IRS oferuje wytyczne dotyczące kryptokurwalutowości

Do końca sierpnia ponad 10.000 podatników otrzyma te listy. Ich nazwiska zostały uzyskane w wyniku różnych bieżących działań w zakresie przestrzegania przepisów IRS.

W obwieszczeniu 2014-21 stwierdza się, że IRS uznaje transakcje kryptograficzne za własność zamiast waluty.Wysiłki na rzecz przestrzegania przepisów są zgodne z tymi ogólnymi zasadami podatkowymi. IRS będzie w dalszym ciągu brał pod uwagę i zabiegał o informacje zwrotne od podatników i praktyków w ramach działań edukacyjnych i przyszłych wytycznych.

Kongres i AICPA wysłały na początku 2019 r. pisma do IRS z prośbą o wyjaśnienia dotyczące transakcji kryptograficznych. W liście Kongresu, stanowiącym kontynuację listu opublikowanego w 2017 r., wzywają one agencję do “szybkiego wydania solidniejszych wytycznych wyjaśniających obowiązki podatników w przypadku korzystania z walut wirtualnych”. Głównym założeniem IRS jest wzmocnienie ich stanowiska w sprawie opodatkowania transakcji krypto-transakcyjnych.

Na przykład, dzisiaj właściciel firmy może zapłacić pracownikowi w Bitcoin.Wynagrodzenie podlega opodatkowaniu nie tylko jako wynagrodzenie wypłacane w dniu, w którym zostało uznane za zarobione, ale istnieje również inne zdarzenie podatkowe, które ma miejsce, gdy pracownik zamienia Bitcoin na dolary amerykańskie.Wynika to z kursu wymiany Bitcoinu od momentu jego otrzymania do momentu wymiany.Ten sam przykład ma miejsce w przypadku każdego, kto przyjmuje kryptonim jako zapłatę w miejsce dolara amerykańskiego, nie wspominając o opodatkowaniu nieruchomości.

Osoby ze społeczności kryptońskiej również szukają wskazówek IRS. Przed przystąpieniem do TCJA przestrzegali zasad IRC §1031 wymiany, która polega na wymianie własności podobnego rodzaju na inną własność podobnego rodzaju. W rezultacie od transakcji nie są płacone żadne podatki.Jednak po wejściu w życie TWE § 1031 ogranicza się wyłącznie do nieruchomości.

Listy z IRS to dobry początek do zmiany sposobu traktowania krypty, ponieważ czekamy na dalsze wskazówki.