IRS ogłasza kolejny nowy termin składania zgłoszeń

The IRS has announced a new filing deadline for Form 8939, Basis for Property Acquired from a Decedent. Wcześniej należny 18 kwietnia, nowy termin składania nie został ogłoszony.

Departament Skarbu i Wewnętrzna Służba Skarbowa (IRS) ogłosiły, że Formularz 8939 nie jest wymagalny w dniu 18 kwietnia 2011 r. i nie należy go składać do ostatecznego Formularza 1040 osób, które zmarły w 2010 r. Nowe wytyczne, które ogłaszają termin ważności formularza, zostaną wydane w późniejszym terminie, a formularz 8939 zostanie wydany wkrótce po wydaniu wytycznych.

Formularz 8939, Przyznanie podwyższenia podstawy opodatkowania nieruchomości nabytej od osoby, która zmarła w 2010 roku, jest deklaracją informacyjną służącą do ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym nieruchomości nabytej od osoby, która zmarła w 2010 roku.

Na mocy ustawy o wzroście gospodarczym i ulgach podatkowych z 2001 roku uchylono podatek od nieruchomości dla osób, które zmarły w 2010 roku. Wykonawcy majątków niektórych dekretów, którzy zmarli w 2010 roku, byli wcześniej zobowiązani do złożenia deklaracji informacyjnej (formularz 8939) dotyczącej dużych transferów w chwili śmierci, która była wymagalna w dniu wydania ostatecznego formularza dekretu 1040 lub w późniejszym terminie określonym w przepisach wydanych przez Departament Skarbu.

Wprowadzona w grudniu ubiegłego roku ustawa o uldze podatkowej, zezwoleniu na ponowne objęcie ubezpieczeniem od bezrobocia i tworzeniu miejsc pracy z 2010 roku przywróciła podatek od nieruchomości dla osób, które zmarły w 2010 roku. Ustawa ta zezwala wykonawcom majątków osób, które zmarły w 2010 r. na to, aby zasady opodatkowania podatkiem od nieruchomości nie były stosowane do majątku osoby, która zmarła w 2010 r. Wyboru tego należy dokonać w terminie i w sposób określony przez Departament Skarbu.

Skarb Państwa i IRS planują wydać przyszłe wytyczne, które określą termin składania Formularza 8939 oraz zdecydują o niestosowaniu zasad opodatkowania podatkiem od nieruchomości w odniesieniu do nieruchomości osób, które zmarły w 2010 roku. Poprzednim terminem był 18 kwietnia , który pozostaje terminem na złożenie ostatecznego Formularza 1040 w tym sezonie sprawozdawczym . Najbliższe wytyczne wyjaśnią również sposób, w jaki wykonawca spadku może zdecydować się na niestosowanie podatku od nieruchomości.

Między wydaniem wytycznych a terminem złożenia formularza 8939 i wyborem niestosowania przepisów o podatku od nieruchomości zostanie wyznaczony rozsądny termin na przygotowanie i złożenie wniosku. Formularz 8939 jest dostępny w tym czasie tylko w wersji roboczej , ale zostanie udostępniony wkrótce po wydaniu wytycznych. Oba zostaną udostępnione na stronie IRS.gov.

Powiązane pozycje:

  • Zmiany w IRS 15 kwietnia termin składania wniosków na 2011 r.
  • Nowe przepisy podatkowe tworzą, odnawiają wiele ulg podatkowych