IRS prezentuje program przyspieszonego rozliczenia w całym kraju

przez Jasona Bramwella

Krajowy program uruchomiony przez IRS w dniu 6 listopada zapewnia zorientowane na klienta podejście do rozwiązywania sporów podatkowych na możliwie najwcześniejszym etapie procesu badania.

Program Fast Track Settlement (FTS), który jest zarządzany wspólnie przez IRS Small Business/Self-Employed (SB/SE) Division oraz IRS Office of Appeals, został stworzony, aby pomóc małym przedsiębiorstwom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą na własny rachunek, które są badane przez SB/SE.

Wzorowany na podobnym programie dostępnym dla dużych i średnich przedsiębiorstw z aktywami o wartości ponad 10 mln USD, FTS wykorzystuje alternatywne techniki rozwiązywania sporów, aby pomóc podatnikom zaoszczędzić czas i uniknąć formalnego odwołania administracyjnego lub długiego postępowania sądowego, zgodnie z IRS.

«W rezultacie kwestie związane z audytem mogą być zazwyczaj rozwiązane w ciągu sześćdziesięciu dni, a nie miesięcy czy lat», stwierdził IRS. «Ponadto, podatnicy wybierający tę opcję nie tracą żadnych swoich praw, ponieważ nadal mają prawo do odwołania się, nawet jeśli proces FTS nie zakończy się sukcesem.

Małe przedsiębiorstwa i osoby samozatrudniające się, których dotyczą spory podatkowe, współpracują bezpośrednio z przedstawicielami IRS z Wydziału Egzaminacyjnego SB/SE i Biura Apelacyjnego w celu rozwiązania ich problemów, z przedstawicielem z apelacji, który zazwyczaj pełni rolę mediatora.

IRS odnotował, że podatnik lub pełnomocnik IRS do spraw egzaminacyjnych może zarekomendować FTS w kwalifikujących się sprawach, zazwyczaj przed wydaniem trzydziestodniowego pisma przez Urząd Apelacyjny.

«Celem jest zakończenie spraw w ciągu sześćdziesięciu dni od przyjęcia wniosku w postępowaniu odwoławczym», stwierdził IRS.

SB/SE pierwotnie uruchomiło FTS jako program pilotażowy w Chicago, Houston i St. Paul we wrześniu 2006 roku, a program został rozszerzony na pięć dodatkowych obszarów, w tym Filadelfię i San Diego, w grudniu 2007 roku.

Powiązany artykuł:

  • IRS rozszerza program szybkiego osiedlania się