IRS New Platform umożliwia osobom przygotowującym się do opodatkowania korzystanie z zewnętrznego oprogramowania w celu uzyskania dostępu do danych klientów

IRS ogłosił nową platformę, umowę z użytkownikiem i proces uwierzytelniania dla swoich e-usług, które umożliwią podmiotom przygotowującym rozliczenia podatkowe dostęp do danych klientów z oprogramowania lub innych usług świadczonych przez firmy prywatne.

Nowa umowa o korzystanie z e-Usług zostanie wprowadzona pod koniec października, a zarejestrowani użytkownicy platformy będą zobowiązani do zaakceptowania nowych warunków.

Nowa umowa będzie wymagała od użytkowników utrzymywania bieżących kont i aplikacji w ciągu 30 dni od wszelkich zmian. Nazwy użytkowników, hasła i PIN-y muszą być zachowane w tajemnicy. IRS zaleca kontaktowanie się z Help Desk’em w przypadku nieautoryzowanego użycia konta.

Umowa będzie również dotyczyła «nowej usługi» dla podmiotów przygotowujących rozliczenia podatkowe zgodnie z warunkami IRS dla Pośredniczących Dostawców Usług. Dostawcy ci są prywatnymi firmami, które oferują abonamenty na swoje oprogramowanie lub usługi.

Autoryzowani użytkownicy e-Usług mogą logować się na swoje konta, a usługodawca będzie pobierał transkrypty klientów, prezentował je w różnych formatach i mógł przechowywać je do przyszłego użytku.

Będzie to wymagało pewnych procedur: Użytkownicy muszą upewnić się, że firma nie przechowuje nazw użytkowników, haseł lub kodów PIN, a klienci muszą być powiadomieni, że Operator ma dostęp do ich informacji podatkowych.

IRS zauważa, że wymagania dla tych pośrednich dostawców nie będą miały wpływu na większość użytkowników e-usług.

Aby przenieść produkty e-Serwisu na nową platformę, cały program będzie offline w różnych okresach, począwszy od początku września. Oto harmonogram:

  • Rejestracja usług elektronicznych będzie niedostępna od godz. 6.00 ET wrzesień 7. Przeprojektowana strona docelowa e-usług będzie dostępna w tym czasie. Goście odwiedzający starą stronę zostaną przekierowani do nowej strony.
  • Aplikacje dla dostawców plików elektronicznych, usługi dopasowywania numerów identyfikacyjnych (TIN), usługi ekspresowej weryfikacji przychodów oraz dostawcy ACA będą niedostępni od godziny 6.00 ET 7 do 6.00 ET 12.00.
  • Dopasowanie TIN będzie niedostępne od godziny 22.00 ET wrzesień 8 do 6.00 ET wrzesień 11.
  • Dostawa transkryptu będzie niedostępna od 22.00 ET wrzesień 8 do 6.00 ET wrzesień 11.
  • Użytkownicy państwowi od 7 września do końca października nie będą mogli składać nowych lub zmieniać istniejących wniosków o usługę dostarczania plików elektronicznych i transkryptów.

Pod koniec października e-Usługi będą chronione przez podwójne uwierzytelnienie Secure Access. Po zarejestrowaniu się użytkownicy muszą podać swoją nazwę użytkownika i hasło oraz sześciocyfrowy kod zabezpieczający, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Jest to dodatkowy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Cyberprzestępcy kierują swoje działania do użytkowników e-usług w celu kradzieży nazw użytkowników i haseł.

Wszyscy użytkownicy e-usług będą musieli zarejestrować się poprzez Secure Access i uwierzytelnić swoją tożsamość. Jedynym wyjątkiem są użytkownicy, którzy uwierzytelnili się poprzez Secure Access rejestrując się na konto Get Transcript Online po czerwcu 2016 roku.

Uwierzytelnianie za pomocą bezpiecznego dostępu zazwyczaj opiera się na telefonie komórkowym z obsługą tekstu. Jednak pod koniec października IRS wprowadzi nową funkcję w swojej aplikacji IRS2Go.

Aplikacja wygeneruje kod bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy nie są podłączeni do Internetu. Można go pobrać za darmo z iTunes App Store, Google Play i Amazon. Można ją zainstalować na smartfonach i tabletach.