IRS odkłada na później ulepszenia bezpieczeństwa w e-usługach

Weryfikacja tożsamości istniejących i nowych użytkowników e-Usług, która miała zostać uruchomiona 24 października, została opóźniona, o czym IRS poinformował w zeszłym tygodniu.

Agencja pracuje nad wzmocnieniem środków ostrożności w zakresie kradzieży tożsamości poprzez bardziej rygorystyczną strategię logowania. Jednak opóźnienie jest konieczne “aby zapewnić płynne przejście”, powiedział IRS w swoim komunikacie z 14 października.

W ciągu najbliższych kilku tygodni IRS zapowiedziała, że omówi z głównymi zainteresowanymi stronami protokoły bezpieczeństwa i kolejne kroki w tym procesie.

Nie została ustalona nowa data wdrożenia.

W zeszłym miesiącu IRS powiedział, że dotychczasowi użytkownicy będą musieli ponownie zarejestrować się i zweryfikować swoją tożsamość, głównie za pośrednictwem nowej platformy Secure Access.

Mówimy “głównie”, ponieważ każdy, kto zarejestrował się do aplikacji online IRS “Get Transcript” po czerwcu, przeszedł już proces bezpiecznego dostępu. Nie jest jeszcze jasne, czy to się zmieni.

W ramach planu IRS ogłoszonego we wrześniu, po zarejestrowaniu się użytkowników i każdorazowym powrocie do e-Usług, będą oni musieli wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło oraz kod bezpieczeństwa, który zostanie wysłany jako tekst do ich telefonów komórkowych w procesie zwanym uwierzytelnianiem dwuczynnikowym. Same nazwy użytkowników i hasła nie wystarczą już do wejścia do systemu.

Posiadacze kont, którzy korzystają tylko z dopasowania numeru identyfikacyjnego podatnika, również będą mieli usprawniony proces, ponieważ nie ma wymiany wrażliwych informacji, IRS powiedział w zeszłym miesiącu.

Po ogłoszeniu nowej daty uruchomienia, IRS poinformował, że doda pracowników do swojego Help Desku e-Usług. Mogą oni być w stanie zweryfikować tożsamość użytkowników przez telefon. Jeśli uda im się to zrobić, wyśle kod aktywacyjny, co zajmie od pięciu do dziesięciu dni kalendarzowych. Użytkownicy mogą wtedy zakończyć rejestrację.

Artykuły pokrewne:

Proces weryfikacji IRS Beefs Up dla użytkowników e-usług

IRS dodaje dodatkowe zabezpieczenia do narzędzia online “Get Transcript”