IRS: Ponad 136 000 PTIN odnowionych dotychczas na 2016 r.

Czy masz swój numer identyfikacji podatkowej (PTIN) Preparer na sezon składania wniosków 2016? Jeśli nie, IRS chce, abyś otrzymał go jak najszybciej.

Według danych IRS z 12 listopada, ponad 136.000 federalnych podmiotów sporządzających zeznania podatkowe odnowiło swoje PTINy, a około 4000 kolejnych otrzymało nowe PTINy od 1 listopada. Wszystkie obecne PTIN wygasną 31 grudnia.

âProsimy o jak najszybsze odnowienie PTINu, aby uniknąć pośpiechu w ostatniej chwili, â» powiedziała w pisemnym oświadczeniu Carol Campbell, dyrektor Biura Przygotowania Zwrotów IRS. âIt’s easy to let this slip as the holiday season approaches.â»

A teraz taniej jest odnowić lub złożyć wniosek o PTIN. IRS ogłosił pod koniec ubiegłego miesiąca, że roczna opłata za PTIN 2016 wynosi teraz 50 dolarów zarówno dla nowych wnioskodawców, jak i odnowienia, w dół z 64,25 dolarów za nową rejestrację i 63 dolarów za odnowienie.

IRS powiedział, że pobierze 33$ jako opłatę za obsługę programu, a zewnętrzny sprzedawca otrzyma 17$ za obsługę systemu online i zapewnienie obsługi klienta.

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o PTIN po raz pierwszy, czy też odnawiasz swój PTIN na rok 2015, czynność ta może zostać zakończona online i trwa tylko kilka minut, zgodnie z IRS. Nie możesz zapamiętać swojego identyfikatora użytkownika i hasła? Nie ma obaw. Agencja podatkowa twierdzi, że istnieją narzędzia online, które mogą Ci pomóc, a które można znaleźć tutaj.

Formularz W-12, IRS Paid Preparer Tax Identification Number Application and Renewal , jest dostępny dla wniosków papierowych i odnowień, ale jego rozpatrzenie zajmuje od czterech do sześciu tygodni.

IRS ostrzega, że nieposiadanie i nieużywanie ważnego numeru PTIN przy sporządzaniu deklaracji może skutkować karami dla osób sporządzających płatne deklaracje podatkowe. Wszyscy zarejestrowani agenci, niezależnie od tego, czy przygotowują deklaracje, muszą posiadać PTIN, aby utrzymać swój status.

Powiązany artykuł:

IRS obniża opłaty PTIN dla osób przygotowujących zeznania podatkowe