 czerwca przez House Oversight and Government Reform Committee. Jest to ten sam komitet, któremu przewodniczy przedstawiciel Darrell Issa (R-CA), prowadzący dochodzenie w sprawie skandalu «tea party».

Artykuły pokrewne:

  • Słabe recenzje dla IRS Line Dance Video
  • Kontroler zawirowań wokół przesłuchań w sprawie skandalu IRS